Férfi kosár NB I: a Körmend simán, a Szedeák szűken nyert

2019.01.09. 20:32
A férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján a Körmend könnyed, 31 pontos győzelmet aratott hazai pályán a Debreceni EAC ellen. A Szedeákot végig szoros küzdelemre késztette a Kaposvár, és végül hosszabbítás után sikerült a nagyon fontos győzelmet megszerezniük a szegedieknek.

A Körmend minden különösebb megerőltetés nélkül 31 ponttal legyőzte a DEAC-ot, így visszavágott az ősszel elszenvedett vereségért. A vasiaktól Leyton Hammonds volt a legeredményesebb 21 pontjával.

A Szedeák jóval szorosabban, csak hosszabbítás után tudott nyerni a végig rendkívül elszántan küzdő Kaposvár ellen. A győzelemben oroszlánrészt vállalt a 27 pontig jutó Marko Boltics.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
14. FORDULÓ
Egis Körmend–Debreceni EAC 113–82
(30–22, 25–26, 31–14, 27–20)
Körmend, 1850
néző. Vezette: Pálla, Török R., Boros T.
KÖRMEND:
Thames 4, Price 18/3, Ferencz 18/12, HAMMONDS 21/3, Delas 6. Csere: Csorvási 10, BRADFORD 18/6, NÉMETH Á. 16/6, Lajsz, Takács K. 2, Oroszi. Edző: Matthias Zollner
DEAC: Dugat 16/3, MANIGAT 19/6, BORISZOV 15/9, Ivosev 15/6, Amigo 7. Csere: Bognár 4, Polyák, Omenaka 6, Kósa, Velkey. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 8. p.: 21–16. 12. p.: 34–27. 17. p.: 44–40. 23. p.: 64–53. 27. p.: 77–60. 33. p.: 86–65. 37. p.: 101–78
Kipontozódott: Csorvási (33. p.)
Matthias Zollner: – Erős ellenfélre készültünk és nem is volt könnyű dolgunk. Az első félidőben nagyon jól dobtunk, a védekezést kissé elhanyagoltuk. Ennek ellenére dicséretet érdemelnek a játékosaim, mert negyven percen keresztül nagy iramot diktáltak. Mindig hangsúlyozom: a szurkolóink óriási segítséget jelentenek nekünk.
Berényi Sándor: – Az volt a célunk, hogy megakadályozzuk a Körmend gyors és lendületes játékát, becsüljük meg a labdát és nagyon figyeljünk oda a védekezésre. Ebből nem sok mindent sikerült megvalósítanunk, a Körmend megérdemelten győzött. Számomra megható volt, hogy Patonay Imrét mennyire szeretik a hazai szurkolók, büszke vagyok arra, hogy vele dolgozhatok.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 81–73 (17–19, 20–13, 17–16, 13–19, 14–6) – hosszabbítás után
Szeged, 800
néző. Vezette: Papp P., Rácz Zs., Hervay
SZEGED: BOLTICS 27/3, Vágvölgyi, T. Green 8, Juhos 2, Sulovics 10. Csere: PONJAVICS 20/6, Kerpel-Fronius G. 5, RÉVÉSZ Á. 9. Edző: Andjelko Mandics
KAPOSVÁR: UBILLA 15/6, Johnson 6, Markovics 14/6, HENDLEIN 16, Spica 12. Csere: Bogdán, Halász, Baki 10/6. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Sulovics (40. p.), Vágvölgyi (40. p.), Johnson (45. p.)
Andjelko Mandics: – A támadólepattanók terén felülmúltuk ellenfelünket, támadásban megvoltak a helyzeteink, de sokat hibáztunk. A jövőben néhány játékosunknak nagyobb önbizalommal kell kosárlabdáznia.
Fekete Ádám: – A huszonhárom eladott labda megpecsételte sorsunkat, azon kívül sok támadólepattanót engedélyeztünk a Szegednek. Bosszantó, hogy a hosszabbításban rendre rossz döntéseket hoztunk, az utolsó két percben nem találtunk a gyűrűbe.