Férfi kosár NB I: kikapott a ZTE, 193 pont és vendégsiker Pécsen

2020.11.14. 20:55
A fehérben játszó debreceniek győzni tudtak Pécsen (Fotó: Löffler Péter/ Új Dunántúli Napló)
A férfi kosárlabda NB I-ben a PVSK-Veolia hazai pályán szenvedett vereséget a DEAC-tól, a ZTE pedig a Soprontól, a Körmend viszont nyerni tudott otthon az OSE ellen.

A PVSK-Veolia az idénybeli negyedik bajnoki meccsén a második győzelméért lépett pályára hazai pályán az eddig három sikert és két vereséget számláló DEAC ellen. Az első negyedben azonban 27–19-re megléptek a debreceniek, amivel meg is alapozták a mérkőzés további menetét – a pécsiek futhattak az eredmény után.

A PVSK a harmadik negyedben ugyan fordított, de az előnyét nem tudta megtartani, ahogy az újabb fordítás után a negyedik negyedben sem, viszont két perccel a meccs vége előtt is csupán négy ponttal vezettek a vendégek, 95–91-re. A hajrában azonban nem volt képes tartani a lépést a Pécs a DEAC-cal, amely 102–91-re győzött. Debreceni oldalon a szerb Djordje Drenovac járt élen a pontszerzésben – 26-ig jutott –, míg hazai oldalon az amerikai Kenneth Dermont Funderburk volt a legeredményesebb 25 ponttal.

A Körmend végig szoros mérkőzésen, hazai pályán nyert 79–74-re az OSE Lions ellen, a hazaiak vezére a 19 pontos amerikai, Xavier Raynard Thames volt.

A ZTE a koronavírus-járvány miatt még csak a második találkozóját játszotta ebben a bajnoki idényben, az Oroszlány elleni szoros győzelem után ezúttal 14 pontos vereséget szenvedett otthon a Soprontól. A meccsen hárman érték el a 20 pontot: a zalaiaktól a horvát Tonko Vuko, míg a vendégektől a montenegrói Milos Boriszov és az amerikai James Bernard Thompson.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

ZALAKERÁMIA ZTE KKSOPRON KC 79–93 (20–26, 18–22, 21–29, 20–16)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Tőzsér, Molnár L.
ZTE: Simon 9, BONIFERT 12/12, Delas 7/3, VUKO 20/6, Gleen 14. Csere: Szabó Zs. 4, Polster, PLÉZER 13/6, Völgyi. Edző: Ante Nazor
SOPRON:
Jackson 16/9, THOMPSON 20/12, Fazekas 7, BORISZOV 20/9, WIDEMAN 19. Csere: Werner, Sitku, Jogela 11, Popadics. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc:
9–9. 7. p.: 16–15. 13. p.: 20–33. 17. p.: 33–41. 25. p.: 45–62. 27. p.: 50–73. 37. p.: 77–86

Ante Nazor:
– A Sopron jobban kapta el a ritmust, ráadásul nem tudta vállalni a játékot irányítónk, Tyreek Duren, ez egy ilyen fiatal csapat esetében, mint a miénk, meghatározó. A vendégek fokozatosan tudták növelni az előnyüket, ezt azzal sem tudjuk magyarázni, hogy hét közben kettős hosszabbítás is volt a meccsünkön, egy profi sportolónak mindig a maximumot kell nyújtania, soha nem lehet fáradt.
Kosztasz Flevarakisz:
– Két olyan együttes mérkőzött, amelynek nem ez volt az első meccse. Az elején jobban játszottunk, aztán kezdett visszajönni a ZTE, de egy kicsit talán frissebbek voltunk riválisunknál. Megérdemeltük a győzelmet.

EGIS KÖRMENDOSE LIONS 7974 (23–24, 19–17, 18–14, 19–19)
Körmend,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Nagy V., Goda
KÖRMEND: THAMES 19/3, Takács 8/6, FERENCZ 15/6, Willians 6, TAYLOR 16. Csere: Durázi 4/3, Oroszi 3/3, Tóth N. 1, Mosley 7/3
Edző: Ziga Mravljak
OSE: Anderson 12, Bíró 5/3, ABELL 16/6, BAILEY 13, Anda. Csere: Kucsora, Hayes 10, Illés 12/6, Garamvölgyi 6
Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–7. 7. p.: 15–18. 14. p.: 30–28. 17. p.: 38–38. 22. p.: 45–43. 27. p.: 54–48. 33. p.: 60–60. 36. p.: 71–72. 38. p.: 74–74
Kipontozódott: Takács (36. p.)
Ziga Mravljak: – Nagyon küzdős, harcos mérkőzést vívtunk egy jól felkészített ellenféllel. Sok ki nem kényszerített hibát követtünk el. Érződött a hatása annak is, hogy több játékosunk karanténban volt, hiányzóink is voltak, szűkebb rotációval tudtunk játszani.
Sebastjan Krasovec: – Megérdemelten nyertek a hazaiak, mert a végjátékban sokkal pontosabban és okosabban kosaraztak, egyértelműen érvényesült a nagyobb rutin. Két technikai hibát kaptunk lélektanilag fontos szituációban, ami megnehezítette a helyzetünket.

PVSK-VEOLIA–DEAC 91102 (19–27, 28–23, 22–26, 22–26)

Pécs, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Török R., Söjtöry
PÉCS: RUJÁK A. 11/3, FUNDERBURK 25/6, DEMETER A. 9/3, Budimir 7, Meleg 7. Csere: M. LEWIS 19/9, Brkics 11, Bíró L. 2, Dragasevics
Edző: Dragan Alekszics
DEBRECEN: Moody 15/12, SOMOGYI 9/3, Hines 11, DRENOVAC 26/12, TÓTH Á. 17. Csere: Molnár M. 4, Guyton, POLYÁK 12/3, Molnár D. 8/6
Megbízott edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 13–11. 13. p.: 23–29. 17. p.: 35–41. 23. p.: 55–54. 26. p.: 66–67. 33. p.: 78–78. 37. p.: 86–88
Kipontozódott: Brkics (37. p.)
Dragan Alekszics: – Sajnos a fizikai csatákból nem mi jöttünk ki jól, sok személyi hibát kaptunk belőlük. Örömteli viszont, hogy Meleg Gergő és Demeter Attila ígérete a magyar kosárlabdának, persze erőnlétileg és felépítésben még fejlődniük kell.
Andjelko Mandics: – Küzdelmes meccs volt, alacsony szintű védekezéssel, a győzelmet a koronavírussal küzdő vezetőedzőnknek, Kovács Adriánnak ajánljuk. Izgalmas, fordulatos találkozót volt, a nyolc-tíz pontos előnyünket rendre leadtuk. Ráadásul nekünk most a válogatott szünet sem jön jól, ebben a vírusos időszakban mind edzésmunkában, mind mérkőzésekben nehéz előre tervezni.