Férfi kosár NB I: a Paks legyőzte és megelőzte a Kaposvárt

2018.05.01. 19:55
Az Atomerőmű férfi kosárlabdacsapata 82–73-ra legyőzte Pakson a Kaposvárt az NB I középszakaszában, ezzel a középházban megelőzte riválisát.

A rájátszásba jutás szempontjából különleges jelentősége volt a találkozónak, hiszen a 9. helyen tanyázó Paks a közvetlenül előtte, ugyanannyi vereséggel álló Kaposvárt fogadta. A hazaiak tehát megelőzhették vetélytársukat, és éltek is a lehetőséggel. Az utolsó negyedre elég nagy előnyt szereztek, így a kései kaposvári hajrá hiábavalónak bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ, 7. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 82–73 (25–16, 21–20, 20–13, 16–24)
Paks, 600
néző V: Földházi Tamás, Fodor Attila, Balogh Gyula
ATOMERŐMŰ: Ruják 2, HINDS 24/9, BARNIES 10/6, EILINGSFELD 13/3, Guinn 7/3. Csere: Ogunyemi , TARRANT 10, MEDVE 13/12, Garamvölgyi, Gulyás 3. Edző: Schmidt Béla
KAPOSVÁR: GIBBS 18/6, Baki 2, IVOSEV 12/6, Hendlein 4, SPICA 17. Csere: DUNN 18/3, Tóth P. 2, Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11–6. 10. p.: 25–16. 15. p.: 36–25. 20. p.: 46–36. 25. p.: 58–42. 30. p.: 66–49. 35. p.: 73–59. 40. p.: 82–73.
Schmidt Béla:
– Örülünk a győzelemnek, nagyon kemény meccset játszottunk. Jól kezdtünk, energiabevitelben és akaratban is helytálltunk. Az utolsó negyedben kicsit szétestünk, az ellenfél agresszíven védekezett, ami hibákra kényszerített minket. A kondíciónk nem az igazi, elfáradtunk, így a végére több hiba becsúszott. Szerencsére tudtunk nyerni, megpróbáljuk a következő meccsen a Szegedet is megverni.
Fekete Ádám: – Az elmúlt hetekben nehéz mérkőzéseink voltak, sajnos most ledaráltak minket. Mindkét csapat keményen küzdött. Igyekszünk a következő fordulókban nyerni és kiharcolni a legjobb nyolc közé jutást. Ha más miatt nem is, legalább a szurkolóink miatt meg kell csinálnunk.