Férfi kosár NB I: a Körmend magabiztosan legyőzte a Paksot

2020.11.03. 20:01
Travis Taylor remeklésével nyert a Körmend (Fotó: Jámbori Tamás/Vas Népe, archív)
A férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján a Körmend a 18 pontot, 13 lepattanót és hét gólpasszt jegyző Travis Taylor vezérletével 88–76-ra legyőzte az Atomerőműt.

A házigazda már a meccs elején bekezdett, 7–2-re és 10–4-re is vezetett, s ezt követően néhány vendég fellángolást leszámítva folyamatosan növelte előnyét a harmadik negyed végéig, ahol volt már 21 pont is az előnye.

A záró felvonásban még egyszer felkapaszkodott az Atomerőmű, de a végjátékot a Körmend bírta jobban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 88–76 (18–14, 26–19, 28–21, 16–22)
Körmend, 1200
néző. V:  Benczur T., Tőzsér D., Boros T.
KÖRMEND: THAMES 14/3, Takács 4/3, Mócsán 2, DURÁZI 15/3, TAYLOR 18. Csere:  Ferencz 10/9, Németh 8, Williams 8/6, Mosely 9,  Tóth. Edző: Ziga Mravljak
ASE: Capers 15/3, SHEPARD 16, VALERIO-BODON 13, Eilingsfeld 12, Jackson 10/3. Csere: Verasztó, Kis 2, Velkey  8/6, Gulyás. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. p.: 12–10. 14. p.: 24–16. 17. p.: 36–25. 23. p.: 52–33. 27. p.: 65–45. 33. p:  74–63. 36. p.: 77–73. 38. p.: 82–73
Ziga Mravljak:
– A Paks keményen harcolt, alaposan megnehezítette a dolgunkat. Annak örülök, hogy végül is lejátszottuk a mérkőzést; nehéz így készülni, hogy nem tudjuk, melyik gárda lesz a következő ellenfelünk… A hétvégén fontos csata vár ránk, a Falco lesz az ellenfelünk.
Jan Pavlik (másodedző): – Vendégként szinte lehetetlen nyerni, ha ilyen gyengén lepattanózunk. Ennek ellenére büszke vagyok a csapatra, mert kevesen vagyunk, és nagy igénybevételnek vannak kitéve a srácok. Ilyen szűk rotációval nagyon nehéz játszani, ezért sem tudtunk egyenletes teljesítményt nyújtani.

1. Falco-Vulcano KC Szombathely 2 2 186–165 1.000
2. Debreceni EAC 4 3 1 332–320 0.875
3. Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 6 4 2 529–470 0.833
4. Egis Körmend 3 2 1 250–230 0.833
5. Atomerőmű SE 6 4 2 484–485 0.833
6. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750
7. Pécsi VSK-Veolia 2 1 1 152–166 0.750
8. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 5 2 3 378–392 0.700