Férfi kosár NB I: a Szolnok nyerte a megyei derbit Jászberényben

2020.01.15. 21:20
Első alkalommal irányította a Jászberény NB I-es férfi kosárcsapatát Miljan Csurovics, a múlt hét végén kinevezett vezetőedző – írhatnánk, de a szükséges papírok hiányában nem ő ült a kispadon, hanem a másodedző, Lo Elhadji Malick. Mindenesetre nem sikerült túl jól a Csurovics-éra első meccse: a Szolnok elleni megyei derbin 21 pontos vereséget szenvedett a csapat, ráadásul a négyből három negyedben is csak tíz pontig jutott, így továbbra is sereghajtó.

Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 10–13. 13. p.: 16–27. 16. p.: 16–27. 23. p.: 26–40. 26. p.: 32–47. 33. p.: 46–57. 36. p.: 50–64
Kipontozódott: Pantelics (35. p.), Mészáros M. (35. p.), Tucker (38. p.)
Lo Elhadji Malick: – Két különböző félidőt játszottunk. Az első kétszer tíz percben nagyon nem működött a támadásunk, a Szolnok remekül védekezett. A harmadik negyedben óriási erőket mozgósítottunk, ami eddig hiányzott. A Szolnok megérdemelten nyert, nekünk támadásban sokat kell javulnunk.
Gasper Potocnik: – Nagyon jól felkészült Jászberénnyel játszottunk. Az első félidőben koncentráltak voltunk, irányítottuk a játékot. A harmadik negyedben akadtak kihagyásaink és ellenfelünk szépen feljött. A záró tíz percben aztán ismét azt játszottuk, amit az első félidőben. KOSÁRLABDA