Férfi kosár NB I: 108 pontot dobott az Alba, Szegeden nyert az Olaj

M. B.M. B.
2022.12.02. 20:40
Zsinórban a tizedik vereségét könyvelhette el a Nyíregyháza (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet Magyarország)
Fölényes, 108–80-as sikert aratott az Alba Fehérvár a Nyíregyháza vendégeként a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A nap másik mérkőzésén a Szolnoki Olaj tizenegy ponttal győzött a Szeged otthonában.

Nem termett sok babér a sereghajtó Nyíregyházának hazai pályán a Fehérvár ellen. Minden negyedet megnyert a fejenként 21 pontot dobó DeCosey és Ford vezette Alba, nyírségi alakulatban Dickerson jutott el 19 egységig. A fölényes győzelmet arató Vojvodáék így tovább tapadnak a címvédő, éllovas Falcóra a tabellán.

A Szedeák–Olaj összecsapáson sem borult a papírforma, a harmadik helyen tanyázó szolnokiak csak egy negyedet engedtek át a Tisza-parti klubnak, amely végül 11 pontos vereséget szenvedett. A meccs legjobbja a 21 pontot dobó szegedi légiós Washington lett, viszont a 19, illetve 17 pontos Durham, Subotic kettős eldöntötte a lényegi kérdéseket.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BSARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 80108 (24–31, 18–27, 21–23, 17–27)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Nagy V., Györfy, Nyilas.
NYÍREGYHÁZA: Perry 14/3, DICKERSON 19/6, Bazsó 2, Mokánszki 11/6, Henderson 7. Csere: J. Williams 12, Kiss B. 2, KASS 11/6, Fazekas Cs. 2. Megbízott edző: Szollár Gergő
SZÉKESFEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 13/12, SOMOGYI Á. 14/3, DE COSEY 21/6, Philmore 6, Q. FORD 21/3. Csere: Vojvoda 10, SZABÓ ZS. 13/6, Takács Milán 8, Takács Martin 2, Balsay, Góbi M. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 5–14. 9. p.: 17–31. 12. p.: 32–36. 15. p.: 34–43. 19. p.: 38–53. 22. p.: 44–69. 26. p.: 57–69. 33. p.: 70–85. 37. p.: 74–101
Szollár Gergő: – Az Albának van a legjobb támadóegysége a bajnokságban, így nemcsak nekünk, a többi csapatnak is gondot okoz a megállítása. Negyvenből húsz percig jól védekeztünk, rendben volt az intenzitás is, de azt nem tudtuk elviselni, hogy két játékosunkat, Bazsó Brúnót és Jordan Williamset is elveszítettük menet közben. A vendégek győzelmének jogosságához kétség sem férhetett.
Matthias Zollner: – Nincsenek jó emlékeim Nyíregyházáról, mert tavaly egy baleset miatt késtünk innen, és nagyon csúnyán kikaptunk. Nincs vezetőedzője a Nyíregyházának, így kiszámíthatatlan volt, mit játszik, döntően az egy egy elleni szituációkra épített. Jól menedzseltük a korán megszerzett előnyünket, összességében magabiztos győzelmet arattunk, aminek örülök.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁKSZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 65–76 (17–22, 18–17, 15–18, 15–19)
Szeged, 1000
néző.V:Kapitány, Goda, Kovács N.
SZEGED:WASHINGTON24/6,Polányi2,Sztarovlah11/3,Bognár7,Roberson11. Csere:Mayer, Balogh Sz.2,Person7,Kovács Á., Filipovics1. Edző:Simándi Árpád
SZOLNOK:DURHAM19/12,Barnes3/3,Lukács N.8,SZUBOTICS17/9,Williamson4. Csere:Pongó Máté3/3,Gavin9/6,Révész Á.8,Rudner5/3.Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:5–4.5. p.:8–9.8. p.:10–16.12. p.:17–24.17. p.:27–37.22. p.:35–43.28. p.:46–52.33. p.:51–60.38. p.:59–74.
Kipontozódott:
Pongó Máté (37. p.)
Simándi Árpád:– Az ötödik percben átvette a vezetést a Szolnok, utána csak futottunk az eredmény után. Gondot okozott, hogy nem tudtuk levédekezni a külső dobásaikat. Okosabban, kevesebb hibával kell kosárlabdáznunk a jövőben.
Gasper Potocnik:– Az első negyed közepétől mi diktáltuk a tempót, a mi akaratunk érvényesült. Fontos volt, hogy hetven pont alatt tudtuk tartani az otthonában mindenkire veszélyes Szegedet. Elsősorban jó védekezésünk jutalma ez a fontos győzelem.

1. Falco KC Szombathely 9 8 1 783–663 0.944 17
2. Arconic-Alba Fehérvár 10 8 2 950–776 0.900 18
3. Szolnoki Olajbányász 10 8 2 858–744 0.900 18
4. Egis Körmend 7 5 2 603–576 0.857 12
5. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 760–730 0.833 15
6. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 9 5 4 666–685 0.778 14
7. MVM-OSE Lions 9 5 4 687–761 0.778 14
8. Sopron KC 8 4 4 620–637 0.750 12