Férfi kosár NB I: a Pécsé a bronz, a címvédő lemaradt a dobogóról

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.06.19. 19:52
A Pécs szerezte meg a bronzérmet a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a harmadik helyért vívott párharc szerdai, második mérkőzésén is legyőzte a tavalyi bajnok Szolnokot.

A Szolnok már az első negyedben tízpontos hátrányba került, és a folytatásban sem tudta felvenni a ritmust. Az utolsó játékrészt ugyan hat ponttal megnyerte, de ez már csak arra volt jó, hogy kozmetikázza némileg a végeredményt (96–77).

A baranyaiak szombaton 106–68-ra nyerték meg idegenben az első meccset, és 1999, valamint 2007 után harmadszor lettek bronzérmesek az élvonalban.

FÉRFI KOSÁR NB I
BRONZCSATA, 2. MÉRKŐZÉS
Pécsi VSK-Veolia–Szolnoki Olaj KK 96–77 (28–18, 28–13, 24–24, 16–22)
Pécs, 2500
néző. V: Cziffra, Mészáros B., Minár
PÉCS: Pongó Máté 4, TAYLOR 13/9, CSIRICS 14/6, BUDIMIR 12/9, Horti B. 10. Csere: Wright 8, ANTÓNI 19/18, Demeter 4, Bíró L. 4, Berkics, Olasz 4, Dragasevics 4. Edző: Csirke Ferenc
SZOLNOK: Vojvoda 5, MALESEVICS 15/3, Airington 12/6, Taiwo 11, N. MILOSEVICS 19/6. Csere: Rudner 3/3, Csák 9/3, Frank 3/3, Frikker. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 15–10. 13. p.: 35–24. 17. p.: 44–29. 23. p.: 63–34. 26. p.: 65–43. 33. p.: 84–57. 37. p.: 90–67
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Pécs javára
Csirke Ferenc:
– Nagyon boldog vagyok, fantasztikus volt a hangulat, amit maximálisan megérdemeltek a szurkolóink és a játékosaink is. Egész évben azért dolgoztunk, hogy átélhessünk ilyen pillanatokat, és tíz év után végre ismét érmet szerezzünk.
Dragan Alekszics: – Rengeteg problémával küszködünk, a Pécs most más minőséget képviselt. Örülhetünk a kupagyőzelemnek, de az a sérüléshullám, ami minket sújtott, kezelhetetlen. A következő idényben új csapatot építünk, amely ismét címekért szállhat harcba.