Férfi kosár NB I: a Körmendé az alapszakasz, csak 11. az Alba

2019.04.06. 20:18
Hiába nyertek a fehér mezes fehérváriak, így is csak az alsóházban folytathatják (Fotó: Koppán Viktor)
Hiába győzött az Alba Fehérvár magabiztosan (92–82) vendége, a DEAC ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombaton megrendezett utolsó fordulójában, nem fért be az első tízbe, így a 2017-es bajnokcsapat az idén nem lesz ott az aranyéremért zajló playoffban – a bajnokság középszakaszában csak az alsóházban szerepelhet, azaz nem végezhet majd a 11. helynél előrébb. Az alapszakaszt a Körmend nyerte meg, amely szombaton felülkerekedett az Atomerőmű vendégeként, miközben az eddig vezető Szolnok – egy dudaszós tripla következtében – egypontos vereséget szenvedett Jászberényben.

A Zalaegerszegen fölényesen nyerő PVSK csúszott be ötödikként a felsőházba, megelőzvén a DEAC-ot, míg a középház utolsó kiadó helyét a Sopron foglalta le, maga mögött tartva a Fehérvárt és a hosszabbításos vereséget szenvedő Kaposvárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 25. (IDŐRENDBEN AZ UTOLSÓ) FORDULÓ, szombati mérkőzések

ATOMERŐMŰ SE–EGIS KÖRMEND 73–86 (21–21, 21–23, 23–22, 8–20)
Paks, 800
néző V: Benczur, Farkas G., Kovács N.
PAKS: Kovács Á. 7, HENTON 13/9, FAUST 18/9, EILINGSFELD 9/3, Jevtovics 4. Csere: Ruják 7/3, Medve 5/3, Horváth K. 5/3, Williams 5, Szalai. Edző: Dzunics Braniszlav
EGIS KÖRMEND: Bradford 8/6, PRICE 22/9, Ferencz 9/9, HAMMONDS 10/6, Delas 11. Csere: THAMES 15/9, Csorvási 6, Németh 5, Oroszi, Lajsz, Érsek. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–12. 10. p.: 21–21. 15. p.: 30–35. 20. p.: 42–44. 25. p.: 53–54. 30. p.: 65–66. 35. p.: 71–71. 40. p.: 73–86
Dzunics Braniszlav:
– Két jó felfogású csapatot láthattunk. Megérdemelten nyert az ellenfél, nagyszerű megoldásai voltak. Nekünk is voltak dobóhelyzeteink, de éreztem, hogy elfáradtunk. Agresszíven védekeztünk, a fiúk odatették magukat. A Körmend jobb volt.
Matthias Zollner: – Remek mérkőzés volt. Támadásban jók voltunk, ám a Paks agresszívebben játszott, mint mi, és sokkal jobban védekezett. Jó támadójátékunkkal sikerült megnyerni a meccset.

JP-AUTO JKSE–SZOLNOKI OLAJ KK 80–79 (17–18, 13–20, 30–18, 20–23)
Jászberény, 1000
néző. V: Praksch, Török R., Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: PITTS 11/9, RAKICS 13/6, BRBAKLICS 17/9, Alekszandrov 12/12, PANTELICS 19/9. Csere: Kerpel-Frónius B. 2, Cseh 6, Czirbus. Edző: Nikola Lazics
SZOLNOK: Vojvoda 9/3, Rudner 4, MALESEVICS 13, N. MILOSEVICS 16/9, Tóth Á. 6. Csere: ANDRIC 16/3, AIRINGTON 15/6, Frank. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 9. p.: 14–14. 13. p.: 19–27. 17. p.: 24–32. 19. p.: 27–36. 24. p.: 40–47. 27. p.: 52–54. 30. p.: 60–54. 35. p.: 63–68. 37. p.: 67–74. 39. p.: 72–22
Nikola Lazics:
– Elismerésem a fiúknak, nemcsak a győzelemért, hanem az alapszakaszban nyújtott teljesítményükért. A meccsről annyit, hogy rengeteg problémával küszködünk mi is és a Szolnok is, de most némi szerencsével, Damier Pitts utolsó másodperces triplájával sikerült megszereznünk a győzelmet, aminek természetesen nagyon örülünk.
Dragan Alekszics: – Hosszú meccs volt, és negyven perc az negyven perc, aminek a végén sajnos elveszítettük az összecsapást. Továbbra is sok problémával küszködünk, és sajnos Vojvoda Dávidot is kevesebbet tudtam játszatni, mert probléma volt a térdével.

SOPRON KC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 74–62 (19–20, 24–13, 16–16, 15–13)
Sopron, 1300
néző. V: Győrffy, Rácz, Györfy
SOPRON: LEMAR 18/3, WARNER 19/3, Takács 5/3, WIGGINS 14/3, Gordon 10. Csere: Supola 8/3, Molnár, Werner. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: BOLTICS 13/3, Wirth 7, Ponjavics 4, Juhos 6, SULOVICS 18. Csere: Krapics 12, Kerpel-Fronius G. 2. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 10–7. 10. p.: 19–20. 12. p.: 21–25. 15. p.: 29–27. 18. p.: 38–31. 20. p.: 43–33. 22. p.: 46–37. 25. p.: 48–43. 28. p.: 52–47. 30. p.: 59–49. 33. p.: 59–56. 35. p.: 63–56. 38.p.: 65–59. 40. p.: 74–62
Kipontozódott: Gordon (39. p.)
Sabáli Balázs:
– Azt kaptuk, amit vártunk, egy nagyon szívós Szegeddel álltunk szemben. Nem hiába mondtam a mérkőzés előtt, hogy a Szeged helyezése nem mutatja jól a képességeit. Játékosaim megérdemlik a dicséretet, mert végig küzdöttek, és az, hogy a középházban folytatjuk, nem rajtunk múlt. Pontosabban rajtunk, mert nem most kellett volna számolgatni, hanem ha csak eggyel több meccset nyerünk, már jobb a helyzetünk.
Andjelko Mandics: – A fontos pillanatokban, amikor kellett, a hazaiak tudtak kosarat szerezni. Az első félidőben negyvenhárom pontot kaptunk, a másodikban alig harmincat, ami azt jelenti, hogy tudunk jól kosárlabdázni, de a Sopron összességében jobb volt. Nekünk most azért kell küzdenünk, hogy elkerüljük a playoutot, és amíg van rá matematikai esély, ezt is fogjuk tenni, ám reálisan nézve ott fog végződni a szezonunk.

ALBA FEHÉRVÁR–DEBRECENI EAC 92–82 (36–20, 19–13, 18–18, 19–31)
Székesfehérvár, 1100
néző. V: Földházi, Frányó, Lengyel
ALBA: Cabezas 7/6, FREEMAN 12, Zeno 9/3, Lóránt 9/3, HEATH 22/12. Csere: Peterson 4, FILIPOVITY 16/3, Tóth P. 7/3, Keller I., Takács Milán, Takács Martin 6/6. Edző: Jesús Ramírez
DEAC: Dugat 4, MANIGAT 21/9, Boriszov 11, Ivosev 2, AMIGO 25. Csere: Polyák 9/3, Bognár K. 3, Velkey 5/3, Kósa 2, Kozák, Omenaka. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 19–8. 8. p.: 28–14. 16. p.: 49–27. 21. p.: 57–33. 25. p.: 62–39. 28. p.: 69–46. 32. p.: 73–57. 35. p.: 79–63. 38. p.: 81–70
Kiállítva: Dugat (10. p.), Velkey (40. p.)
Kipontozódott: Lóránt (34. p.)
MESTERMÉRLEG:
Jesús Ramírez:
– Ez egy őrült mérkőzés volt mindkét gárda számára, hiszen rengeteg olyan dolog történt a pályán, amely zavarólag hatott. Szerencsére mi harminc percig támadásban és védekezésben is azt nyújtottuk, amit megbeszéltünk. A szerencsés támadásainkat nem a jó védekezésünknek köszönhettük, hanem egyszerűen jókor voltunk jó helyen, és jól működött a csapatjáték. Két nagyon nehéz meccs után vártuk ezt a találkozót, mentálisan felálltunk ebből a gödörből, és három negyeden keresztül tökéletes játékot nyújtottunk.
Berényi Sándor: – Nehéz okosat mondani, mert én ilyen kaotikus meccset még nemigen láttam, ahol ennyi technikai és sportszerűtlen hiba lett volna, kiállításokkal vegyítve. A sporttársak tudják, hogy mekkora teher és feszültség van a játékosokban és az edzőkben. Véleményem szerint lehet ezt úgy kezelni, hogy ne kelljen azt lezavarni, aki csúnyán néz rájuk. Abszolút magunkat okolhatjuk a vereségért, nem volt esélyünk a győzelemre.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK-VEOLIA 73–95 (17–27, 21–25, 18–19, 17–24)
Zalaegerszeg, 1500
néző. V: Papp P., Mészáros, Goda
ZALAEGERSZEG: Ware 10/6, THOMPSON 15/3, GREEN 20/3, Szabó Zs. 6, Agafonov 8. Csere: Gulyás, Doktor 9/3, Bagó 5, Farkas A. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: PONGÓ M. 19/12, Csirics 18/9, TAYLOR 18/9, BUDIMIR 13, HORTI 13/3. Csere: Wright 8, Demeter 2, Bíró, Benke 3/3, Olasz 1. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Szabó Zs. (26. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon ideges vagyok, mert a csapatom becsapott. Nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Eddig ezt nem tapasztaltam. Ilyenkor az edző tehetetlen. Ennek a házon belül következménye lesz. Sajnos kevesen vagyunk, ha a kezdő ötösből valaki(k) nem játszanak jól, a kispadról nem nagyon tudnak segíteni a fiúk.
Csirke Ferenc: – Óriási sikert értünk el, végig vezettünk. Volt, amikor kicsit hullámzott a játék, de ez nem rontja el az örömünket. Most két napig nem akarunk kosárlabdával foglalkozni.

KTE-DUNA ASZFALT–KAPOSVÁRI KK 104–102 (26–25, 20–19, 24–30, 24–20, 10–8) – hosszabbítás után
Kecskemét, 1200
néző. V: Tőzsér, Balog Gy., Minár
KECSKEMÉT: J. GREEN 17/6, WITTMANN 14/9, DJERASZIMOVICS 21, DRAMICSANIN 14/6, Karahodzsics 14. Csere: Molnár M. 10, Dimics 9/3, Mészáros M. 5/3. Edző: Forray Gábor
KAPOSVÁR: UBILLA 27/21, JOHNSON 26/12, Baki 11/9, PUSZTAHVAR 16/3, HENDLEIN 16. Csere: Markovics, Harazin 2, Halász 4/3. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Dramicsanin (35. p.), Dimics (43. p.), Baki (45. p.)
Forray Gábor:
– Ez a meccs jól népszerűsítette a kosárlabdát. Egy hosszabbításos mérkőzés után felesleges okoskodni. A kritikus pillanatokból mi jöttünk ki jobban. Amikor a Kaposvár került lelkileg jobb helyzetbe, akkor sem estünk össze, hatalmas szívvel játszottunk.
Fekete Ádám: – Csalódottak vagyunk. Ha a bajnokság elejét úgy kezdjük, mint ahogy január óta játszunk, akkor most fentebb tartanánk. A büntetőkben jobb volt a Kecskemét, és ez döntőnek bizonyult.

14. Serco-TF-BP 26 2 24 1792–2327 0.538 28

Az 1–5. helyezettek a középszakasz felsőházában, a 6–10. helyezettek a középházban, a 11–14. helyezettek az alsóházban vívnak oda-visszavágós körmérkőzést.

A középszakasz végeztével az 1–8. helyért a felsőház öt csapata és a középház első három helyezettje lesz versenyben, míg a 13–14. helyezett a bennmaradásért küzd meg.