Férfi kosár NB I: nagy sikert aratott Fehérváron a harcias ZTE

2023.01.14. 18:55
A Falco Szombathely 86–75-re legyőzte a Sopront, míg a ZTE idegenben 78–73-as sikert aratott a Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
Győzelemmel távozott Székesfehérvárról a Zalaegerszeg (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Győzelemmel távozott Székesfehérvárról a Zalaegerszeg (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

211 centiméteres, 23 éves szenegáli centerrel erősítette meg keretét az Alba Fehérvár, azonban Cheikh Mbacke Diong a Zalakerámia ZTE KK elleni szombati mérkőzésen még félig civilben állt a pályán a bemelegítés alatt, s pacsizott le sorra új játékostársaival.

Bár a két jó formában lévő Magyar Kupa-résztvevő találkozójának első kosarát a 22 éves ZTE-játékos, Polster Attila szerezte távolról, az Alba villámgyors lerohanásokkal azonnal átvette az irányítást, és a nyolcadik percre elérte a tízpontos különbséget (23–13). A differencia nagyjából hasonló volt a második negyedben is, érdekes módon akkor voltak a leginkább idegesek a vendégjátékosok, amikor közelebb zárkóztak a Fehérvárhoz.

A félidei 48–40 a zalaiakra nézve volt hízelgő, akik azonban technikai hibával kezdték a harmadik negyedet, miután a kispadjuk nem volt hajlandó elfogadni, hogy a szabályoknak megfelelően vissza kellett állítani a támadóórát azután, hogy D'Mitrik Trice visszahúzta a labdát az oldalvonal közeléből, ám az fehér mezes birtokába került.

A sok beszéd és indulat ugyanakkor azt is igazolta, hogy a ZTE valóban győzni érkezett a Gáz utcába, s a 24. percre megközelítette három pontra riválisát. Rövidesen Liam O'Reilly kosaraival fordított is a látogató, sőt, Keller Iván triplájával 60–56-os előnybe került.

72–69-es vendégvezetésnél Keller a földön maradt, a videózás után a játékvezetők figyelmeztették, ne színészkedjen. Drámaian pontszegény lett a negyedik negyed, az Alba sehogy sem találta a fogást az egerszegieken, akik bő másfél perccel a vége előtt öttel mentek. Még csak izgalmas sem lett a zárás, Danilo Osztojics kibrusztolt kettesével 78–73-ra győzött Sebastjan Krasovec csapata, ám egymás elleni eredményben egy ponttal jobb maradt a Fehérvár.

A Sopron ellen az idénybeli 15. bajnoki győzelmét arató Falco legeredményesebb játékosa Perl Zoltán volt 24 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 73–78 (29–19, 19–21, 16–25, 9–13)
Székesfehérvár, 1600 néző. V: Praksch, Papp P., Kapusi.
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 15/9, SOMOGYI Á. 18/6, De Cosey 6, Ford 4/3, PHILMORE 15. Csere: Vojvoda 13, Takács Milán 2, Szabó Zs., Takács Martin. Edző: Matthias Zollner
ZTE: TRICE 10, O'REILLY 12/3, SMITH 14/6, Polster 3/3, Osztojics 4. Csere: Rakicsevics 12, KELLER I. 14/12, Csuti, Zsíros 6/6, Szalay 3/3. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 5. p.: 10–8. 8. p: 23–13. 12. p: 33–21. 15. p.: 36–30. 18. p.: 44–33. 22. p.: 51–40. 26. p.: 55–57. 28. p.: 62–60. 32. p.: 67–67. 35. p.: 69–70. 38. p.: 71–74
MESTERMÉRLEG:
Matthias Zollner: –.Rendkívül jól játszottunk az első félidőben, a mi akaratunk érvényesült, a 48 dobott pont egyértelműen ezt bizonyítja. A második félidőben viszont csak huszonöt pontot sikerült szerezni, ami kevés volt a győzelemhez, mivel rengeteg eladott labdánk volt és a lepattanócsatát sem mi nyertük meg.
Sebastjan Krasovec: – Igazi csapatként játszottunk, húsz asszisztunk volt, és a második félidőben a védekező lepattanókat is kontrolláltuk. Kimondottan jól játszottunk, nagyon nagy győzelmet arattunk, annak pedig külön örülök, hogy elvettük az Alba hazai veretlenségét.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SOPRON KC 86–75 (26–22, 18–15, 18–15, 24–23)

Szombathely, 2935 néző. V: Papp P., Nagy V., Frányó
SZOMBATHELY: Pot 9/3, Kovács B. 6/3, Z. BROWN 7, TIBY 18/9, Keller Á. 5. Csere: PERL 24, BARAC 6, Cowels 11/9, Krivacsevics, Sövegjártó, Verasztó, Takács Zs. Edző: Milos Konakov
SOPRON: JOSEPH 22/6, Jones 8, Valerio-Bodon 4, Barnett 9/3, JUWAN DURHAM 8. Csere: MOLNÁR M. 13, Supola 5, Sitku M. 3/3, Csendes, Takács N. 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–2. 7. p.: 17–17. 13. p.: 34–24. 16. p.: 37–35. 20. p.: 44–37. 23. p.: 50–42. 27. p.: 58–48. 30. p.: 62–52. 33. p.: 70–55. 36. p.: 79–59. Kiállítva: Jones (23. p.), Keller Á. (30. p.)

Milos Konakov:
– Élvezhető, jó meccset játszott a két együttes. Sok labdát adtunk el, ráadásul a zömét nem kényszerítette ki az ellenfél, ami azért bosszantó. Ugyanakkor a mérkőzés nagy részében jól védekeztünk, fizikailag erősek voltunk, ezért elégedett vagyok. Nehéz időszakot élünk át, mert kőkeményen dolgozunk, hogy a céljainkat elérjük, és az érmeket ugye nem most osztják – de közben nyerni kell a meccseket.
Kosztasz Flevarakisz:
– Úgy huszonöt percig jól tartottuk magunkat, kemény ellenfélnek bizonyultunk, ám Andre Jones kiállítása nagy érvágást jelentett nekünk, mert nem olyan mély a keretünk – erős ítélet volt... Ettől függetlenül jól küzdöttünk, büszke vagyok a fiúkra!

BUDAPESTI HONVÉD SE–MVM-OSE LIONS 70–61 (21–11, 13–15, 19–17, 17–18)
Ludovika Aréna, 900 néző. V: Földházi, Farkas G., Lengyel.
HONVÉD: SIMON K. 18/9, TANOH DEZ 11/3, MIJOVIC 16/3, Demeter 11/6, Peringer. Csere: Völgyi M. 7, Kopácsi, Hajdu P. 7/3. Edző: Baksa Szabolcs
OROSZLÁNY: Dimitrijevics 8, Ruják A. 3/3, Carev 7/3, Calloway, Krestinin 7. Csere: Dorogi, BARNJAK 12/3, Illés 8/3, Mucza 7/3, HENRY 9. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–2. 8. p.: 17–11. 13. p.: 28–18. 17. p.: 34–24. 22. p.: 41–26. 26. p.: 46–35. 29. p.: 51–41. 33. p.: 59–45. 37. p.: 59–54. Kipontozódott: Barnjak (40. p.), Tanoh Dez (40. p.)

Baksa Szabolcs: –
Sok hibával játszottunk, kihagytunk kilenc büntetőt, volt húsz eladott labdánk, tizennégy támadó lepattanót szedett le az OSE, szóval nem kifejezetten a jó játékunkkal nyertük meg a meccset. Az előző fordulókban látott leolvadások helyett a végjátékban ott voltunk fejben, a szívünk is a helyén volt, így jó döntéseket hoztunk a kulcsszituációkban és megnyertük a mérkőzést.
Simon Petrov: –
Úgy gondolom, a védekezésünk megfelelő volt, harcoltunk is az egyébként keményen kosárlabdázó csapat ellen, támadásban azonban nem találtuk a megfelelő ritmust. A hazaiak a nehezebb helyzetekből is betaláltak, míg nekünk sokszor a könnyebb kosarak sem jöttek össze.

DEAC–DUNA ASZFALT–DTKH KECSKEMÉT 69–75 (20–17, 20–30, 21–12, 8–16)
Debrecen, 950 néző. V: Benczur, Fodor, Makrai.
DEAC: Scott 13/9, Polyák 6/6, DRENOVAC 20/3, Kovács II Á. 2, TAYLOR 10. Csere: Tóth Á. 10, Govens 2, Mócsán 6/3, Balázsi. Edző: David Dedek
KECSKEMÉT: TOWNES 12/3, Wittmann 8/6, Kucsera 4, Fazekas M. 5/3, KARAHODZSICS 10. Csere: BORISZOV 19/3, DRAMICSANIN 15/6, Kiss D., Tóth B. 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–3. 8. p.: 11–14. 10. p.: 18–16. 13. p.: 23–24. 16. p.: 33–30. 20. p.: 38–47. 24. p.: 50–50. 28. p.: 60–55. 35. p.: 64–65. 38. p.: 69–68
David Dedek: – Nem kezdtünk rosszul, de a második negyed során összeomlott a védekezésünk. Alkalmazkodtunk ellenfelünk játékritmusához, ami értelemszerűen nem nekünk kedvezett. A fordulás után rendeztük sorainkat és visszakapaszkodtunk, de a kulcsmomentumokban gyermeteg hibákat követtünk el.
Forray Gábor: – Ismét megmutattuk a karakterünket, hiszen az elmúlt hetekben mutatott rossz forma ellenére felálltunk a padlóról és szép idegenbeli győzelmet arattunk. A megszokottól eltérő szerkezetben kellett játszanunk, de a játékosaim remekül alkalmazkodtak a helyzethez. A DEAC közvetlen riválisunknak számít, így a siker duplán értékes számunkra.

EGIS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 93–85 (29–28, 23–17, 17–26, 24–14)
Körmend, 1890 néző. V: Tőzsér, Goda, Balog.
KÖRMEND: Chambers 18/3, Kiss M., MITCHELL 20/9, DURÁZI 25/3, CAKARUN 15. Csere: Edwards 12/3, Ferencz 3/3, Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
SZEGED: WASHINGTON 31/21, Person, Polányi, BOGNÁR K. 15/3, Roberson 9. Csere: Nicholson 23/3, Balogh 5, Filipovics 2, Kerpel-Fronius B. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 7. p.: 20–15. 14. p.: 33–35. 17. p.: 43–43. 23. p.: 52–52. 26. p.: 60–66. 28. p.: 69–68. 34. p.: 74–71. 37. p.: 87–80. Kipontozódott: Roberson (39. p.)
Kocsis Tamás: – Különböző sérülések miatt több játékosunkat is nélkülöznünk kellett, ezért csak nagyon szegényes rotációval tudtunk játszani. Büszke vagyok a csapatomra, mert mindenki a tudása maximumát nyújtotta. Voltak hullámvölgyek a játékunkban, de a fontos pillanatokban jó döntéseket hoztunk.
Simándi Árpád: – Sajnos nagyon sok pontot kaptunk, átjáróház volt a védelmünk, nem voltunk eléggé agresszívek, így pedig nem lehet mérkőzést nyerni Körmenden, de szinte sehol. Talán három percig játszottunk úgy, ahogy tudunk, ennyi nem volt elegendő a győzelemhez.

ATOMERŐMŰ SE–KOMETA KAPOSVÁRI KK 93–81 (29–17, 16–23, 27–31, 21–10)
Paks, 1000 néző. V: Minár L., dr. Mészáros B., Győrfy R.
PAKS: Pajor 10/6, EDWIN 22/6, BUCKINGHAM 14/12, EILINGSFELD 11, ATKINSON 10. Csere: GRUBOR 18/12, Taiwo 8, Karosi. Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR: I. BROWN 19, PETERSEN 17/9, Puska 2, Gabric 17, HUGHES 17. Csere: Bogdán 3/3, Paár 3/3, Hendlein 3/3, Halmai. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–11. 10. p.: 29–17. 15. p.: 39–28. 20. p.: 45–40. 25. p.: 62–53. 30. p.: 72–71. 35. p.: 79–75. 40. p.: 93–81
Csirke Ferenc: – Rövid volt a kispadunk, többször is meg kellett újulnunk a mérkőzés folyamán. A harmadik negyedben egy pontra feljött a Kaposvár, de a záró felvonásban mi összpontosítottunk jobban és megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
Ivan Rudez: – Nehéz meccsre számítottunk, tudtuk, hogy a Paks nagyon jó hazai pályán. Nagy küzdelemben a harmadik tíz perc végére visszakapaszkodtunk egy pontra, de a negyedikben nem tudtuk tartani a hazaiakat. Idő kell, amíg összeállunk.