Férfi kosár NB I: 222 pontos meccset nyert meg a PVSK

K. Zs.K. Zs.
2020.12.08. 19:56
Veljko Brkics (labdával) 21 pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
Bár az utolsó negyedben nagyot hajrázott az Oroszlány, nem tudta ledolgozni hátrányát, és 80–76-ra kikapott vendégétől, a Szolnoktól a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján. A Sopron odahaza verte meg a Kaposvárt (97–86), és ugyancsak vereséggel küldte haza vendégét a PVSK – a pécsiek az idény pontokban eddigi leggazdagabb meccsén gyűrték le a sereghajtó Jászberényt (120–102).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 97–86 (30–26, 25–19, 21–21, 21–20)
Sopron,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Csabai-Kaskötő, Goda
SOPRON: JACKSON 17/15, Thompson 15/3, Fazekas 1, JOGÉLA 26/3, Bagó 12. Csere: Werner 4, BORISZOV 22/12, Sitku, Takács, Halász. Edző: Kosztasz Flevarakisz
KAPOSVÁR: CURRY 26/6, Krnjajszki 10/6, RIVERS 21/15, Jukic 13/3, Hendlein 11/3. Csere: Miliszavljevics 5/3, Révész, Baki. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 16–11. 12. p.: 30–31. 15. p.: 42–36. 18. p.: 48–42. 22. p.: 59–50. 25. p.: 67–56. 28. p.: 72–60. 32. p.: 80–69. 35. p.: 87–75. 38. p.: 93–80
Kipontozódott: Jackson (39. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– Minden bajnokságban, minden sportban vannak jobb és rosszabb periódusok ebben a helyzetben, ez a szezon most erről szól, és erre fel kell készülnünk. A fordulás után feljavultunk a hárompontosok védésében, amivel megtörtük az ellenfelet, ezért teljes mértékben megérdemeltük ezt a győzelmet.
Fekete Ádám: – Az elmúlt két mérkőzésen a védekezésünk nem úgy működött, ahogyan kellene ahhoz, hogy győztesen hagyhassuk el a pályát. A korábbi találkozókhoz képest támadásban előreléptünk, a védekezésünk viszont gyenge volt. A Sopron támadólepattanóira és hárompontosaira készültünk, de a terveket csak részlegesen tudtuk megvalósítani.

PVSK-VEOLIA–JÁSZBERÉNYI KSE 120–102 (29–29, 34–25, 30–25, 27–23)
Pécs,
zárt kapuk mögött. V: Nagy V., Győrfy, Horváth Cs.
PÉCS: Ruják A. 5/3, M. LEWIS 24/12, DRAGASEVIC 11/9, Meleg 8, BRKICS 21/3. Csere: Budimir 9/3, DEMETER A. 11/6, Funderburk 13/3, KRIVACSEVICS M. 16, Bíró L., Carev 2, Hőgye. Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: Ruják B. 8, KATONA B. 17/15, BRBAKLICS 27/6, FÜZI 16/6, Kaszás 2. Csere: DONALDSON 32/9, Szőke. Edző: Petőfi Áron
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 6. p.: 17–18. 13. p.: 39–35. 17. p.: 50–45. 23. p.: 69–58. 26. p.: 82–65. 33. p.: 101–87. 37. p.: 113–93
Dragan Alekszics:
– Nehéz egy olyan csapat ellen játszani, amely ennyi problémával küzd, hiszen a Jászberény végig öt alacsony emberrel kosarazott, így gyakorlatilag szerkezetről nem is beszélhettünk. Ráadásul sok egy az eggyel próbálkoztak, amit eddig is nehezen védekeztünk le. A védekezésünkön mindenképpen javítanunk kell.
Petőfi Áron: – Ha lehet, még jobban is teljesítettünk, mint amit a körülmények feltételeztek. Nyolc játékossal érkeztünk, közülük egyik magasemberünk megsérült a juniormeccsen. Ezek a fiúk úgy képviselték a klubot, hogy minden elismerést megérdemelnek. Sajnos a következő meccsünk sem lesz könnyebb.

8. FORDULÓ
OSE LIONS–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 76–80 (15–21, 20–23, 14–20, 27–16)
Oroszlány,
zárt kapuk mögött. V: Földházi T. P., Tóth C., Lengyel Á. J.
OROSZLÁNY: Anderson 6, Kucsora 2, ABELL 26/9, Bailey 8/3, Hayes 4. Csere: Anda 2, BÍRÓ 14/9, Morgan 5/3, Garamvölgyi 2, Illés 7/6. Edző: Sebastjan Krasovec
SZOLNOK: WARNER 20/9, Kovács P. 9/3, Rudner 5/3, SUBOTIC 14/6, CAKARUN 18. Csere: Badzim 2, Juhos 4, Pallai 6, Pongó 2, Frank, Taiwo, Zsíros. Megbízott edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–8. 4. p.: 4–14. 10. p.: 10–21. 12. p.: 17–30. 17. p.: 26–36. 22. p.: 35–50. 28. p.: 45–62. 34. p.: 54–74. 36. p.: 60–76. 40. p.: 74–78
Sebastjan Krasovec:
– Tíz nap alatt négy nagyon nehéz meccset játszottunk a bajnokság legerősebb csapatai ellen. Közülük kettőt az utolsó pillanatban jelöltek ki ellenfélnek, ami nem könnyítette meg a dolgunkat. Láthatóan fáradtak voltak a játékosaim, ennek tudható be a mostani gyengébb formánk.
Szarvas Gábor: – Boldog vagyok, hogy végre nyerni tudtunk az oroszlányi oroszlánbarlangban. Tökéletesen felkészültünk ellenfelünkből, így a mérkőzés nagy részében kontrollálni tudtuk a játékát. Remek volt a csapat hozzáállása a mérkőzéshez, játékosaim végig fegyelmezetten betartották a taktikai utasításokat.

1. Atomerőmű SE 9 7 2 765–689 16 0.889
2. Naturtex-SZTE-Szedeák 9 5 4 770–708 14 0.778
3. DEAC 9 5 4 754–747 14 0.778
4. Egis Körmend 7 6 1 582–517 13 0.929
5. OSE Lions 10 3 7 844–859 13 0.650
6. Sopron KC 8 4 4 672–673 12 0.750
7. Kaposvári KK 9 2 7 667–731 11 0.611
8. Pécsi VSK-Veolia 7 3 4 611–631 10 0.714