Férfi kosár NB I: a Paks simán megverte otthon a Zalakerámiát

D. Á.D. Á.
2019.11.01. 20:46
A férfi kosár NB I 6. fordulójában az Atomerőmű SE Paks 94–70-re legyőzte a Zalakerámiát.

A paksiak számára jól indult a mérkőzés, hiszen már az első negyedben magukhoz vették a kezdeményezést, igaz, ekkor még nem húztak el nagyon ellenfelüktől. A második negyednek 24–21-es hazai előnyről vágtak neki a felek, ebben a játékrészben már bőven a zalaiak fölé nőtt az Atomerőmű SE: 22–11-re nyerte meg a negyedet.

A második félidőben sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a Zalakerámia. A harmadik és a negyedik negyedben is 24 pontot ért el a Paks, amire nem tudott válaszolni a vendégcsapat, így a vége nagyon sima, 94–70-es hazai győzelem lett.

Az Atomerőmű SE Paks mérlege ezzel 4–2-re módosult, míg a Zalakerámia 2–4-gyel várhatja a következő fordulót.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 94–70 (24–21, 22–11, 24–20, 24–18)
Paks, 1000 néző. V: Cziff ra Cs., Nagy V., Söjtöry
ATOMERŐMŰ: EVANS 29/9, Harris 9/6, FAUST 20/6, Kis R. 2, Lóránt P. 11 Csere: Kovács Á. 7/3, Valerio Bodon 10/6, Jackson 6/3, Szalai M.
Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAEGERSZEG: Simon K. 5, Gulyás M. 8/6, WILLIAMS 20/12, Djuric 8, SZABÓ ZS. 14 Csere: Agafonov 6, Farkas A. 3/3, Bagó, Doktor 6, Simó
Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 7. p.: 16–14. 12. p.: 29–23. 15. p.: 39–23. 23. p.: 53–35. 27. p.: 61–45. 33. p.: 75–55. 36. p.: 87–60
Kipontozódott: Djuric (35. p.), Jackson (39. p.), Doktor (39. p.), Farkas A. (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – A második negyedben mutatott játékunkkal nagyon elégedett voltam. Magabiztosan nyertünk, de a különbséget kissé túlzónak tartom. Annak örülök, hogy Kovács Ákos újra játszani tudott, és ezúttal senki sem sérült meg a csapatból.
Bencze Tamás: – Az első negyedben megvolt a lendületünk, de a másodikban jöttek az eladott labdák, képtelenek voltunk lelassítani az ASE játékát, helyzeteket sem tudtunk kialakítani. Remélem, hogy sérültjeink felépülnek, és legközelebb már másik arcunkat mutatjuk.

1. Falco-Vulcano Szombathely 4 4 338–278 1.000
2. PVSK-VEOLIA 4 4 376–324 1.000
3. Egis Körmend 5 4 1 417–360 0.900
4. Atomerőmű SE 6 4 2 483–459 0.833
5. KTE-Duna Aszfalt 3 2 1 259–243 0.833
6. Alba Fehérvár 5 3 2 445–426 0.800
7. DEAC 5 3 2 392–378 0.800
8. Szolnoki Olaj KK 5 3 2 400–406 0.800