Férfi kosár NB I: a Fehérvár legyőzte a Falcót – kialakult a negyeddöntő

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
2021.03.27. 20:36
A fehérben játszó szolnokiak nem bírtak a Szegeddel (Fotó: Csabai István)
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó, szombat játéknapján az Alba Fehérvár egy végletekig kiélezett meccsen, 90–88-ra győzött a Falco ellen.

A Falcót megverő fehérváriak ötödikként fejezték be az alapszakaszt, mert közben a DEAC hazai pályán legyőzte a Pécset, és ezzel a hajdúsági együttesé lett a negyedik hely.

Az Atomerőmű izgalmas összecsapáson, a záró negyedben fordítva győzte le a vendég Kaposvárt, és hatodikként készülhet a negyeddöntőre. Mivel középszakaszt ebben az idényben nem rendeznek, kialakult a negyeddöntő párosítása is.

FEHÉRVÁR: Gillon 11/3, VOJVODA 16/6, Lukács N. 2, DAVIS 19/6, Csorvási
Csere: Ahmad 4, R. CURRY 11/3, Hearst 8/6, OMENAKA 10, Takács Milán, Markovics 9/9
Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY: K. ANDERSON 12/6, Doktor 6/6, BENKE 22/9, BRUINSMA 23/3, KELLER Á. 12
Csere: Barac 13/3, Kovács B. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 5. p.: 2–10. 8. p.: 15–14. 12. p.: 27–16. 15. p.: 32–19. 18. p.: 39–28. 22. p.: 49–40. 25. p.: 57–51. 28. p.: 66–57. 32. p.: 73–67. 35. p.: 77–75. 38. p.: 85–84
MESTERMÉRLEG:
Forray Gábor: – Örülök, hogy sikerült nyernünk, hiszen a regnáló bajnokot legyőzni mindig nagy dolog. Nagyon mélyről jöttünk, most sem vagyunk ott, ahol akarunk, de van még időnk, és amikorra kell, addigra egészen biztosan jók leszünk. Az első félidőben nyújtott játék kifejezetten tetszett, jól védekeztünk, ez hozta magával a támadást is. A harmadik negyedben a Falco vissza tudott jönni a meccsbe. A végjátékban nyilván a szerencsének is van szerepe, egylabdás mérkőzés volt, de megérdemelten nyertünk, mert végig vezettünk, és megdolgoztunk ezért a sikerért.
Gasper Okorn: – Az első félidőben nagyon álmosan játszott a csapatom, puhák voltunk, nem úgy működött a játékunk, ahogy kellene. A második félidőben mutatott teljesítménnyel már elégedett voltam, akkor teljesen más arcunkat mutattuk. Sajnos sok meghatározó játékosunk hiányzott, így sokkal szűkebb rotációval tudtunk dolgozni. Ennek ellenére jól teljesítettünk, a végjáték egy hárompontos-dobáson múlott, és akár győzhettünk is volna.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZNATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 74–91
(19–23, 19–21, 22–24, 14–23)
Szolnok, zárt kapuk mögött. V:
Cziffra, Török R., Farkas G.
SZOLNOK: Warner 9/3, Kovács P. 4, Rudner 6/6, SZUBOTICS 12/3, CAKARUN 28. Csere: Taiwo 4, Badzim 3/3, Pongó Máté 3, Zsíros 5, Pallai
Edző: Gasper Potocnik
SZEGED:  GOVENS 29/18, Kerpel-Fronius G. 7/3, BROWN 14/9, DZSELETOVICS 23/6, Bognár K. 8. Csere: DICKEY 8, Mayer, Keller I., Kerpel-Fronius B. 2, Polányi
Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–8. 9. p.: 15–23. 14. p.: 27–32. 18. p.: 33–39. 24. p.: 45–51. 28. p.: 56–58. 34. p.: 66–76. 38. p.: 71–87
Gasper Potocnik: – Tőlünk szokatlanul kevés energiával játszottunk ezen a mérkőzésen. Nekünk most nem ment a játék, a Szeged pedig keményen és agresszívan védekezett, dobott tizenkét triplát, mindezeknek köszönheti megérdemelt győzelmét.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon készültünk az összecsapásra, amelyen nagyon sok energiával, jól és igazi csapatként játszottunk. Megmutattuk, hogy nem véletlen a remek szereplésünk, a harmadik helyünk. Nagy dolognak tartom, hogy a nagyon erős állományú, alapszakaszgyőztes Szolnok otthonában is sikerült nyernünk.

DEACPVSK-VEOLIA 9680 (26–16, 24–17, 24–26, 22–21)
Debrecen, zárt kapuk mögött. V:
Benczur, Györfy R., Sörlei
DEBRECEN: MOODY 12/12, Somogyi 10/3, Polyák 8/6, Hines 4, TÓTH Á. 16
Csere: DRENOVAC 20/12, GUYTON 16/6, Molnár M. 4, R. Moore 3/3, Molnár D. 3/3, Asszú
Edző: Kovács Adrián
PÉCS: RUJÁK A. 11, Carev, Funderburk 17/6, Budimir 8, BRKICS 17
Csere: M. Lewis 10, Krivacsevics 7, Demeter A. 4, Dragasevics 3/3, Hőgye 3
Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–11. 6. p.: 19–11. 12. p.: 28–18. 16. p.: 41–29. 20. p.: 41–33. 22. p.: 50–41. 27. p.: 66–49. 33. p.: 78–61. 36. p.: 89–68
Kovács Adrián: – Mindenképpen szerettük volna győzelemmel zárni az alapszakaszt, hiszen a rájátszás szempontjából ennek a találkozónak nagy tétje volt. Megtettünk minden tőlünk telhetőt, és elsődleges célunkat el is értük, azaz pályaelőnnyel kerültünk a legjobb nyolc közé. Innentől kezdve teljes gőzzel a Magyar Kupa negyeddöntőjére koncentrálunk, minden erőnkkel azon leszünk, hogy történelmet írjunk.
Dragan Alekszics: – A bajnokság egyik legjobb csapatához látogattunk, úgyhogy tudtuk, hogy keveset hibázhatunk, ha jó eredményt szeretnénk elérni. Ezzel szemben sok büntető és ziccer kimaradt, amit ellenfelünk rendre kosárral büntetett meg. Ha ezekből több bemegy, talán másként is alakulhatott volna a mérkőzés végkimenetele, azonban összességében megérdemelt hazai siker született.

OSE LIONS–EGIS KÖRMEND 87–92 (27–22, 19–26, 17–26, 24–18)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. V:
Földházi, Söjtöry, Szilágyi
OROSZLÁNY: E. WASHINGTON 23/3, Kucsora 1, ABELL 17/9, BAILEY 9, Morgan 10. Csere: Illés 10/6, Garamvölgyi 5/3, C. Anderson 6, Anda 6, Mucza
Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: IRELAND 21/3, THAMES 19/6, Ferencz 3, Durázi, TAYLOR 23. Csere: SIMONS 20/9, Németh Á. 2, Takács K. 4, Tóth N.
Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Kipontozódott: Németh Á. (29. p.), Garamvölgyi (40. p.)
Sebastjan Krasovec: – Túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni ezt a mérkőzést. A védekezésünk nem volt magas szintű. Elvesztettük Adrio Baileyt, de reméljük, hogy a sérülése nem túl jelentős, mielőbbi gyógyulást kívánunk neki.
Andonisz Konsztandinidisz: – Nehéz és küzdelmes mérkőzés volt. A második negyedtől javuló teljesítményt mutatva sikerült nyernünk. Örülünk, hogy ott lehetünk a rájátszásban, most már minden erőnkkel erre koncentrálunk.

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 10285 (25–26, 29–21, 26–16, 22–22)
Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–4. 5. p.: 14–11. 12. p.: 28–26. 15. p.: 40–34. 18. p.: 46–38. 22. p.: 59–50. 25. p.: 66–52. 28. p.: 73–56. 32. p.: 81–68. 35. p.: 90–72. 38. p.: 98–81
Kosztasz Flevarakisz: – Nagyon jól fejeztük be az alapszakaszt, noha a mérkőzés ellenfelünknek fontosabb volt, mint nekünk, mivel minden győzelemre szükségük van a playoutban. Remekül játszott együtt a csapat annak ellenére is, hogy Thompson hamar begyűjtött három faultot. Volt huszonhat gólpasszunk, és mindössze nyolc labdát adtunk el, ezek nagyszerű számok. Mindent meg fogunk tenni a rájátszásban, és remélhetőleg egészségesek tudunk maradni, mert sok mindenről lemaradtunk emiatt ebben az idényben. A legjobbunkat nyújtjuk majd a Szolnok elleni mérkőzéseken.
Heinrich Róbert: – Remek támadójátékkal rukkolt ki a Sopron, amihez mi gyönyörűen asszisztáltunk. A védekezésünk katasztrofális volt, nagyon sokat kell még dolgoznunk azért, hogy benn tudjunk maradni, és hogy a playoutban ennél jobban szerepeljünk.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 7973 (27–22, 14–25, 17–14, 21–12)
Paks, zárt kapuk mögött. V:
Papp P., Tőzsér, Pozsonyi
ASE: KOVÁCS I Á. 12/6, Shepard 13, Pupp, LÓRÁNT 35/3, Jackson 11/9
Csere: Verasztó, Paige 5/3, Dorogi, Velkey 3
Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: M. CURRY 13/3, Krnjajszki 6/3, Miliszavljevics 5, RIVERS 18/6, ALLEN 23/3
Csere: Baki, Hendlein 8, Plézer, Bogdán
Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.:19–15. 11. p.: 27–24. 14. p.: 29–27. 17. p.: 35–38. 22. p.: 44–49. 25. p.: 50–51. 29. p.: 56–58. 33. p.: 65–61. 38. p.: 74–69
Kipontozódott: Jackson (38. p.)
Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a játékosoknak, az utóbbi három héten csak egyéni edzéseket tudtunk tartani. A nagyszünet után úgy védekeztünk, ahogy fontos volt egy ilyen csapat ellen. Elégedett vagyok a második félidővel, ez volt a kulcs.
Nikola Lazics: – A mérkőzés elején jó ritmusban játszottunk, kontrolláltuk a találkozót, de az utolsó negyedben aludtunk. A paksiak a végén nagyon jól védekeztek, mi nem jól járattuk a labdát, nem tudtunk előnyre szert tenni, nagyon rosszul dobtunk kintről. A Paks nagyobb energiával játszott ezen a napon.

JÁSZBERÉNYI KSEDUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 74–90 (16–25, 19–19, 17–33, 22–13)
JÁSZBERÉNY: Kinney 2, COLEMAN 25/3, Brbaklics, X. Williams 5/3, Filipovics 6
Csere: Ruják B., GARRETT 10/6, Füzi 3/3, PRIMORAC 21/9, Czirbus 2, Katona B.
Edző: Patai Benjamin
KECSKEMÉT: Wittmann 10/6, Thomas 9/3, DJERASZIMOVICS 12, Kucsera 5/3, Karahodzsics 2
Csere: Horti 17, JARAMAZ 11/3, DRAMICSANIN 21/12, Lukács D. 3/3
Edző: Váradi Kornél
Jászberény, zárt kapuk mögött. V: Győrffy P., Frányó, Boros T.
Patai Benjamin: – Az első félidőben egyszerűen nem találtuk a játék helyes ritmusát. Arra pedig, ami a harmadik tízpercben történt, semmi magyarázat nincs. Egy mentális vezér hiányzik a pályáról nálunk, ezen mindenképpen változtatnunk kell. Megérdemelten nyert a Kecskemét.
Váradi Kornél: – Nagyon örülök, hogy visszatértünk arra az útra, amely a sikerhez vezetett. Nehéz mérkőzés volt, de a harmadik negyedben sikerült olyan előnyt kialakítanunk, ami után már nyugodtan kosárlabdázhattunk. Okosan, higgadtan játszott a csapatom, és ez győzelmet ért Jászberényben.