Férfi kosár NB I: a Kecskemét a DEAC otthonában nyert

K. B.K. B.
2022.05.03. 20:15
Wittmann Krisztián hat pontot dobott a DEAC ellen (Fotó: Kovács Péter, archív)
A DEAC hazai pályán kiélezett mérkőzésen 77–72-re kikapott a Kecskeméttől a férfi kosárlabda NB I középszakaszának középházában kedden, a 8. fordulóban.

A Kecskemét az első negyedben egypontos előnyre tett szert, s a különbséget a második tíz percben tovább növelte (36–45). A hazaiak a harmadik felvonásban zárkózni kezdtek (54–59), de végül 77–72-es vereséget szenvedtek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ
DEAC-Tungsram–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 72–77
(19–20, 17–25, 18–14, 18–18)
Debrecen, 300 néző.V:Mészáros, Minár, Fodor.
DEAC:KERPEL–FRONIUS15/15,Polyák2,Valerio–Bodon5/3,DRENOVAC21,DZSELETOVICS20/6.
Csere:Gáspár5/3,Balázsi2,Neuwirth2.
Edző:
Berényi Sándor
KECSKEMÉT:
POLLARD22/9,Milutinovics3, KLOBUCAR20/12,Kucsera,KARAHODZSICS19.
Csere:Dramicsanin7/3,Wittmann6/3,Tóth B.
Edző:
Forray Gábor
Az eredmény alakulása.
3. perc:6–2.6. p.:9–10.9.p.15–18.12.p.:23–23.16.p.:30–35.20. p.:36–45.22. p.:39–50.26.p.:48–53.28.p.50–58.33.p.:54–63.36.p.:61–67.
Berényi Sándor: -Néhány dühítő figyelmetlenség ellenére nem tudom elmarasztalni a fiúkat, hiszen végig kellő akarattal és energiabefektetéssel küzdöttek. Talán, ha egy kicsivel több szerencsénk van, még kiélezettebbé tehettük volna a végjátékot, de összességében büszke vagyok a csapatomra. Úgy gondolom, hogy ezen az úton kell tovább haladnunk, harcolnunk kell azért, hogy visszanyerjük szurkolóink bizalmát. Ez a hátralévő mérkőzéseink prioritásasa.
Forray Gábor: -
Mindig veszélyes egy olyan gárda otthonában pályára lépni, melynek nincs veszítenivalója, ebből kifolyólag küzdelmes találkozóra számítottam. Nem volt egyszerű felébreszteni a tüzet a játékosaimban, de ezzel együtt is végig kontrollálni tudtuk az események alakulását. Csak a győzelem számít, amit sikerült megszereznünk, innentől pedig a Kaposvár elleni ütközetre fókuszálunk.