Férfi kosár NB I: a PVSK magabiztosan legyőzte a ZTE-t

2013.11.29. 19:42
A PVSK a 33 pontos Veljko Budimir vezérletével legyőzte a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I 10. fordulójának pénteki mérkőzésén. A vendégek egy negyed után még vezettek, de a második tíz percben tíz ponttal többet szerzett a PVSK, és utána már nem engedte ki a kezéből az előnyt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK Pannonpower–Zalakerámia-ZTE KK 85–74 (16–17, 28–18, 19–23, 22–16)
Pécs, 1000 néző. V: Győrffy P., Frányó P., Rácz Zs.
PVSK:
Halász Á. 2, BUDIMIR 33/21, KOVÁCS P. 22/12, Csabai 8/6, MONTELLARO 13. Csere: Bíró O. 3, Nagy K. 4, Nelson. Edző: Csirke Ferenc
ZTE: Boston 9, Safford 13, Kámán 5/3, Kovács Á. 16/6, LEKLI 18. Csere: Kertész 6, Koma 4, Gáspár 3/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 7. p.: 11–11. 12. p.: 20–17. 18. p.: 42–31. 27. p.: 57–51. 32. p.: 69–60. 36. p.: 77–69.
Kipontozódott: Kovács Á. (40. p.)
Csirke Ferenc:
– Még nem vagyunk teljesen összeszokva, ez a támadások hibáiban is visszaköszönt. Az új center jól játszott, érti, amit mi játszunk, a másik igazolásunk még nagyon friss, mindössze egyszer edzett velünk. Játékunkat meghatározta egy extraklasszis teljesítmény. A védekezésünkkel elégedett vagyok.
Völgyi Péter: – Azt reméltem, jobb teljesítménnyel rukkolunk elő. Az első félidőben még pariban voltunk, a második játékrészben azonban a távoli dobásokkal szétzilált bennünket a pécsi gárda. Sajnos nagyon hiányoznak sérültjeink.