Férfi kosár NB I: a Kecskemét 24 pontos sikert aratott otthon

CS. M.CS. M.
2021.01.22. 19:10
Fölényes sikert aratott a Kecskemét (Fotó: Csabai István)
A Kecskemét 89–65-re legyőzte hazai pályán a Zalakerámiát a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A hazaiak a nagyszünetben csupán három ponttal vezettek, a végére viszont 24 pontra növelték a különbséget.

A mérkőzés legeredményesebbje a kecskemétiek válogatott játékosa, Wittmann Krisztián volt 21 ponttal – írja az MTI.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 89–65 28–27, 19–17, 25–11, 17–10)
Kecskemét,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Farkas G., Pozsonyi
KECSKEMÉT: Thomas 5, WITTMANN 21/9, DJERASZIMOVICS 13/3, Kucsera 9/3, KARAHODZSICS 13. Csere: DRAMICSANIN 16/9, Horti 10, Lukács D. 2, Körmendi, Ivkovics M. Edző: Váradi Kornél
ZTE: Duren 11, Delas 7/6, BONIFERT 11, Vuko 6, SZABÓ ZS. 17/9. Csere: Donaldson 11/3, Völgyi 2, Antóni, Simon K., Plézer. Edző: Luca Bechi
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 7. p.: 13–17. 13. p.: 33–29. 17. p.: 45–38. 23. p.: 56–49. 27. p.: 62–51. 33. p.: 76–59. 38. p.: 84–63
Kipontozódott: Delas (30. p.), Lukács D. (38. p.)
Váradi Kornél:
– A sikerünk kulcsa az volt, hogy maximálisan harcolt a csapat, ahogy mindig is szokott. Az első félidőben nem védekeztünk jól, a másodikban már igen, és jöttek a bravúrdobásaink is. Örülök, hogy ismét sok fiatalnak tudtam lehetőséget adni.
Luca Bechi: – Az első félidőben meccsben voltunk, a másodikban már nem volt elegendő energiánk, kijött a fáradtság a csapaton. A Kecskemét végig nagy elánnal játszott, és megérdemelten nyert.