Férfi kosár NB I: a KTE szoros meccsen győzte le a MAFC-ot

2016.12.04. 20:02
A KTE-Duna Aszfalt férfi kosárlabdacsapata 77–69-es győzelmet aratott a MAFC felett az NB I alapszakaszában. A KTE jól elkapta a fonalat, az első félidőben 14 pontos előnyt kovácsolt, de a folytatásban a fővárosiak visszajöttek a meccsbe, és szoros végjátékra kényszerítették a kecskemétieket. Öt perccel a vége előtt már a MAFC vezetett (62–66), ám a hazai kedvenc Marko Djeraszimovics kulcsfontosságú helyzetben megszórta magát, csatlakozott hozzá Milutin Djukanovics is, a KTE pedig végül nyolc ponttal győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT
MAFC 77–69 (22–11, 19–16, 17–22, 19–20)
Kecskemét, 500
néző.V:Győrffy, Fodor A., Kovács N.
KECSKEMÉT:DJUKANOVICS21/3,Pongó Martin, DJERASZIMOVICS 22, Ivosev 14,KARAHODZSICS14. Csere:Pongó Máté6,Mészáros M., Hegedűs G. Edző:Forray Gábor
MAFC:M. Smith9/3,Misek7,Kovács Á.12/3,SIHOTA20/12,POSCIC6. Csere:Polyák12/6,Kucsora3/3,Lakits. Edző:Garay Péter
Az eredmény alakulása.4. p.:10–2.7. p.:15–6.13. p.:27–13.17. p.:35–24.23. p.:45–39.27. p.:54–42.32. p.:58–56.35. p.:60–64
Kipontozódott:Sihota (39. p.)
Forray Gábor:– Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban rengeteg figyelmetlenséget követtünk el, és fordítani tudtak a vendégek. Sihotát nem lett volna szabad dobni hagyni. Örülök, hogy a tetemes előnyünk elvesztése után sem estünk pánikba.
Garay Péter:– A meccs elején nem pörögtünk eléggé. Amikor vezettünk hatvannégy hatvanra, akkor rémületet láttam a játékosaim arcán. Rutinosabbnak kell lenni, és nem megijedni, ha megfordítunk egy találkozót.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I