Férfi kosár NB I: elképesztő fordulatok Fehérváron; Falco-kiütés

2019.03.23. 20:00
A Falco sikerével bejutott a felsőházi középszakaszba (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I 24. fordulójának rangadóján a Szombathely hazai pályán 78–58-ra legyőzte a Jászberényt, így visszavágott decemberi vereségéért. Ez a győzelem egyben azt is jelenti, hogy a Falco a középszakasz felsőházában (1–5. helyezettek) folytatja.

A jászberényiek a 7. percig (14–12) tartották magukat, az első negyedet már hétpontos hátrányban zárták (22–15). A vendégek részéről időnként voltak felvillanások (24–21), de a házigazda rendre felelni tudott, és a nagyszünetre megnyugtató előnnyel mehetett (40–27).

A harmadik negyedben ugyanúgy jött a kozmetikázás (46–40), majd az újabb szombathelyi meglódulás (54–40). A záró felvonás első felében a hazaiak 13–0-s rohanással döntötték el végleg a győzelem kérdését (71–45), és végül 78–58-ra nyertek.

A Zalaegerszeg repülőrajtot vett Fehérváron (0–14), de a házigazda Brandon Peterson vezérletével a második negyed elejére két pontra zárkózott (17–19). A hullámzás ezt követően sem állt le, előbb a ZTE lépett el újra kicsit (17–25), majd a hazai csapat mutatott be lehengerlő szériát (29–25) és a 18. percben már hat ponttal vezetett (34–28). A nagyszünetre mégis a vendégek mehettek előnnyel (37–41).

A harmadik negyed végjátékában újra a fehérváriak kerültek fölénybe, és az utolsó negyedet hétpontos előnnyel várhatták (64–57), de az utolsó előtti percben megint a zalaiaknál volt az előny (75–78)! Hogy mi lett a vége? Természetesen újabb csavar, és fehérvári siker (89–84)!

A Körmend már az első negyedben eldöntötte a Kaposvár elleni meccset (volt már 32–7 is), ehhez képest a záró tíz percet csupán 13 pontos hátrányban kezdték a vendégek (64–51). Ekkor újra ritmust váltott a favorit, és 22 ponttal nyert (88–66).

Az éllovas Szolnok 7–0-val kezdett, majd vezetett már 13–6-ra és 19–14-re is, de az első negyedet így is a kecskemétiek zárták előnnyel (22–23). Az Olaj fordított, a harmadik negyed végén 64–56-ra ellépett, és bár innen még egyszer visszakapaszkodtak a vendégek (66–65), az újabb hazai ellépésre már nem volt válaszuk (80–74).

A Naturtex-SZTE-Szedeák–Serco-TF-BP mérkőzésen 30 percig semmi sem utalt arra, hogy szoros végjáték jöhet (77–53), akkor azonban a vendégek bődületes hajrába kezdtek, és a 39. percben már csak egy volt közte (82–81). Az utolsó másodperceket a szegediek bírták jobban, így – ha nehezebben is, de – megnyerték a meccset (90–85).

KOSÁRLABDA

FÉRFI NB I

DEBRECENI EAC–SOPRONI KC 104–97 (31–18, 20–28, 21–22, 32–29)
Debrecen, 1100 néző. Vezette: Cziffra, Farkas, Mészáros
DEAC: Dugat 11, MANIGAT 21/9, BORISZOV 30/15, Ivosev 16, AMIGO 14. Csere: Velkey 4/3, Bognár 4, Kósa 2, Omenaka 2. Edző: Berényi Sándor
SOPRON: WARNER 33/6, LEMAR 24/6, Dénes 5, Takács N. 6/6, GORDON 12. Csere: Fuller 2, Supola 12, Wiggins 2, Molnár M., Werner 1. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6.p.: 13–12. 9.p.: 24–14. 12.p.: 33–21. 16.p.: 39–36. 19.p.: 49–38. 22.p.: 54–53. 27.p.: 66–55. 29.p.: 69–65.33.p.: 76–75. 35.p.: 85–79. 37.p.: 85–88. 39.p.: 95–88.
Kipontozódott: Ivosev (40.p.) ill. Gordon (38.p.)
Kiállítva: Wiggins (27.p.)
Berényi Sándor: –
Büszke vagyok a csapatomra, mert rettentő feszült hangulatú meccset sikerült megnyernünk. A Sopronnak is jár a kalapemelés, hiszen az őket ért szerencsétlenségek ellenére is végig nyílt volt a találkozó. Ugyanazon dolgokban kell javulnunk, amikről meccs előtt is szó volt: második esélyek kihasználása, és egyéni felelősségvállalás.
Sabáli Balázs – Ha nem lett volna az első negyed, biztosan megnyerjük a mérkőzést. Sajnos sérülések és betegségek is hátráltatták a csapatot, ráadásul meccs közben is tovább szűkült a rotációnk. Mindezek ellenére is pariban voltunk, amiért dicséret illeti a fiúkat.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELYJP AUTO-JKSE 78–58 (22–15, 18–12, 18–18, 20–13)
Szombathely, 2450 néző. Vezette: Benczur, Ádám, Balog Gy.
FALCO: GOVENS 13/9, Perl 12, Balmazovics, Bruinsma 19/9, Reddic 6. Csere: VÁRADI 15/9, Curry 13/3, Tóth N., Bíró O., Hódi. Edző: Gasper Okorn
JKSE: Pitts 15/3, Rakics 5/3, Brbaklics 9/3, Cseh 6, Pantelics 13/6. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Czirbus 6, Ruják B. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–8. 8. p.: 18–12. 14. p.: 24–21. 17. p.: 33–23. 20. p.: 40–27. 25. p.: 44–37. 28. p.: 51–41. 30. p.: 58–45. 34. p.: 71–45. 38. p.: 73–56
Kipontozódott: Pantelics (37. p.)
Gasper Okorn: –
Nem történt számomra meglepetés: az ellenfél nem tudta pótolni két hiányzó kulcsjátékosát. Ennek megfelelő eredmény született. De összességében jól játszottunk, uraltuk a meccset – és jól jött számunkra a győzelem.
Nikola Lazics: – Megérdemelten nyert a Falco, nem volt ellenszerünk a játékára. Sok problémával küszködünk, kevés a hadra fogható játékosunk. Csak ötvennyolc pontig jutottunk, de a Falco hetvennyolc pontja sem sok. Már megmutattuk, hogy teljes kerettel bárki ellen, bárhol tudunk jól, eredményesen játszani – remélem, hogy mielőbb kiegészülünk.

SZOLNOKI OLAJ KKKTE-DUNA ASZFALT 80–74 (22–23, 22–15, 20–18, 16–18)
Szolnok, 1120 néző. Vezette: Papp P., Praksch, Söjtöry
SZOLNOK: Rowsey 6/6, VOJVODA 21/3, MALESEVICS 14/3, N. Milosevics 15, ANDRIC 17. Csere: Tóth Á. 7, Benke Sz. Edző: Dragan Alekszics
KECSKEMÉT: J. Green 10/6, Wittmann 13/6, Djeraszimovics 6, DRAMICSANIN 22/18, KARAHODZSICS 13/3. Csere: Dimics 7, Molnár Márton 3, Mészáros M., Kucsera. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–6. 8. p.: 19–18. 15. p.: 30–26. 18. p.: 38–32. 24. p.: 52–46. 28. p.: 58–54. 34. p.: 70–65. 37. p.: 78–70. 39. p.: 78–74
Kipontozódott: Molnár Márton (37. p.)
Dragan Alekszics: –
Elismerésem a fiúknak, mert nehéz időszakon vagyunk túl, és a folytatás sem lesz könnyű, hiszen most Benke Szilárd áll egy kisebb műtéti beavatkozás előtt. Örülünk a győzelemnek, mert jó Kecskemétet győztünk le.
Forray Gábor: – Megérdemelten nyert az Olaj, mert a kritikus pillanatokban mindig adódott egy-egy hibánk. Lényegében azonban volt karakterünk és tartásunk, erre építhetünk a jövőben is.

NATURTEX SZTE SZEDEÁKSERCO-TF-BUDAPEST 90–85 (24–18, 31–21, 22–14, 13–32)
Szeged, 600 néző. Vezette: Kapitány, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZEGED: Boltics 15/3, Wirth 6, Ponjavics 7, JUHOS 15/3, Sulovics 7. Csere: KRAPIC 18/6, KERPEL-FRONIUS G. 20/6, Bonifert 2. Edző: Andjelko Mandics
TF: CLARK 16/3, BUZÁS B. 11/9, Krnjajszki 3/3, MCLANE 21/9, Bergstedt 2. Csere: Filipovics 5, Szobi, RIKALO 27/12, Meleg G., Deák. Edző: Ales Pipan
Kipontozódott: Ponjavics (33. p.), Buzás B. (40. p.)
Kiállítva: Bergstedt (30. p.)
Andjelko Mandics: –
Három negyeden át jól kosárlabdáztunk, az utolsó tíz perc teljesítménye viszont szégyen. Elismerésem a TF-nek, mert végig nagy szívvel küzdve, huszonnégy pontos hátrányból felállva izgalmassá tette az utolsó perceket.
Ales Pipan: – Biztató, hogy a rossz kezdés után egymást segítve, igazi csapatként működve kis híján egyenlítettünk az utolsó negyedben.

PVSK-VEOLIAATOMERŐMŰ SE 85–68 (24–8, 14–18, 22–16, 25–26)
Pécs, 1600 néző. Vezette: Tőzsér, Török R., Győrfy R.
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 10/6, TAYLOR 17/3, CSIRICS 26/6, Budimir 6/3, HORTI B. 21. Csere: Wright 2, Demeter 3/3, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
PAKS: KOVÁCS Á. 11/6, Faust 10/6, Henton 5/3, Eilingsfeld 8/6, JEVTOVICS 17. Csere: Ruják A. 10/3, A. Williams 7, Horváth K. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 6. p.: 16–6. 13. p.: 31–16. 17. p.: 33–21. 23. p.: 41–30. 26. p.: 50–33. 33. p.: 64–50. 37. p.: 73–58
Csirke Ferenc: –
A csapat és a szurkolók is fantasztikusak voltak, a szívünkkel nyertük meg ezt a mérkőzést, de erre van szükség a jó védekezéshez. Most van egy hetünk regenerálódni, remélem, hogy a Debrecen ellen Antoni Csanád és Simon Kristóf is visszatér a rotációba.
Dzunics Braniszlav: – Gyengén kezdtünk, jól védekezett a Pécs, és ezzel az egész meccsen gondjaink voltak.

ALBA FEHÉRVÁRZALAKERÁMIA ZTE KK 89–84 (13–19, 24–22, 27–16, 25–27)
Székesfehérvár, 1300 néző. Vezette: Földházi, Frányó, Nagy V.
FEHÉRVÁR: CABEZAS 12/9, FREEMAN 18/6, Zeno 7/3, Lóránt 11/3, Heath 7. Csere: FILIPOVITY 19/3, PETERSON 13, Tóth P. 2. Edző: Jesús Ramírez
ZTE: WARE 22/18, Thompson 12/3, T. GREEN 13/9, Szabó Zs. 8/6, AGAFONOV 21/6. Csere: Gulyás M. 8/6, Bagó, Doktor, Durázi. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 5. p.: 0–12. 8. p.: 6–16. 12. p.: 17–19. 16. p.: 29–25. 18. p.: 34–31. 22. p.: 41–44. 25. p.: 49–49. 28. p.: 59–54. 32. p.: 67–62. 35. p.: 71–70. 38. p.: 75–75
Kipontozódott: Gulyás M. (40. p.)
MESTERMÉRLEG:
Jesús Ramírez: –
Abszolút nem úgy kezdtük a meccset, mint egy profi csapat, mindegy, mi volt ennek az előzménye – sérülések, hosszú utazás, fáradtság. Új impulzust adott a csapatnak a padról jól beszálló Filipovity Márkó és Brandon Peterson, innentől másfajta játékot játszottunk védekezésben és támadásban egyaránt. A második félidőben a Zete elzárás-leválás játéka ellen nem volt ellenszerünk, de jó dobásaink voltak a végjátékban, bár Szabó Zsolt utolsó pillanatban eldobott hármasa nem hiányzott… Ennek ellenére nagy és fontos győzelmet arattunk.
Bencze Tamás: – Jól felkészültünk az Albából, nagyon jól kezdtünk, és egy jó ki-ki meccs lett belőle. Nem volt érdemtelen a fehérváriak győzelme, de lehetett volna ez másképp is, mivel a végén akadt néhány olyan ítélet, mely számunkra kedvezőtlenek volt. Nagyobb felelősségérzettel kell végeznie mindenkinek a munkáját, mert ez sokba kerülhet nekünk… Ezzel a teljesítményünkkel nagyon sok csapatot megvertünk volna, de ez most nem volt elég a győzelemhez.

EGIS KÖRMEND–KAPOSVÁRI KK 88–66 (32–9, 16–18, 16–24, 24–15)
Körmend, 1900 néző. Vezette: Győrffy P., Minár, Vida J.
KÖRMEND: BRADFORD 13, PRICE 22/6, Németh Á. 6, Hammonds 9/3, DELAS 15. Csere: Ferencz, Csorvási 6, Thames 11/3, Takács K. 3/3, Lajsz, Oroszi, Kiss M. 3/3. Edző: Matthias Zollner
KAPOSVÁR: Ubilla 8/6, JOHNSON 22/6, Baki 2, Pusztahvar 13/6, HENDLEIN 10/3. Csere: Harazin 6, Halász 5/3. Edző: Fekete Ádám
Matthias Zollner: –
Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, bár tartottam attól, hogy tartalékos ellenfelünk rejtett energiákat is tud mozgósítani. Jelentős előnyünk birtokában kissé elkényelmesedtünk, a Kaposvár viszont nem roppant össze, hanem megtorolta a hibáinkat. Elismerésem a vendégcsapatnak, mert végig küzdött, és minket is arra kényszerített, hogy maximálisan koncentráljunk a játékra.
Fekete Ádám: – Megérdemelten nyert a Körmend, mert nagyon erős csapat és ezt ellenünk is bizonyította. Mi is jó formában vagyunk, egy hosszú menetelés közepén tartunk, és remélem, hogy a korábbi biztató sorozatunk nem törik meg. Ha itt lettek volna a hiányzóink, akkor talán szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést. Így az elrontott első negyed után csak kozmetikázni tudtuk a végeredményt.