Férfi kosár NB I: a listavezető a Szegedet is elintézte

2018.11.08. 20:14
A Pécsi VSK a hetedik mérkőzésén a hatodik győzelmét érte el a 2018–2019-es évadban, hazai pályán 85–76-ra legyőzte az SZTE-Szedeákot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a pécsi Veljko Budimir lett, aki 25 pontig jutott.

A PVSK ezzel továbbra is élen áll a bajnoki tabellán.

PÉCS:
Pongó Máté 9, TAYLOR 16/3, Csirics 7/3, BUDIMIR 25/3, KESZAR 17/9. Csere: Antóni 2, Horti B. 2, Simon K. 7/3. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED:
Boltics 10, DAVIS 16/6, Wirth 11/3, GREEN 17/12, Sulovics 13. Csere: Vágvölgyi 9/3, Kerpel-Fronius G., Révész Á. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–8. 6. p.: 12–18. 13. p.: 30–20. 17. p.: 36–29. 23. p.: 49–45. 27. p.: 54–51. 33. p.: 71–63. 37. p.: 75–72
Kipontozódott:
Sulovics (37. p.)
Csirke Ferenc: –
Szurkolóink megint hozzátettek a sikerhez, ugyanakkor a csapatom két nagyon rossz dolgot művelt. A tizenhét eladott labda között akadtak olyanok, amelyek kulcspillanatokban történtek, és a védekezésünk is hiányos volt. Ezt vasárnaptól újra kell építenünk, hiszen például a negyedik negyedben nyolc percig nem volt faultunk. Ráadásul nagyon sok könnyű kosarat is kaptunk.
Andjelko Mandics: –
Volt esélyünk a jól játszó Pécs ellen, de nem voltunk elég okosak. Támadásban fontos pillanatokban rossz döntéseket hoztunk, ezeket a hazaiak megbüntették, ráadásul két negyedvégi triplát is kaptunk.