Férfi kosár NB I: megizzadt a sikerért a Szolnok Kecskeméten

2022.02.04. 20:08
Tayler Persons (a labdával) volt a szegediek egyik vezére (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A Szolnok 81–74-re nyert Kecskeméten, míg az Atomerőmű 100–79-re kikapott a Szegedtől a férfi kosárlabda NB I-ben pénteken.

A Kecskemét megizzasztotta a Szolnokot, a negyedik negyed elején 63–62-re még vezetett is, ám az Olaj végül a maga javára fordította a meccset. A vendégek kezdőcsapatából négyen is tíz pont fölé jutottak, a prímet Markeith Cummins (20) vitte.

Kendrick Brown harmincegy pontja ellenére az Atomerőmű simán kikapott Szegeden, így sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el. A hazaiaknál három játékos (Tayler Persons, Keandre Cook és Rashun Davis) is 15 pont fölött termelt. Érdekesség, hogy a Szedeák egymást követő második meccsén jutott el 100 pontig – az előző bajnokiján a Kecskemét ellen 102–67-re nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 74–81 (20‒23, 18‒13, 20‒24, 16‒21)
Kecskemét, 1200
néző. V: Benczur, Tóth, Makrai.
KECSKEMÉT: Pollard 16/6, Wittmann 7/3, Jaramaz 1, Kucsera 2, Karahodzsics 17. Csere: KLOBUCAR 20/6, Ivkovics, Dramicsanin 11/6, Kiss D. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: Solano 8, Badzim 11/9, CUMMINGS 20, Szubotics 11, Taiwo. Csere: Pallai 5/3, Cakarun 11, Rudner 5/3, Kovács P. 2, Pongó 7/6, Zsíros 1, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5‒5. 5. p.: 9‒10. 9. p.: 20‒16. 15. p.: 21‒27. 17. p.: 30‒31. 19. p.: 36‒33. 23. p.: 46‒39. 27. p.: 48‒53. 29. p.: 54‒55. 32. p.: 63‒62. 34. p.: 67‒74. 38. p.: 74‒74
Kipontozódott: Kiss D. (30. p.)
Forray Gábor:
‒ Megmutattuk, hogy van karakterünk, egyenrangú partnerei voltunk a Szolnoknak. A végén rossz döntéseket hoztunk, és ezt megbüntették a vendégek. A sors fintora, hogy pont az ex-kecskeméti Pongó Máté hármasa végzett ki minket, az volt a döntő momentum. Rendre nüanszok hiányoznak, most már jó lenne, ha a végén mi örülhetnénk.
Gasper Potocnik: ‒ A járvány megnehezítette a dolgunkat, még mindig vannak egészségügyi gondok a csapatnál. Nem lehetünk elégedetlenek, hiszen nagyon jó és kemény mérkőzést játszottunk a Kecskeméttel. Voltak olyan hibák, amelyek miatt a hazaiak vissza tudtak jönni a mérkőzésbe, ezen kell még javítani, hiszen a folytatás is nagyon kemény lesz.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 100–79 (24–19, 21–16, 25–18, 30–26)
Szeged, 1000
néző. V: Papp P., Kapitány, Győrfy
SZEGED: PERSONS 26/6, Balogh Sz. 4, COOK 16/6, BOGNÁR 14/3, Alston 13. Csere: Keller I. 7/3, R. DAVIS 16/9, Mayer, Filipovics 2, Kerpel-Fronius B. 2, Polányi, Tráser. Edző: Simándi Árpád
PAKS: Brown 31/15, Frank 4, Taylor 5/3, Goins 9/9, Pacevicius 9/3. Csere: Kovács I. Ákos 2, Brzoja 16, Kis R. 3/3, Pajor, Csizmadia, Orgona. Mb. edző: Jan Pavlik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 7. p.: 13–14. 12. p.: 28-22. 15. p.: 33–30. 18. p.: 42–32. 23. p.: 51–38. 27. p.: 66–45. 32. p.: 74–56. 36. p.: 89–63
Simándi Árpád:
– Három negyeden át jó energiával, koncentráltan játszottunk, az utolsó tíz percben azonban nem járattuk gyorsan a labdát, kényelmes üzemmódra váltottunk. Biztató, hogy miként legutóbb a Kecskemét ellen, ezúttal is fölényes győzelmet arattunk.
Jan Pavlik: – Elismerésem a Szegednek, mert nemcsak jól, hanem látványosan is kosárlabdázott. Játékosainknak tudomásul kellene venniük, hogy nem elég, ha csak tizenöt percen át küzdenek magas hőfokon. Remélem, mielőbb rátalálunk a helyes útra, mert klubunk többet érdemel.