Férfi kosár NB I: majdnem 100 pontot szórt az utolsó nyeretlen

2017.11.11. 20:21
A MAFC vendégeként aratott 88–77-es győzelemmel megőrizte hibátlan mérlegét a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda NB I-ben. A 8. forduló szombati játéknapja meghozta az első győzelmet a Jászberénynek (97–80 a KTE ellen), a Körmend sorozatban negyedszer, a Falco egymás után harmadszor nyert, míg az Atomerőmű lezárta hármas vereségszériáját.

DEAC–FALCO 62–92DEAC–FALCO 62–92

Tekintélyt parancsolóan kezdtek az újonc debreceniek, egy 13–2-es rohammal megugrottak 20–9-re, de a második negyedben nagyon elkapta a fonalat a vendégcsapat – és hiába a hazai időkérések, a Falco nemcsak fordított, hanem egyre jobban el is húzott.

A Kaposvár és a Sopron elleni győzelemből érkező szombathelyiek kiadós triplaesőt zúdítottak a hazai gyűrűre, és ami a legfontosabb, 37 kísérletükből 15 célba talált – a 31 pontig jutó Darrin Govens 7/10-zel hármasozott –, a debreceniek pedig nem tudták ezt ellensúlyozni (5/19).

DEAC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 62–92 (22–16, 10–32, 17–23, 13–21)
Debrecen, 1100
néző. Vezette: Frányó, Rácz Zs., Hervay
DEBRECEN: Tóth B. 5/3, VELKEY 14/6, Molnár A. 6, Farkas A. 16, ARMWOOD 18/3. Csere: Kósa 3/3, Bognár K., Fazekas Cs., Opre, Kozák, Lajsz. Edző: Berényi Sándor
SZOMBATHELY: GOVENS 31/21, PERL 17/6, VÁRADI 12/9, Pusztahvar 7/3, Tóth N 2. Csere: ZSIGERANOVICS 13, Norfleet 6/6, Kucsora 2, Dancsecs 2, Kovács B. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–7. 7. p.: 20–9. 12. p.: 24–23. 15. p.: 26–36. 23. p.: 34–54. 27. p.: 41–61. 35. p.: 55–82. 38. p.: 59–88
Berényi Sándor:
– Nem volt szerencsénk mostanában a sérülésekkel. Jones és Lilov játéka kérdéses volt, nem is tudták vállalni végül. Több felállást kipróbáltunk, nem jöttek be. Jó százalékkal dobott a Falco, ez volt a vereségünk fő oka, illetve a szabad labdákra nem csaptunk le időben.
Szrecsko Szekulovics: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, és az is lett. Boriszov kis sérüléssel küzd, nem akartam kockáztatni, fontos szerepe lesz a nemzetközi porondon. Rendkívül fontos győzelmet arattunk egy jó hangulatú mérkőzésen.

MAFC–SZOLNOK 77–88

A fővárosiak a múlt héten nagy verésben részesítették a Pécset, lélekben készen álltak arra, hogy – akárcsak a legutóbbi szezonban – elkapják a Szolnokot is. Nem is adták olcsón a bőrüket, még a negyedik negyed közepén is képesek voltak felzárkózni két pontra, de a pontosabban dobó és hatékonyabban lepattanózó, jobb játékerőt képviselő listavezető érvényesítette a papírformát.

MAFC–SZOLNOKI OLAJ KK 77–88 (21–28, 18–16, 17–19, 21–25)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 1200
néző. Vezette: Papp P., Boros T., Minár
MAFC: HOT 25/15, Lakits, Misek 7, Cvetkovics 7, DAVIS 16. Csere: Neighbour 8/6, FODOR M. 14/6, Debreceni. Edző: Jovica Arszics
SZOLNOK: VOJVODA 18/9, Kovács P. 6, FORD 12/3, Milosevics 8, Tóth Á. 3. Csere: ANDRIC 17, Phillip 7/3, POLYÁK 17/12. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–12. 8. p.: 15–20. 13. p.: 21–31. 17. p.: 34–35. 22. p.: 44–44. 27. p.: 51–57. 32. p.: 60–69. 34. p.: 67–69. 38. p.: 71–80
Kiállítva: Milosevics (26. p. – sportszerűtlen és technikai hibát követően)
Jovica Arszics:
– A játékosok az ilyen mérkőzéseken nagyon motiváltak. Megpróbáltuk izgalmassá tenni a meccset, ami harmincöt percig sikerült is. A végén döntőnek bizonyult, hogy a Szolnok több támadólepattanót szedett.
Dragan Alekszics: – Nagyon dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, és Kendrick Perry kiesése is problémát okozott, de aztán sikerült normál ritmusra váltanunk. Nagyon jó meccs volt, kitűnő szurkolótáborokkal és hangulattal. Elégedettek vagyunk, hogy sikerült nyernünk.

KÖRMEND–PVSK 87–74

A PVSK tisztességgel helytállt, az első félidőben rendre felzárkózott, de a harmadik negyedben nagyon szétnyílt az olló (64–45), és innen nem volt visszaút. Ferencz Csaba hat sikeres triplával járult hozzá a Körmend magabiztos győzelméhez.

EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK-VEOLIA 87–74 (27–17, 18–23, 21–13, 21–21)
Körmend, 1950
néző. Vezette: Benczur T., Török R., Kulcsár T.,
KÖRMEND: WRIGHT 18/9, Hollins 17/6, FERENCZ 18/18, Davis 9/3, Horti 7. Csere: TUOYO 12, Halász 1, Bán 2. Koch, Csorvási 3, Németh, Oroszi. Edző: Gasper Potocnik
PÉCS: Durham 4, SUPOLA 9/3, Budimir 10/6, Demeter 5/3, Sarlija 6. Csere: Djukics 11/9, SIMON 16/9, Antóni 7/3, Bíró 6/6. Edző: Csirke Ferenc
Gasper Potocnik:
– Nem volt ez könnyű mérkőzés, mégpedig azért nem, mert a játékosaim nem koncentráltak teljes erővel a feladatra. Hagytuk, hogy ellenfelünk könnyű kosarakat szerezzen, a találkozó egyes szakaszaiban nem találtuk a megfelelő ritmust. Fontos, hogy megszereztük a kötelező győzelmet, s készülhetünk az előttünk álló kemény feladatokra.
Csirke Ferenc: – A nagyon jó erőkből áll Körmend volt az ellenfelünk, ezért minden játékosomnak jól kellett teljesítenie, hogy ne okozzunk csalódást. Úgy érzem, ezt a célunkat megvalósítottuk. A találkozó nagy részében nem tudtuk feltörni a Körmend agresszív védekezését, s támadásban gyakran egyénieskedtünk. Fizikailag erősebb csapattól kaptunk ki.

ATOMERŐMŰ–SOPRON 95–74

Egyik csapat sincs jó formában, de most itt volt a lehetőség, hogy valamelyikük elmozduljon a holtpontról. Ez az Atomnak sikerült: a hazaiak az első negyedben jelentős előnyt építettek, azzal jól gazdálkodtak, és három vereség után győzni tudtak.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 95–74 (30–19, 24–19, 16–22, 25–14)
Paks, 600
néző. Vezette: Tőzsér D., Praksch P., Pozsonyi L.
ASE: Hinds 12/3, ALLEN 21/3, BARNIES 16/12, EILINGSFELD 16, Ogunyemi 9. Csere: Medve 6/6, Guinn 12/12, Ruják 3/3, Garamvölgyi, Gulyás M., Pajor. Edző: Teo Cizmic
SOPRON: DUVNJAK 20/3, Mészáros, Takács 3/3, ZAGORAC 25/9, WATKINS 18/3. Csere: Dénes, Greene 5/3, Werner, Élő, Bagó, Kántor 3/3, Polgárdy. Edző: Váradi Kornél
Teo Cizmic:
– Nagyon kemény héten vagyunk túl. Bizonyítani akartunk, a meccsen látszott az előrelépés. Odatették magukat a fiúk, de van még hová fejlődni. Végre teljes kerettel tudunk dolgozni, s mint azt a mondás tartja, ha jól edzel, jó lesz a mérkőzés is.
Váradi Kornél: – Nagyon jól kezdett az ASE, játékosai motiváltak voltak, az ő akaratuk érvényesült. Ilyen védekezéssel, amit most bemutattunk, nem lehet nyerni. A második félidőben megpróbáltunk taktikát váltani, a harmadik negyedet meg is nyertük, de megérdemelten győztek a paksiak.

JÁSZBERÉNY–KECSKEMÉT 97–80

A fordulót nyeretlenül váró Jászberény nagyszerű második félidőt produkálva szerezte meg első győzelmét – kis híján 100 pontot elérve. Devante Wallace jó vételnek ígérkezik, a hazaiak új amerikai légiósa öt triplára építve 33 pontig jutott a kecskemétiek elleni presztízsmeccsen.

JP AUTO-JKSE–KTE-DUNA ASZFALT 97–80 (20–23, 25–24, 30–15, 22–18)
Jászberény, 600
néző. Vezette: Földházi T., Balogh Gy., dr. Mészáros B.
JÁSZBERÉNY: RAKICS 16/12, WALLACE 33/15, Lucsics14/6, Kerpel-Fronius 6, SEJFIC 18. Csere: Cseh 2, Molnár Marcell 8. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: Pongó Máté 6, THOMPSON 17/6, DJERASZIMOVICS 17, Dramicsanin 8, Karahodzsics 8. Csere: Molnár Márton, Horváth 9/9, WITTMANN 15/6. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 7. p.: 14–16. 13. p.: 30–30. 17. p.: 40–39. 23. p.: 52–49. 27. p.: 65–59. 33. p. : 80–69. 37. p.: 91–75
Kipontozódott: Kerpel-Fronius (36. p.)
Nikola Lazics:
– A mérkőzés előtt nem voltunk jó helyzetben. Egész héten hét-nyolc emberrel tudtunk edzeni, és új, amerikai irányítónk sem léphetett még pályára. Kiegyenlített első félidő után védekezésben és támadásban is ellenfelünk fölé kerekedtünk, s közönségünk támogatásával sikerült megszereznünk első győzelmünket.
Forray Gábor: – A második félidő elején az öltözőben maradtunk, és ezt a jászberényiek kihasználták. Nem védekeztünk jól, míg az ellenfél könnyű és extra kosarakat is szerzett. Szerettünk volna nyerni Jászberényben, de ezen az estén a házigazdák jobbak voltak, és megérdemelten szerezték meg első győzelmüket a bajnokságban.