Férfi kosár NB I: a Falco sikere Zalaegerszegen

2021.10.24. 21:23
A Szolnok idegenben verte az Alba Fehérvárt (Fotó: Dömötör Csaba)
A Falco hosszabbítás után 96–95-re győzött a ZTE vendégeként a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A Szolnok és a Pécs is idegenben nyert.

A Szolnok 88–81-re győzött a Fehérvár otthonában. A mérkőzésen jól kezdtek a hazaiak, az első negyed után 11 ponttal, a nagyszünetben 13 ponttal vezettek, de a második félidőben végig a vendégcsapat dominált, amely így fordított. A Szolnok 6/1-es győzelmi mutatóval áll, az Alba 2/5-tel.

A Pécs ugyancsak vendégként bizonyult jobbnak riválisánál, a Sopronnál, a Körmend viszont hiába hajrázott, alulmaradt Nyíregyházán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 81–88
(23–12, 27–25, 13–23, 18–28)
FEHÉRVÁR: STARK 22/12, Vojvoda 10/6, Mulalic 7/6, Szabó Zs. 5/3, Omenaka 6. Csere: LUKÁCS N. 10, STEELE 10/6, Pongó Marcell 10/3, Takács Milán 1. Edző: Dejan Mihevc
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 10/6, BADZIM 15/9, Pallai 6/6, Szubotics 7/3, CAKARUN 12. Csere: Zsíros 9/9, Rogic 7/3, CUMMINGS 20/6, Kovács P. 2, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Kapitány, Nagy V., Minár. Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 5. p.: 8–7. 8. p: 18–7. 12. p.: 32–14. 15. p.: 38–20. 18. p.: 43–28. 22. p.: 52–39. 25. p.: 54–50. 28. p.: 55–55. 32. p.: 69–69. 35. p.: 79–69. 38. p.: 81–78. Kipontozódott: Stark (40. p.)
MESTERMÉRLEG:
Dejan Mihevc: – Nagyon kemény mérkőzés volt. Az első félidőben jól és összeszedetten játszottunk, míg a nagyszünet után, ahogy vártuk, sokkal keményebb játékkal rukkolt ki a Szolnok. A találkozó végén a lepattanók terén kellett volna sokkal jobban teljesítenie a csapatnak. Okosabban kell játszani a végjátékokat, mivel hét ponttal is vezettünk a hajrában, meg kell tudni tartani az ilyen előnyt, jobban kell koncentrálni. Ettől függetlenül fejlődést láttam a játékban, annak ellenére, hogy voltak hiányzóink is.
Gasper Potocnik: – Ahogy az elmúlt időszakban is, az első félidőben eléggé puhán játszottunk, nem olyan keményen, mint az korábban megszokott volt tőlünk. Ez betudható annak is, hogy három-négynaponta pályára lépünk. Szerencsére a második félidőben már azt az energiát és játékot mutattuk, amit tudunk.

Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely 95–96 (24–27, 27–18, 19–25, 18–18, 7–8) – hosszabbítás után
ZTE: WILSON 18/6, Simó, Guyton 16/12, BARNETT 22/9, Horti 9. Csere: Harris 2, Révész Á. 2, Csuti 4, Bonifert 3, PARKS 19/6. Edző: Teo Cizmic
FALCO: Váradi 9, Somogyi 8/6, Benke Sz. 13/6, GOLOMÁN 23/9, KELLER Á. 13/3. Csere. PERL 22/3, Barac 4, Kovács B. 2, Clark 2. Edző: Milos Konakov
Zalaegerszeg, 1750 néző. V: Cziffra, Ádám, Horváth Cs. Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–16. 7. p.: 17–21. 13. p.: 31–32. 15. p.: 36–32. 24. p.: 56–57. 28. p.: 64–63. 32. p.: 74–72. 35. p.: 76–76. 42. p.: 88–92. 44. p.: 92–95. Kipontozódott: Parks (45. p.)
Teo Cizmic: – Nagyon jó csapattól szenvedtünk vereséget egy rendkívül szoros mérkőzésen. Jobban kellett volna figyelnünk a büntetődobásokra, és a lepattanókban is javulnunk kell. Ez volt az idény legjobb mérkőzése, összességében elégedett lehetek ezzel a találkozóval, mert az ország egyik legjobb csapatával játszottunk végig kiélezett meccset, ugyanakkor vannak hibáink, lesz min dolgozni. Ez a mérkőzés jó alap a folytatásra.
Milos Konakov: – Úgy készültünk, hogy rendkívül nehéz találkozó vár ránk. Az első félidőben tisztességesen védekeztünk. Tudtunk javítani a térfélcsere után, ezért sikerült ledolgoznunk a hazai előnyt. A ZTE a döntő pillanatokban többször is remekül dobott. A hullámzó teljesítményünk idején is csapatként, jól segítettük egymást, és így győzni tudtunk.

Sopron KC – Pécsi VSK–VEOLIA 70–76 (15–13, 15–19, 14–22, 26–22)
SOPRON: Collins 3/3, MYERS 29/9, Sitku M. 2, Ford 13/3, Montgomery 8. Csere: Werner 2, Csátaljay 8/3, Takács N. 5/3, Csendes, Schöll. Edző: Dzunics Braniszlav
PÉCS: Illés 8/6, Bryson 9/9, Armaghani 3/3, J. Gordon 3, BRKICS 17. Csere: HAYNES-JONES 19/9, IVOSEV 9, Popadics, Bíró O. 8/6. Edző: Dragan Alekszics
Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Tóth C., Farkas. Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 12–9. 12. p.: 19–20. 15. p.: 23–30. 18. p.: 30–30. 22. p.: 30–34. 25. p.: 35–40. 28. p.: 42–45. 32. p.: 51–59. 35. p.: 63–64. 37. p.: 68–66. Kipontozódott: Montgomery (37. p.), Sitku (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyertek a pécsiek, mi csak futottunk az eredmény után. A mi fiainknak is jár a dicséret, mert ebben a helyzetben mindenki a maximumot nyújtotta, és a szurkolók támogatásával a végjátékban közel jártunk egy kisebb csodához, de nem volt elég erőnk. Remélem, hogy javulni fog a helyzet, mert ez már a harmadik olyan hét, amikor nagyon kevés emberrel tudunk edzeni, ám ezúttal is helytálltunk.
Dragan Alekszics: – Sajnos nem volt szép mérkőzés. A Sopronnak rengeteg hiányzója van, ennek ellenére mi nagyon rosszul támadtunk, de végre nyertünk, és ez a legfontosabb.

HÜBNER Nyíregyháza BS–Egis Körmend 95–94 (26–22, 23–20, 28–21, 18–31)
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 27, BRYCE 18/3, Kiss B. 5/3, Pipiras 9/3, SUÁREZ 17/6. Csere: Anda 1, LEDAY 11, Bus I., Mokánszki 7. Edző: Pethő Ákos
KÖRMEND: Stokes 14/3, White 7/3, Takács K. 2, SZAVICS 23/6, GARRETT 17. Csere: Krivacsevics 3, FERENCZ CS. 16/12, Kenéz 5/3, Durázi 7/3. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Nyíregyháza, 1100 néző. V: Benczur, Balog Gy., Szilágyi B. Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 6. p.: 14–19. 9. p.: 22–21. 14. p.: 31–34. 17. p.: 45–37. 19. p.: 49–39. 25. p.: 64–51. 29. p.: 74–58. 32. p.: 77–72. 35. p.: 84–82. 37. p.: 87–87. 39. p.: 92–89. Kipontozódott: Pipiras (38. p.), Garrett (40. p.)
Pethő Ákos: – A közönségünk nagyon megérdemelte ezt a győzelmet, hiszen mindig mellettünk áll. A kezdettől fogva meglévő védekezési hibáinkat a jó támadójátékunk sokáig elfedte, de amikor megálltunk az ellenfél palánkja alatt, akkor bajba kerültünk. Nem megengedhető, hogy nulla kilenccel kezdjünk negyedet, mint most az utolsó játékrészben, de sikerült átlendülni a holtponton.
Andonisz Konsztandinidisz: – Kilencvennégy szerzett ponttal nem tudtunk nyerni, szinte hihetetlen. Ilyen csak az NBA-ben fordulhat elő! Miként Debrecenben, most is előfordult, hogy nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, legutóbb tudtunk fordítani, most nem. Tudomásul kell vennie mindenkinek, ha valami nem működik, azon változtatni fogunk, ez leginkább a védekezésre vonatkozik. Megint kiderült, ebben a bajnokságban bárki legyőzhet bárkit.

1. Falco KC Szombathely 8 8 750–598 1.000 16
2. Szolnoki Olajbányász 7 6 1 575–546 0.929 13
3. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 6 4 2 448–472 0.833 10
4. DEAC-Tungsram 7 4 3 579–537 0.786 11
5. Pécsi VSK-VEOLIA 7 4 3 602–614 0.786 11
6. MVM-OSE Lions 6 3 3 451–449 0.750 9
7. Egis Körmend 6 3 3 510–515 0.750 9
8. Kaposvári KK 7 3 4 530–551 0.714 10