Férfi kosár NB I: 20–4-es rohammal fordított a Kecskemét

K. Zs.K. Zs.
2021.10.15. 20:23
A Duna Aszfalt elkönyvelte negyedik győzelmét a férfi kosárlabda NB I-ben: a kecskemétiek 93–91-re nyertek az Alba Fehérvár vendégeként a 6. forduló péntek esti mérkőzésén.
Kecskeméti boldogság (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kecskeméti boldogság (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az első negyed a vendégeké volt, a harmadikban jobbára a hazaiak jártak előrébb, aztán 72–62-es fehérvári vezetésnél 20–4-es vendégroham következett (76–82). Onnantól már nem fordult az állás: nagy csatában győztek a kecskemétiek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
ALBA FEHÉRVÁR–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 91–93 (24–27, 24–21, 26–26, 17–19)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Földházi, Farkas G., Pozsonyi
FEHÉRVÁR: STARK 11/6, Takács Milán 3/3, VOJVODA 27/3, Szabó Zs. 8/6, Steele 16. Csere: Mulalic 2, Lukács N. 2, Omenaka, PONGÓ MARCELL 22/12, Takács Martin. Edző: Dejan Mihevc
KECSKEMÉT: POLLARD 20/6, Jaramaz 7/3, Milutinovics 7/3, Kucsera 5/3, KARAHODZSICS 19/6. Csere: Kiss D. 2, WITTMANN 14/9, DRAMICSANIN 19/15, Körmendi. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–8. 6. p.: 10–15. 8. p.: 16–17. 12. p.: 24–30. 15. p.: 36–32. 18. p.: 41–43. 22. p.: 53–52. 25. p.: 62–58. 28. p.: 72–65. 32. p.: 76–79. 35. p.: 78–84. 38. p.: 87–92
Kipontozódott: Stark (40.)
Dejan Mihevc:
– Nem győzöm magam ismételni, azonnal változtatnunk kell a játék szinte minden elemében. Nem tudni, mi az oka annak, hogy elhúzunk tíz ponttal, utána pedig magunkra húzzuk az ellenfelet, és olyan hibákból engedünk könnyű kosarakat, amelyek megengedhetetlennek. Ezt nagyon gyorsan orvosolni kell, mert így nem mehet tovább!
Váradi Kornél: – Nagyon kemény mérkőzést sikerült megnyernünk, Fehérváron mindig nehéz győzni! Boldog vagyok, hogy végig csapatként kosárlabdáztunk, volt tartásunk és karakterünk. Örülök annak, hogy ennyien elkísértek bennünket Kecskemétről. Minden idegenbeli győzelem duplán értékes ebben a bajnokságban. Nagyot harcoltunk, a harmadik negyed elején volt egy kis megingásunk, de erre a szituációra is jól reagáltunk, vissza tudtunk jönni a meccsbe.

A forduló többi mérkőzését szombaton és vasárnap játsszák le.