Férfi kosár NB I: a Szolnok kiütéssel nyerte meg a hibátlanok csatáját

R. P.R. P.
2022.10.21. 19:56
Fotó forrása: Facebook/Szolnoki Oljabányász
A férfi kosárlabda NB I 5. fordulójában a Szolnoki Olajbányász 91–53-ra győzött idegenben a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen.

Rangadónak ígérkezett, mégsem lett az a Kecskemét és a Szolnok mérkőzése. A hazai parketten játszó Kecskemét négyből négy, a Szolnok háromból három győzelemmel kezdte a bajnokságot.

A mérkőzést elejétől a végéig a Szolnok irányította. A félidőben már 21 pontnyi volt a különbség a két együttes között, és a végére 38 pontra duzzadt. Az Olaj legeredményesebb játékosa Bojan Szubotics lett, aki 17 pontot termelt.

Sokkal izgalmasabban alakult a Nyíregyháza és az Atomerőmű SE csatája. Fél perccel a vége előtt döntetlen volt az állás (69–69), ám a hajrá másodperceiben a paksiak értékesítettek két büntetőt, és ezzel 71–69-re nyertek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 5. FORDULÓ

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 53–91 (18–26, 7–20, 15–27, 13–18)
Kecskemét, 1600 néző. Vezette: Benczur, Tóth, Györfy
KECSKEMÉT: Wittmann 4, Townes 14, Ivkovics 3/3, Dramicsanin 6, Karahodzsics 7. Csere: Boriszov 8/6, Kiss D. 5, Klobucar 6, Kucsera, Tóth B., Botka. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: DURHAM 4, Gilszki, Barnes 11/3, SZUBOTICS 17/6, WILLIAMSON 14. Csere: Lukács 10, Gavin 9/9, Rudner 10/6, Révész 8, PONGÓ MÁTÉ 8/3, Vincze, Sebők. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4‒5. 6. p.: 13‒9. 9. p.: 15‒20. 12. p.: 18‒29. 14. p.: 21‒35. 16. p.: 21‒42. 23. p.: 27‒55. 26. p.: 33–62. 28. p.: 37‒68. 32. p.: 43‒73. 35. p.: 49‒79. 38. p.: 51‒89
Forray Gábor:
‒ A Szolnok megmutatta, hogyan kell kosárlabdázni. Az elején próbáltuk felvenni a ritmust, volt egy fordulópont, amikor a mi hibáinkból dobott zsinórban három triplát az Olaj, ritmust fogtak, mi pedig nem. Ezen az estén egyértelműen jobb volt a Szolnok.
Gasper Potocnik: ‒ Ez nagybetűs csapatmunka volt, tökéletesen teljesítették a fiúk a feladatot. Ilyen győzelemnél nem kell beszélni különösebb dolgokról, minden rendben volt, a játékosok büszkék lehetnek a teljesítményükre. Dolgozni kell továbbra is és a következő mérkőzéseken is hasonlóan küzdeni.

Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 69–71 (18–19, 18–16, 15–24, 18–12)
Nyíregyháza, 900 néző. Vezette: Földházi, Pozsonyi, Nyilas
NYÍREGYHÁZA: Perry 21/9, Hillsman 13/6, Kiss B. 2, HENDERSON 12/3, J. WILLIAMS 12. Csere: Mokánszki, Bazsó, DOLEZAJ 9/3, Kass, Szobi. Edző: Pethő Ákos
PAKS: D. Green 9/3, Edwin, Pajor 2, EILINGSFELD 19, Atkinson 8. Csere: KOVÁCS I ÁKOS 16/3, Frank, GRUBOR 13/6, Taiwo 4, Gulyás M. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 5. p.: 15–6. 7. p.: 18–10. 12. p.: 18–21. 14. p.: 25–23. 19. p.: 33–29. 20. p.: 33–35. 23. p.: 36–39. 25. p.: 41–39. 31. p.: 51–61. 37. p.: 65–61. 39. p.: 65–67. Kipontozódott: Szobi (40. p.)
Pethő Ákos:
– Röviden és tömören: Eilingsfeld János döntötte el a meccs sorsát, meg a támadólepattanók. A csapat mindent megtett a győzelemért, ha így fogunk játszani, akkor jönnek majd a sikerek. A végén nagyot fordítottunk, majd amikor a Paks visszavette a vezetést, az utolsó akciónál Darius Perry kezébe adtuk a döntést, aki a távoli dobást választotta – nem ment be…
Csirke Ferenc: – Izgalmas, a külső szemlélő számára nem biztos, hogy szép mérkőzés volt. A Darius Perryre speciálisan alkalmazott védekezés összességében jól működött, fontos volt, hogy az elején jelentős hátrányból visszajöttünk, majd akkor sem estünk össze, amikor tízpontos vezetésünk után az eladott labdáinkból gálakosarakat szerezve fordított a Nyíregyháza.