Férfi kosár NB I: a Falco egy ponttal legyűrte a Szolnokot

2019.01.12. 19:59
Darrin Govens (Falco) és Kovács Péter (Szolnok) a szombathelyi rangadón (MTI/Varga György)
A Falco hazai pályán egyetlen ponttal, 78–77-re legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati rangadóján. Az Alba Fehérvár meglepetésre nagyon megverte a Körmendet, a Jászberény két ponttal múlta felül a nagyot hajrázó Zalaegerszeget, az Atomerőmű könyörtelenül érvényesítette a papírformát a TF otthonában, míg a Sopron simán legyőzte a PVSK-t.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 78–77 (19–26, 18–16, 18–16, 23–19)
Szombathely, 2980
néző. Vezette: Cziffra, Benczur, Minár
FALCO: GOVENS 18/9, Váradi B. 2, BÍRÓ 11/9, Bruinsma 8, REDDIC 14. Csere: BALMAZOVICS 12/9, Tóth N. 2, CURRY 11/3. Edző: Gasper Okron
SZOLNOK: VOJVODA 13/9, Kovács 5/3, AIRINGTON 17/9, N. Milosevic 3, ANDRIC 15. Csere: Benke 5/3, TÓTH Á. 9, Rowsey 10/6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 6. p.: 7–17. 9. p.: 16–26. 13. p.: 27–28. 17. p.: 34–35. 20. p.: 37–42. 22. p.: 42–42. 25. p.: 48–46. 28. p.: 52–54. 30. p.: 55–58. 34. p.: 61–63. 36. p.: 67–67. 39. p.: 75–73
Kipontozódott: Reddic (39.)
Gasper Okorn:
– Köszönöm a szurkolóink támogatását, az utolsó negyedben ők adták meg nekünk azt a lökést, ami kellett a győzelemhez. Összességében jól játszottunk, sok mindennel elégedett vagyok, például jól állítottuk meg Vojvodát. A végét jól bírtuk, fizikailag rendben voltunk, nem remegett meg a kezünk – igaz, a Szolnok szerdán Németországban játszott.
Dragan Alekszics: – Gratulálok a Falcónak, jó meccset nyert meg. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, egymást érik a nehéz meccsek, sokat utazunk, ez most a végjátékban megbosszulta magát – külön kiemelném Tóth Ádám remek teljesítményét. Dolgozunk tovább, és legközelebb talán több szerencsénk lesz.

ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 88–59 (21–19, 13–6, 24–13, 30–21)
Székesfehérvár, 2000
néző. Vezette: Földházi, Ádám, Pozsonyi
FEHÉRVÁR: FREEMAN 17/6, ZENO 19/6, Keller I. 4/3, LÓRÁNT 11, HEATH 24/18. Csere: FILIPOVITY 9, Bullock 4, Tóth P., Takács M. Edző: Jesús Ramírez
KÖRMEND: Price 10, Thames 8/6, Ferencz, Hammonds 7/3, Delas 6. Csere: Csorvási 8, BRADFORD 14/3, Németh Á. 6/3, Takács K. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 9–7. 8. p.: 14–13. 12. p.: 21–19. 15. p.: 23–19. 18. p.: 30–25. 22. p.: 41–25. 25. p.: 46–25. 28. p.: 56–31. 32. p.: 59–40. 35. p.: 67–49. 38. p.: 76–54
Jesús Ramírez:
– Úgy játszott a csapat, ahogy az edzéseken megbeszéltük. Akadnak még olyan dolgok, amelyeket ki kell elemeznünk, de kétségtelenül jó úton haladunk. Léptünk egyet előre, külön örülök annak, hogy a csapategység ezúttal is kiváló volt.
Matthias Zollner: – Edzői pályafutásom során még nem találkoztam azzal, hogy a csapatom ilyen gyenge dobószázalékkal teljesítsen. Nem harcoltunk a labdákért, többek között ez is okozta a vesztünket.

SOPRON KC–PÉCSI VSK VEOLIA 83–74 (25–16, 21–16, 20–19, 17–23)
Sopron, 900
néző. Vezette: Tőzsér, Frányó, Balogh
SOPRON: WARNER 21/6, LEMAR 12, TAKÁCS 9/9, Dénes 3/3, GORDON 18. Csere: WIGGINS 13/3, Gilbert 3/3, Molnár M., Supola 4. Edző: Sabáli Balázs
PÉCS: Pongó, TAYLOR 15, CSIRICS 21/9, BUDIMIR 17/3, HORTI 13/3. Csere: Kesar 6, Simon 2, Antóni, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 20–13. 14. p.: 32–18. 18. p.: 40–22. 25. p.: 56–43. 29. p.: 64–49. 32. p.: 70–59. 37. p.: 77–69
Kipontozódott: Taylor (33. p.)
Sabáli Balázs:
– Az első félidőben olyan energiákat mozgósítottunk, amilyeneket régen láttam a csapattól, volt hat szerzett labdánk, s csak kettőt adtunk el. A hajrában volt izgulni valónk, előjöttek a gyermekbetegségeink, egyénieskedve játszottunk. Lawrence Gilbert most játszott utoljára a csapatunkban, vele egyetértésben úgy gondoltuk, jobb, ha külön utakon folytatjuk, köszönjük, hogy ezen a mérkőzésen a rendelkezésünkre állt, sok sikert kívánunk a további pályafutásához.
Csirke Ferenc: – Az első negyedben puha védekezésünkkel, és azzal, hogy hét támadó lepattanót engedtünk ellenfelünknek, megalapoztuk a Sopron győzelmét. Ezt követően csak futottunk az eredmény után, de huszonkét százalékos triplamutatóval hazai környezetben is nehéz nyerni, nemhogy idegenben, ráadásul ellenfelünk harminc büntetőt dobhatott, mi csak tizenhatot. Ha ezeket a statisztikai adatokat nézzük, még hízelgő is ránk nézve, hogy csak kilenc ponttal kaptunk ki.

JP AUTO-JKSE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 71–69 (21–16, 20–17, 17–11, 13–25)
Jászberény, 760
néző. Vezette: Praksch, Söjtöry, Balogh Gy.
JÁSZBERÉNY: PITTS 29/15, Rakics 11/3, Coleman 6, ALEKSZANDROV 14/12, PANTELICS 11/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Cseh. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: WARE 13/3, Gulyás 2, THOMPSON 15, SZABÓ ZS. 18/12, Agafonov 8/3. Csere: Bagó 2, Doktor, PAPP 11/3. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–4. 5. p.: 8–4. 8. p.: 19–15. 13. p.: 30–21. 15. p.: 30–26. 18. p.: 35–28. 23. p.: 46–37. 25. p.: 48–38. 28. p.: 51–38. 33. p.: 58–54. 35. p.: 64–57. 38. p.: 68–66
Kipontozódott: Thompson (37. p.), Gulyás (40. p.)
Nikola Lazics:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt. A Zalaegerszeg jól játszott, rajtunk pedig látszott, hogy egész héten nem tudtunk teljes kerettel együtt dolgozni. Lassan támadtunk, sok eladott labdánk volt, nem játszottunk saját ritmusunkban. Ezzel együtt azt gondolom, hogy a mérkőzés összképét tekintve megérdemeltük a győzelmet.
Bencze Tamás: – Büszke vagyok saját csapatomra, mert tizenhat pontos hátrányból is sikerült felzárkóznunk. Az első három negyedben sajnos nem védekeztünk olyan jól, mint ahogyan terveztük, és ezt a Jászberény triplákkal büntette. A záró tíz percben jól védekeztünk, ezt kell a következő mérkőzéseken még hosszabb ideig tennünk, s akkor eredményesebbek lehetünk.

SERCO TF-BP–ATOMERŐMŰ SE 69–93 (18–14, 17–27, 21–27, 13–25)
Budapest,
NKE Ludovika Aréna, 350 néző. Vezette: Kapitány, Vida, Nagy V.
TF: Clark 12/3, Krnjajszki 10/6, Beák 3/3, McLane 8, BERGSTEDT 19/3. Csere: BUZÁS B. 12/12, Szobi 5/3, Filipovics, Kozma G. Megbízott edző: Nagy Bálint
PAKS: KOVÁCS Á. 10/3, Faust 8, NORFLEET 21/9, EILINGSFELD 11/3, TRAJKOVSZKI 21/12. Csere: JEVTOVICS 18, Ruják A., Horváth K. 4, Medve. Edző: Schmidt Béla
Nagy Bálint:
– Igaz még csak szerda óta dolgozik a csapat együtt az új edzővel, Ales Pipannal, de ezalatt a kevés idő alatt is hoztunk már új elemeket a játékunkba. Tizenhét percig jól játszottunk, utána sajnos ismét előjöttek elemi hibák, amelyeknek nem szabadna ebben az osztályban. A vége simának tűnik, a Paks győzelme megérdemelt, a különbséget azonban picit túlzottnak tartom.
Schmidt Béla: – Korán elhittük, hogy nem lehet bajunk a találkozón, játékunknak nem volt ritmusa, sok egyéni akciót vezettünk, nem működtünk csapatként. A tizenötödik perctől rendeztük sorainkat, örülök a győzelemnek, de nem lehetek elégedett a látottakkal. A TF csapatán már látszik az új edző munkája, kontrolláltan, szervezetten játszott ellenfelünk.