Férfi kosár NB I: a Falco simán megnyerte a nyitó meccset

2021.09.21. 19:44
A szombathelyiek a szünetben már 24 ponttal vezettek a pécsiekkel szemben (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A férfi kosárlabda NB I 2021–2022-es kiírásának nyitó mérkőzésén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hazai pályán 99–77-re nyert a PVSK-Veolia ellen.

Az élvonalban és a Magyar Kupában is címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely rendhagyó módon csupán két légióssal kezdte meg az évadot (megtartotta a horvát Boris Baracot és érkezett az amerikai Marvin Clark), ugyanakkor a PVSK-Veolia elleni nyitó mérkőzésen nem látszott, hogy ez negatív módon befolyásolná a szombathelyiek teljesítményét, akik az első negyedben már 25–11-re vezettek. A PVSK-nak a folytatásban sem ment jobban a játék, így a Falco a szünetben már 24 ponttal álltak jobban (49–25).

A játék képe a fordulás után némileg változott, a pécsiek csak négy ponttal szereztek kevesebbet (23–19) a harmadik negyedben, de a fordításban nem igazán reménykedhettek – a Falco végül 99–77-re megnyerte a meccset.

A hazaiaknál Golomán György szerezte a legtöbb pontot (20), míg a vendégeknél Michael Bryson (27).

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–PVSK-VEOLIA      99– 77 (25–11, 24–14, 23–19, 27–33)
Szombathely, 2125
néző. V: Papp P., Nagy V., Jakab L.
FALCO:   VÁRADI   11/3, Somogyi  7/3, Benke 5, GOLOMÁN 20/6, Keller Á. 12/3. Csere: PERL 19, Barac 7, Clark 11/6, Kovács B. 4, Verasztó, Sövegjártó, Takács Zs. 3/3. Edző: Milos Konakov
PÉCS: Illés  5/3, Popadics, BRYSON   27/12, Ivosev  6/3, Brkics 12. Csere: Haynes-Jones 18/9, Goldring 2, Bíró O.   5/3, Doktor  2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 8. p.: 20–9.  13. p.: 31–15. 18. p.: 48–25. 20. p.: 49–25.  25. p.: 57–34.  28. p.: 69–39. 30. p.: 72–44. 34. p.: 81–50.  38. p.: 92–70
Milos Konakov:
– Elégedett vagyok a játékkal és az eredménnyel. Bár biztosan nyertünk, azért volt két olyan rövid periódusa a mérkőzésnek, amikor kicsit bealudtunk – most nem járt érte büntetés, de lehet, hogy a következő meccsünkön, az Alba ellen nem fér bele. Összességében rendben voltunk, az elejétől a végéig mi diktáltuk a tempót, és csapatként nyertünk.
Dragan Alekszics: – A Falco erősen kezdett, nem tudtuk tartani az iramot. A második félidőben már jobban néztünk ki, ami azért kicsit csalóka, mert a Falco sokat cserélt, és ekkorra tulajdonképpen eldőlt a találkozó. Hálátlan feladat a regnáló bajnok vendégeként kezdeni az idényt – ezt a meccset gyorsan el kell felejtenünk.