Férfi kosár NB I: fölényes Kaposvár-győzelem a DEAC felett

CS. M.CS. M.
2021.03.12. 18:52
Több mint 20 pontos Kaposvár-siker született (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)
A férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján a Kaposvár 93–72-re legyőzte hazai pályán a DEAC-ot.

A hazaiak már az első negyedben 28 pontig jutottak, a félidőben pedig 51–32-re vezettek. A harmadik játékrészben feljavult a DEAC játéka, és ledolgozott két pontot a hátrányából, de végül könnyed, 93–72-es sikert aratott a Kaposvár. A győztes fél egyik legjobbja Morris Curry volt, aki 27 pontig jutott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
KAPOSVÁRI KK–DEAC 93–72 (28–15, 23–17, 20–22, 22–18)
Kaposvár,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Tóth C., Kovács N.
KAPOSVÁR: M. CURRY 27/18, Krnjajszki 7/3, RIVERS 21, ALLEN 11, Révész 6. Csere: Hendlein 4, Miliszavljevics 11/3, Bogdán 6/3, Plézer. Edző: Nikola Lazics
DEBRECEN: Moore 7/3, Somogyi, Guyton 4, HINES 13/3, TÓTH Á. 12. Csere: Moody 13/6, DRENOVAC 21/6, Polyák, Molnár M. 2, Molnár D., Neuwirth. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 7. p.: 18–13. 12. p.: 33–17. 17. p.: 45–24. 22. p.: 54–34. 27. p.: 63–45. 32. p.: 71–56. 37. p.: 64–67
Kipontozódott: Guyton (33. p.)
Nikola Lazics:
– Abszolút megérdemelt a győzelmünk, mert az elejétől mi vezettünk és kontrolláltuk a mérkőzést. Az első és második negyedben jól védekeztünk és megfelelő ritmust diktáltunk. Jó döntéseket hoztunk és sok könnyű pontot dobtunk. Nagyon büszke vagyok a csapatra!
Kovács Adrián: – Sokkal jobban kosárlabdázott nálunk a Kaposvár, teljesen megérdemelten győzött. Nyilván a nyolc sorozatban megnyert meccs után, és a korábbi nagyarányú Kaposvár elleni sikerünk tudatában mentálisan nem úgy érkeztünk erre a mérkőzésre, ahogyan kellett volna. Ez természetesen az én hibám. Legközelebb másként kell készülnünk ilyen szempontból, hiszen a technikai, taktikai felkészülés mellett az is fontos, hogy a srácok mentálisan miként érkeznek az összecsapásra. Rengeteg gyermeteg hibánk volt.