Férfi kosár NB I: a Falco végig vezetve nyert az Olaj ellen

P. K.P. K.
2021.10.02. 21:01
Somogyi Ádám (30) tíz ponttal járult hozzá a szombathelyi győzelemhez (Fotó: Unger Tamás/ Vas Népe)
A férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának rangadóján két veretlen csapat, az előző idény két döntőse találkozott Szombathelyen, és a hazai Falco végig vezetve 82–69-re győzött a Szolnok ellen.

A címvédő Falco kezdte jobban az előző idényben ezüstérmes Szolnok elleni rangadót, Somogyi Ádám triplájánál már 7–0-ra vezettek a hazaiak, 3 és fél perc elteltével, 9–0-s állásnál pedig időt kellett kérnie a vendégek edzőjének, Gasper Potocniknak. Ezután elkezdte a meccset az Olaj, és az első szünetig, a gyors egymásutánban hat pontig jutó Bojan Szubotics vezérletével fel is zárkóztak a vendégek, de egy negyed után azért így is a Falco vezetett 21–17-re.

A szombathelyiek a második negyedben növelték előnyüket. Húsz perc játék után a hazaiak 52 százalékkal dobták a duplákat, míg a vendégek csak 46 százalékosan, és ez eredményezte a nagyszünetben a 41–34-es hazai vezetést, annak ellenére, hogy a triplák terén a szolnokiak voltak kicsivel hatékonyabbak (38 százalékban dobtak kívülről, a hazaiak 30 százalékosan).

A harmadik negyed két ponttal a Szolnoké volt ugyan, de az utolsó játékrészben nem tudta folytatni a felzárkózást az Olaj. Hazai oldalon Perl Zoltán, Benke Szilárd, Golomán György, Somogyi Ádám és Váradi Benedek is kétszámjegyű pontot termelt, Perl 20 ponttal a mezőny legjobbjának bizonyult, ez pedig, remek szombathelyi védekezés mellett végül 81–69-es Falco-győzelmhez vezetett.

A 3. forduló korábbi meccsei közül Nyíregyházán két negyed után még tízpontos hátrányban volt, mégis győztesen távozott a PVSK – a két nyeretlen csapat csatáját 110–104-re nyerték meg végül a pécsiek. A ZTE kikapott Kecskeméten, a Kaposvár pedig hazai pályán, hosszabbításban maradt alul az első győzelmét szerző Oroszlánnyal szemben. A későbbi Sopron–Atomerőmű SE meccsen ugyancsak hosszabbítás döntött, a 36 pontos Milos Boriszov 109–107-es győzelemre vezette a hazaiakat, az ASE így továbbra is nyeretlen.

SZOMBATHELY:
VÁRADI 12, SOMOGYI 10/3, BENKE 15/9, Golomán 10/3, Keller Á. 4. Csere: PERL 20/3, Barac 9, Clark 2, Verasztó. Edző: Milos Konakov
SZOLNOK: Rogic 10/6, Pallai 5/3, Cummings 7/3, SZUBOTICS 16/6, CAKARUN 12. Csere: RUDNER 9/3, Zsíros 3/3, Badzim 3/3, Taiwo 2, Kovács P. 2. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 5. p.: 12–4. 9. p.: 28–14. 12. p.: 21–22. 16. p.: 26–27. 18. p.: 36–32. 20. p.: 41–34. 24. p.: 47–43. 26. p.: 48–48. 30. p.: 58–53. 32. p.: 63–53. 36. p.: 68–63. 37. p.: 73–63. 39. p.: 79–69
Kipontozódott: Badzim (40.)
Milos Konakov: – Most először kezdek igazán elégedetten egy sajtótájékoztatót. A mérkőzés nagy részében ugyanis a csapat betartotta a taktikai utasításokat – ha egy Szolnok-szintű együttes ellen harmincöt percen keresztül vezetsz, nagy probléma nem lehet. De messze még a bajnokság vége.
Gasper Potocnik: – Nagy csatát, szoros meccset, igazi rangadót játszottunk, amely méltó folytatása volt a tavalyi bajnoki döntőnek. A mérkőzés nagy részében egyenlő erők küzdöttek, a hajrában azonban ellenfelünk pontosabb volt. Kikaptunk, de ez csak egy meccs volt a sok közül. Megyünk tovább, és igyekszünk kijavítani a hibáinkat, mert bizony voltak...

SOPRON KCATOMERŐMŰ SE 109–107 (24–24, 26–34, 24–16, 23–23, 12–10) – hosszabbítás után
Sopron, 1200
néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Kovács N.
SOPRON: Myers 18/9, Fazekas 2, BORISZOV 36/18, FORD 13, Montgomery 11. Csere: Werner 2, HALÁSZ 12/9, Sitku 6, Takács 9/9, Csendes. Edző: Dzunics Braniszlav
PAKS: BROWN 21/9, Frank, Brzoja 8/3, Melvin 9/3, EILINGSFELD 29. Csere: Karosi 7/3, Djukanovics 20/9, Kovács 11/9, Buljevics 2, Orgona, Kis. Edző: Teo Hojc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–12. 8. p.: 18–19. 12. p.: 32–25. 15. p.: 37–41. 18. p.: 44–51. 22. p.: 54–60. 25. p.: 62–64. 28. p.: 67–69. 32. p.: 77–81. 35. p.: 79–83. 38. p.: 86–90. 43. p.: 101–103
Kipontozódott: Brown (33. p.), Myers (39. p.), Kovács (45. p.)
Dzunics Braniszlav: – Ez a szív és az akarat diadala volt! Nagyon rosszul kezdtünk, főleg védekezésben. Tudtuk, hogy a Paks sokat futó csapat, rengeteget mozognak, és az első félidőben erre nem volt válaszunk. A második félidőben teljesen másképp álltunk ki, jól védekeztünk, és ez a támadásainkat is segítette. A szurkolótáborunknak nagy része van ebben a győzelemben!
Teo Hojc: – Egy ilyen mérkőzés után nehéz okosnak lenni. Nekünk – és ez alatt magamat, mint a csapat vezetőedzőjét is értem – képesnek kellene lennünk irányítani egy ilyen mérkőzést, és a végén megnyerni. A kezünkben volt, mégis engedtük kicsúszni. Ez fáj a legjobban. A döntő faktor természetesen Milos Boriszov volt, aki ellen nem találtuk az ellenszert, a hátán vitte a csapatát az egész mérkőzésen.

HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS–PÉCSI VSK-VEOLIA 104–110 (33–27, 26–22, 22–32, 23–29)
Nyíregyháza, 800
néző. V: Földházi, Török R., Györfy R.
NYÍREGYHÁZA:
N. JOHNSON 29/6, BRYCE 26/6, Kiss B. 3/3, PIPIRAS 19/3, Anda 6. Csere: LeDay 7, Mokánszki 3/3, BUS I. 8/6, Bazsó 3/3. Edző: Pethő Ákos
PÉCS: ILLÉS M. 11/3, Goldring 2, BRYSON 20/6, IVOSEV 23/3, BRKICS 18. Csere: Hőgye, HAYNES-JONES 20/12, Gordon 8, Bíró O. 8/6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–11. 10. p.: 30–22. 17. p.: 48–42. 19. p.: 54–45. 25. p.: 75–68. 30. p.: 80–81. 31. p.: 84–81. 39. p.: 100–102
Pethő Ákos: – Fordulatos mérkőzés volt. Mindkét csapat nehéz helyzetben várta a találkozót, és hiába játszottunk nagyrészt jól, ez kevés, meccset, meccseket kell nyernünk. A részsikert is fel kell tudni dolgozni, az, hogy az első félidőben jól játszunk, nem egyenlő a mérkőzés megnyerésével. A Pécs kihasználta a megingásunkat.
Dragan Alekszics: – Mindkét csapat nagy nyomás alatt játszott, jól kezdtünk, de aztán védekezésben és támadásban is megálltunk. Hogy a Nyíregyháza csaknem hatvan pontot dobott az első félidőben, katasztrófa. Aztán sikerült megállítani a hazaiak irányítóját, Nigel Johnsont, és bár a győzelemnek örülünk, a védekezésünk pocsék volt.

KAPOSVÁRI KK–MVM-OSE LIONS 63–68 (15–16, 14–13, 13–17, 14–10, 7–12) – hosszabbítás után
Kaposvár, 600
néző. V: Cziffra, Goda, Pozsonyi
KAPOSVÁR: HILLIARD 17/3, T. J. Price 6, Plézer, Ford 12/3, MARTIN 22. Csere: Puska, Krnjajszki 4, Csorvási 2, Hendlein, Paár. Edző: Nikola Lazics
OROSZLÁNY: IHRING 20/12, MILISZAVLJEVICS 12/3, Carev 2, Minchev 4, BURNS 15. Csere: Garamvölgyi 2, Dorogi, Parrish 13/9, Ruják A. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. p.: 12–10. 12. p.: 17–18. 17. p.: 21–25. 22. p.: 31–32. 27. p.: 38–39. 32. p.: 42–48. 37. p.: 50–51. 42. p.: 59–61
Nikola Lazics: – Rengeteg problémánk volt, főleg támadásban. Nem játszottunk csapatként, az egész mérkőzésen csak hét gólpasszunk volt. A védekezésünk nem volt rossz, de támadásban türelmetlenek voltunk. Egyénieskedve senki sem tud eredményes lenni. A meccs végén nem koncentráltunk eléggé, a kulcspillanatokban kihagytuk a büntetőket, úgyhogy megérdemelten nyert az Oroszlány.
Sebastjan Krasovec: – Nehéz volt a szezonkezdet a sérülések miatt. Szerencsére most Elijah Burns visszatérhetett, épp jókor, mert Molnár Mártont bokasérülése miatt nélkülöznünk kell. Otthon veszítettünk már, most pedig idegenben sikerült nyerni. Kemény ellenfelet győztünk le, a sikerünk kulcsa pedig a csapatmunka volt.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 68–65 (13–15, 23–15, 12–16, 20–19)
Kecskemét, 1100 n
éző. V: Papp P., Mészáros B., Lengyel.
KECSKEMÉT:
Pollard 13/3, Jaramaz 5/3, Milutinovics 7, Kucsera 4, KARAHODZSICS 12. Csere: DRAMICSANIN 15/6, Kiss D. 6, Wittmann 6, Lukács D. Edző: Váradi Kornél
ZTE: Wilson 6, Németh Á. 3/3, Polster 2, JORDAN 17/9, Harris 2. Csere: HORTI 9/3, Simó 2, Heron 13/3, Guyton 7/6, Révész 2, Bonifert 2. Edző: Teo Cizmic
Váradi Kornél: – Kemény meccset játszottunk, mindkét együttes végig a maximumot nyújtotta. Annak kifejezetten örülök, hogy az előre eltervezettek szerint működött a védekezésünk, nem tudtak gyors kosarakat dobni, illetve domináltunk a lepattanóknál.
Teo Cizmic: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, és ez beigazolódott, nagyon megszervezte a játékát a Kecskemét. Nem esett sok pont, nem volt látványos az összecsapás, inkább a védekezés dominált mindkét oldalon. Akkor lett volna esélyünk a sikerre, ha jobban teljesítünk támadásban.

1. Falco KC Szombathely 4 4 374–276 1.000 8
2. DEAC-Tungsram 3 3 255–201 1.000 6
3. Egis Körmend 2 2 162–152 1.000 4
4. Szolnoki Olajbányász 3 2 1 236–225 0.833 5
5. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 3 2 1 207–214 0.833 5
6. Sopron KC 3 2 1 259–282 0.833 5
7. Kaposvári KK 3 1 2 214–210 0.667 4
8. Zalakerámia ZTE KK 3 1 2 225–229 0.667 4