Férfi kosár NB I: a PVSK nyerte meg a veretlenek rangadóját

K. Zs.K. Zs.
2019.10.26. 20:03
Chris Smith 33 pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A PVSK-Veolia magabiztosan, 94–80-ra legyőzte vendégét, az Egis Körmendet a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának szombati játéknapján, a két veretlen csapat rangadóján. Könnyed győzelemmel megőrizte veretlenségét a címvédő Falco is, míg a nyeretlenek csatájának végén a Szeged örülhetett.

A két Ek-csapat pécsi presztízsmeccse szoros első negyedet hozott, 27–25 után aztán 12–4-es szériával megugrott a PVSK, és a későbbiekben egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme – a harmadik negyed hajrájában már majdnem 30 pont volt a Körmend hátránya.

Az újonc Oroszlány csak néhány percig tudta tartani a lépést a Falcóval, 9–8 után a címvédő majdnem hét percen át nem engedte ponthoz jutni ellenfelét, miközben maga legyártott 15-öt. A vendégek a hajrában tíz ponton belülre kapaszkodtak (68–59), de az utolsó négy perc megint 15–0-t hozott, így fölényesen nyertek a szombathelyiek.

A két nyeretlen csapat mérkőzésén a házigazda szegediek az első negyed közepétől végig vezettek, volt, hogy tetemes előnnyel, a Jászberény csak közelíteni tudott, fordítani nem.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PVSK VEOLIA–EGIS KÖRMEND 94–80 (22–23, 30–16, 22–15, 20–26)
Pécs, 2800
néző. V: Győrffy, Sölytöry, Balogh Gy.
PÉCS: PONGÓ MÁTE 5/3, Ruják A. 5/3, CH. SMITH 33/12, BUDIMIR 23/9, AIKEN 13/3. Csere: Antoni 2, Csirics 6, HORTI 7/3, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Németh Á. 2, Edwards 12, Kastrati 4, VARNADO 19/3, T. TAYLOR 18. Csere: Ferencz 5, F. TURNER 20/9, Durázi, Oroszi. Edző: Mattias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 14–18. 13. p.: 32–26. 17. p.: 43–32. 23. p.: 58–43. 26. p.: 68–45. 33. p.: 74–61. 39. p.: 79–67
Csirke Ferenc:
– Már az alapszakasz ötödik fordulójában playoffhangulat uralkodott a lelátón. Ez a mérkőzés arról szólt, melyik csapatnak hiányzik jobban a héten kieső kulcsjátékosa. Christopher Smith remek vezéregyéniséggé vált, megmutattuk, sok potenciál van bennünk, és fejjel is tudunk játszani.
Mattias Zollner: – Sokat utaztunk, de ez nem lehet kifogás a rossz játékra. Az első félidőben gyengén védekeztünk, ez a második félidőre feljavult, de nem eléggé.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–OSE LIONS 83–59 (23–10, 21–16, 20–21, 19–12)
Szombathely, 2640
néző. V: Benczur T., Boros T., Győrffy R.
FALCO: VÁRADI 12/6, PERL 8, Filipovity 2, Krivacsevics 7, LAKE 20. Csere: HOOKER 15/6, BENKE 11/9, Washington 2, Reddic 6. Edző: Gasper Okorn
OROSZLÁNY: Illés 5/3, ABELL 10/6, Zsíros 9/9, Mohácsi 1, BOZOVICS 13/3. Csere: Rizvics 10, Anda, Garamvölgyi, Nshimba, Washington 9/3, Demeter 2, Kucsora. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–8. 7. p.: 16–8. 12. p.: 28–10. 16. p.: 38–18. 20. p.: 44–26. 24. p.: 50–36. 28. p.: 55–45. 30. p.: 64–47. 34. p.: 66–69. 37. p.: 68–59
Gasper Okorn:
– Két teljesen eltérő félidőt láttunk, a második játékrésszel nem voltam elégedett. Ám amikor közelebb került az Oroszlány, rendre tudtunk újítani – ez azért megnyugtató. Újra előjött az a hibánk, hogy nem tudjuk megtartani a nagyobb előnyünket. Ezen a jövőben mindenképpen javítanunk kell.
Sebastjan Krasovec: – Rosszul kezdtünk, gyorsan nagy különbség alakult ki a csapatok között. Időnként felzárkóztunk a folytatásban, de amikor közelítettünk, a Falco mindig rákapcsolt, újra meglépett. A Falco jobb csapat, megérdemelten nyert.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–JÁSZBERÉNYI KSE 79–74 (22–17, 25–16, 16–21, 16–20)
Szeged, 1000
néző. V: Földházi, Minár, Nepp
SZEGED: Miliszavljevics 9/9, Wirth, BALMAZOVICS 19/12, KRAPIC 19/3, ASBURY 18. Csere: KERPEL-FRÓNIUS B. 10/9, Kerpel-Frónius G. 4. Edző: Andjelko Mandics
JÁSZBERÉNY: STATEN 22, MILLER 15, Mészáros M. 5/3, Alekszandrov 8/6, PANTELICS 16. Csere: Brbaklics 8, Ruják B., Marinkovics. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 5. p.: 10–10. 8. p.: 18–12. 12. p.: 24–21. 18. p.: 45–29. 23. p.: 55–35. 27. p.: 56–49. 32. p.: 67–54. 38. p.: 75–73
Kipontozódott: Miliszavljevics (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Amikor szaladt a szekerünk, keretünk valamennyi tagja jól játszott, viszont amikor a második félidő derekán a Jászberény agresszívebb védekezésre váltott, valamennyiünk teljesítménye visszaesett. A végén a szerencsére is szükségünk volt a győzelemhez.
Nikola Lazics: – Az első félidőben a Szeged, a másodikban mi játszottunk jobban. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy hetvenöt hetvenhármas állásnál Phillip Miller ziccert hibázott, az ellentámadásból pedig Sztefan Balmazovics triplával növelte csapata előnyét.