Férfi kosár NB I: 27 ponttal nyert Kaposvárott az Atomerőmű

T. I.T. I.
2019.11.10. 20:03
Az Atomerőmű magabiztos, 85–58-as győzelmet ért el a Kaposvár otthonában a férfi kosárlabda NB I 7. fordulójában. Orlando Coleman 23 pontot dobva a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett.

A Kaposvár sokáig jól tartotta magát az esélyesebb Atomerőművel szemben, aztán az utolsó negyedben hengereltek a paksiak: 21 pontot szereztek a játékrészben a vendégek, miközben a hazaiaknak összesen kettőt engedtek...

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 58–85 (17–28, 25–17, 14–19, 2–21)
Kaposvár, 1400
néző. V: Praksch P., Mészáros B., Nyilas I.
KAPOSVÁR: Davis 2, Norfleet 16/6, Ponjavics 7/3, Hendlein 13/3, Dramicsanin 11/3
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–9. 7. p.: 12–22. 12. p.: 22–28. 17. p.: 35–38. 22. p.: 46–47. 28. p.: 55–55. 32. p.: 56–64. 38. p.: 58–75

Fekete Ádám:
Elismerésre méltón kosárlabdáztak a paksiak. Komplett csapatként bemutatták, hogy valóban nagyon erősek. Ez nem ment fel senkit, azért a teljesítményért, amit az utolsó negyedben nyújtottunk. Amit hazai közönség előtt letettünk az asztalra, azt nem engedhetjük meg magunknak. Ezért én is elnézést kérek, de azt nem szabad elfelejteni, hogy egy nagyon hosszú út elején vagyunk, amiről beszéltünk a nyáron. Eddig is nagyon erős csapatokkal játszottunk és idegeben is volt tartása csapatunknak.
Dzunics Braniszlav:
A kezdetektől jó energiával játszottunk. Kicsit megnyugodtunk a harmadik negyed végén, és sikerült néhány jó védekezést bemutatni, szervezettebbé váltunk támadásban. Néha tényleg szokott úgy lenni, hogy a másik oldalon semmi sem sikerül. Nagyon örülünk a győzelemnek és dolgozunk azon, hogy még jobbak legyünk.

1. Falco-Vulcano Szombathely 5 5 433–360 1.000
2. PVSK-VEOLIA 6 6 553–486 1.000
3. KTE-Duna Aszfalt 5 4 1 419–395 0.900
4. Egis Körmend 7 5 2 587–519 0.857
5. Atomerőmű SE 7 5 2 568–517 0.857
6. Alba Fehérvár 7 4 3 634–593 0.786
7. DEAC 7 4 3 570–566 0.786
8. Szolnoki Olaj KK 7 4 3 539–552 0.786