Férfi kosár NB I: a Szolnok drámai hosszabbításban verte a Fehérvárt

2020.12.19. 19:04
Vojvoda Dávid 21 pontja is kevés volt korábbi csapata ellen (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján a Szolnoki Olajbányász hazai pályán hosszabbítás után 85–83-ra legyőzte az Alba Fehérvárt.

Két remek formában lévő csapat mérte össze az erejét a Tisza-parton, hiszen a házigazda 6–1-es mérleggel kezdte a bajnokságot, a vendégek pedig 5–1-gyel.

A forduló rangadóján fehérváriak kezdtek jobban, bár az első kosár a házigazdáé volt, egy triplával fordítottak, és ezt követően egyszer sem volt a szolnokiaknál az előny a játékrészben, miközben a vendégek már hattal (10–16) is mentek. A második negyed elején ismét az Olajbányász aktivizálta hamarabb magát (27–26), de ezt követően egy 12–3-as szériát futott az Alba (30–38), a szünetre pedig négypontos előnnyel mehetett (43–47). A volt szolnoki Vojvoda Dávid az első félidőben 13 pontot és négy asszisztot jegyzett.

A nagyszünet után már tízzel is vezettek a vendégek (46–56), és bár ezt a hátrányt villámgyorsan ledolgozták a hazaiak (56–56), így is ötpontos hátrányban voltak a záró felvonás előtt (58–63). Ott viszont Badzim két triplájának is köszönhetően fordított és ellépett az Olajbányász (73–69). Vojvoda szorongatott helyzetből dobott a támadó idő végén óriási triplát, ez pedig lendületet adott a fehérváriaknak, és hamarosan már ők vezettek (73–75)! A szolnokiak két büntetőt is elrontottak, de így is támadhattak a végén a sikerért 75–75-nél – hiába, jöhetett a ráadás!

Itt pedig volt minden, mint a búcsúban. Vezetést szerzett a Szolnok, jött rá Vojvoda 2+1-es akciója, majd kétpontos vendégelőnynél hazai tripla jelentett fordítást. Erre érkezett két Curry-Ahmad összjáték, máris három volt a fehérvári fór (80–83), az időkérés után pedig „természetesen” jött az újabb fordulat, Csakarunék végül 85–83-ra nyertek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ALBA FEHÉRVÁR 85–
83 (19–22, 24–25, 15–16, 17–12, 10–8) – hosszabbítás után
Szolnok, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tóth C., Söjtöry
SZOLNOK: Warner 8, Kovács P. 2, Rudner 3/3, CAKARUN 24, SZUBOTICS 20/9. Csere: Pongó Máté, Juhos 2, ZSÍROS 10/6, Badzim 12/12, Pallai 4. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: VOJVODA 21/12, R. Curry 6/3, Balsay 2, S. DAVIS 18/6, Ahmad 14/3. Csere: Omenaka 8, TURNER 11, Lukács N. 3/3. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 8. p.: 15–17. 13. p.: 27–28. 18. p.: 35–42. 23. p.: 46–54. 27. p.: 56–58. 29. p.: 56–63. 33. p.: 60–65. 36. p.: 69–67. 38. p.: 73–72. 40. p.: 75–75. 43. p.: 80–79
Kipontozódott: Pongó Máté (33. p.), Lukács N. (35. p.), Szubotics (39. p.), Ahmad (45. p.)
Gasper Potocnik: – Egylabdás meccs után nehéz mit mondani. Mint ahogy várható volt, kemény és izgalmas mérkőzést játszottunk a fehérváriakkal. Hátrányból álltunk fel, nagyon küzdöttünk és nehéz helyzetben is helyén volt a szívünk, nagyon sokat tettünk a győzelemért.
Forray Gábor: – Végig férfias, nagyon kemény rangadót vívtunk, talán az döntött az Olaj javára, hogy a végjátékban jól védekezett ellenünk. A vereség ellenére elismerés illeti a mi csapatunkat is.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK-VEOLIA 83–72 (23–16, 15–21, 23–21, 22–14)
Zalaegerszeg,
zárt kapuk mögött. V:Frányó, Goda, Györfy R.
ZTE:
DURAN13/3,Bonifert2,DELAS15/6,Vuko11,Glenn8. Csere:SZABÓ ZS.22/12,Simon K.6,Plézer3/3,Ahmed3/3,Völgyi. Edző:Heinrich Róbert
PÉCS:Ruják A.11/3,M. LEWIS12/6,Demeter A.10/3,Budimir2,Meleg6. Csere:FUNDERBURK17/3,Bíró L.2, Brkics12,Dragasevics. Edző:Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc:0–7.7. p.:12–11.13. p.:28–18.17. p.:35–27.24. p.:45–46.27. p.:58–50.32. p.:61–60.37. p.:75–67
Heinrich Róbert:– Azt kaptuk, amit vártunk. Nehéz meccs volt, egy kicsit többet pihentünk mint a pécsiek, megpróbáltuk ezt az előnyt eredményre „fordítani”. Voltak kimagasló teljesítmények és maximálisan jó hozzáállást mutatott a csapat. Ez volt a siker záloga.
Dragan Alekszics:– Ezúttal sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük, egyik kulcsemberünk, a gárda meghatározó játékosa, Budimir nagyon gyorsan megsérült, s ez teljesen átalakította a játékunkat. Elismerésem a ZTE-nek, próbálunk gyorsan regenerálódni.

ATOMERŐMŰ SEDEAC 89–73 (20–23, 30–12, 21–21, 18–17)
Paks, zárt kapuk mögött. V:
Győrffy P., Mészáros B., Fodor A.
PAKS: Gulyás M., CAPERS 26/9, SHEPARD 11, Eilingsfeld 6, J. JACKSON 16. Csere: Velkey 3/3, Valerio-Bodon 5, Kovács I Ákos 4, Kis R. 8/3, Baker 10/3. Edző: Dzunics Braniszlav
DEAC: Somogyi Á., Moore 7/6, DRENOVAC 16/6, HINES 10, TÓTH Á. 14/3. Csere: Molnár Márton 10, Guyton 12/3, Balázsi, Polyák 1, Molnár D. 3/3. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 7. p.: 11–14. 12. p.: 25–23. 17. p.: 38–32. 22. p.: 52–41. 26. p.: 60–45. 29. p.: 67–53. 33. p.: 75–62. 36. p.: 79–67
Kipontozódott: Molnár Márton (28. p.)
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyertünk, döntő volt a második negyed, utána már csak tartanunk kellett az eredményt. Voltak jó pillanataink, remek egyéni megoldások, felállt védelem ellen jól játszottunk, és örülök annak is, hogy gyors indítások után sok pontot szereztünk.
Kovács Adrián: – Asszisztáltunk a Paksnak ahhoz a játékához, amiben jó. Fegyelmezetlenül játszottunk, sok pontot kaptunk a palánk alatti területről és a gyors indításokból. Tudtuk, hogy miben erős az ASE, de jobb teljesítmény kellett volna, hogy legyen esélyünk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–EGIS KÖRMEND 88–81 (29–17, 19–18, 12–23, 28–23)
Szeged, zárt kapuk mögött.
V: Benczur, Minár, Pozsonyi
SZEGED: GOVENS 23/9, Kerpel-Fronius G. 3, BROWN 27/6, Dzseletovics 6, DICKEY 14. Csere: KERPEL-FRONIUS B. 15/9, Olasz, Balogh Sz., Mayer. Edző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: THAMES 23/9, Mócsán 16, Németh Á., Williams, Taylor 17. Csere: Takács K. 2, Durázi 9/3, FERENCZ 12/6, Mosley, Tóth N. 2. Edző: Ziga Mravljak
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 17–16. 12. p.: 31–17. 18. p.: 40–32. 24. p.: 48–46. 27. p.: 56–48. 31. p.: 60–62. 37. p.: 75–73
Szrecsko Szekulovics: – Tíz nap alatt kétszer győztük le a kitűnő erőkből álló Körmendet. Sikereink hitet adhatnak a továbbiakban. Dicséret illeti játékosainkat, mert amit elterveztünk, megvalósították.
Ziga Mravljak: – Tíz nappal korábban is a Szeged nyert, ezért a visszavágás reményében kezdtük a mérkőzést, melynek első félidejében tekintélyes hátrányba kerültünk. A harmadik negyedben sikerült fölzárkóznunk, mi több, az utolsó játékrész elején a vezetést is átvettük. Azért vesztettünk, mert a kritikus pillanatokban fontos dobásokat hibáztunk, azon kívül kihagytunk tíz büntetőt.