Férfi kosár NB I: 10/10, Szegeden is győzött a Falco

K. Zs.K. Zs.
2021.11.06. 20:02
A feketében játszó Falco simán győzött Szegeden (Fotó: Délmagyarország/Frank Yvette)
A Falco 91–75-re győzött a Szeged vendégeként a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján, így tíz mérkőzés után is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát. Az Oroszlány nagy csatában verte vendégét, a DEAC-ot, és a Körmend ellen a negyedik negyedben fordító Alba Fehérvár is értékes hazai győzelemmel gazdagodott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO KC SZOMBATHELY 75–91 (15–22, 21–18, 22–28, 17–23)
Szeged, 1200
néző. V: Földházi, Mészáros B., Farkas G.
SZEGED: PERSONS 21/6, Balogh Sz. 1, Hunt 8/3, BOGNÁR 9/3, Alston 7. Csere: COOK 23/6, Polányi 2, Filipovics, Keller 4, Kerpel-Fronius B. Edző: Szrecsko Szekulovics
FALCO: SOMOGYI 12/6, VÁRADI 22/3, Clark 7/3, Golomán 6, Keller Á. 6. Csere: BARAC 15/3, KOVÁCS B. 14/6, Perl 9, Verasztó, Sövegjártó, Horváth Á., Takács Zs. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 7. p.: 6–12. 22. p.: 19–24. 28. p.: 31–30. 23. p.: 39–49. 28. p.: 53–58. 32. p.: 58–73. 35. p.: 64–85. 38. p.: 71–87
Kipontozódott: Clark (30. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Gyengén játszottunk, az első félidőben tíz eladott labda is rondította a statisztikánkat. A mérkőzés egyetlen pozitívuma fiataljaink helytállása. Ha eredményt akarunk elérni, akkor vissza kell állítanunk a csapat kohézióját.
Milos Konakov: – A szerdai olaszországi Bajnokok Ligája-mérkőzés és a sok utazás miatt fáradtan kezdtünk. Az utolsó negyedben csapatunk megmutatta igazi karakterét. Gyorsan 21 pontnyira növelte előnyét, s megérdemelten nyert.

ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 77–76 (23–20, 15–18, 22–24, 17–14)
Székesfehérvár, 1200
néző. V: Győrffy, Frányó, Török R.
FEHÉRVÁR: Stark 7, Vojvoda 10/3, Lukács N. 3, Szabó Zs., Omenaka 4. Csere: STEELE 15, LAKSA 22/12, Fakuade 7, Takács Milán 2, PONGÓ MARCELL 7/3. Edző: Dejan Mihevc
KÖRMEND: STOKES 18/9, Takács K. 5/3, White 2, Szavics 10/9, GARRETT 24/6. Csere: Martinez, Krivacsevics 1, FERENCZ 16/12, Durázi. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 5. p.: 7–11. 8. p.: 16–18. 12. p.: 23–25. 15. p.: 27–30. 18. p.: 30–33. 22. p.: 43–41. 25. p.: 50–45. 28. p.: 54–57. 32. p.: 60–62. 35. p.: 64–64. 38. p.: 75–71
Kipontozódott: White, Lukács N. (mindkettő 38. p.)
Dejan Mihevc:
– Ez egy nagyon kemény fizikai és taktikai csata volt, mindkét csapat mind védekezésben, mind támadásban megpróbálta a legjobbat nyújtani, de sajnos sok hiba csúszott a játékba. A Körmend nagyon jó százalékban dobta hárompontosokat, tizenhármat kaptunk, de ennek ellenére is jól védekeztünk, és ezzel a védekezéssel mérkőzést tudtunk nyerni. Örülök, hogy a végjáték most végre a miénk volt.
Andonisz Konsztandinidisz: – Nehéz mit mondani akkor, amikor egy ilyen egylabdás meccset veszít el a csapat. Igazság szerint másfél hónappal karácsony előtt megadtuk az ajándékot az Albának. Az utolsó dobás a mienk volt, de fiatal a csapatunk. Ez nagyon jó lecke lesz számukra, mert a későbbiekben, rutint szerezve az ilyen összecsapásokat már meg tudjuk majd nyerni.

DEAC TUNGSRAM 79–74 (19–21, 24–14, 15–20, 21–19)
Oroszlány, 900
néző. V: Kapitány G., Nagy V., Goda L.
OROSZLÁNY: IHRING 12, MILISZAVLJEVICS 13, Mucza 2, MINCSEV 14/3, BURNS 15/9. Csere: Parrish 8/3, Garamvölgyi 5, RUJÁK 10, Tóth B. Edző: Sebastjan Krasovec
DEBRECEN: THAMES 10/6, LAPORNIK 10/3, Valerio-Bodon, Dzseletovics 5, TÓTH Á. 14. Csere: Neuwirth 3/3, Balázsi, Aska 8, DRENOVAC 24/6, Kerpel-Fronius G. Edző: Milenko Topics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 5. p.: 10–9. 10. p.: 17–19. 11. p.: 20–27. 15. p.: 29–29. 17. p.: 38–33. 23. p.: 47–35. 26. p.: 49–46. 33. p.: 63–55. 40. p.: 76–72
Sebastjan Krasovec:
– Egy rendkívül megterhelő és színvonalas mérkőzésen arattunk értékes győzelmet. Most szinte minden jól működött, védekezésben és támadásban is mindenki kivette a részét a győzelemből. Emellett kiemelném, hogy a fizikailag erősebb, bár ezúttal fáradtabbnak tűnő Debrecen ellen megnyertük a lepattanócsatát. Szurkolóink ismét kitettek magukért, élmény ilyen hangulatban játszani.
Milenko Topics: – Ez nem a mi napunk volt. Csapatként nem voltunk együtt, ami különösen a támadójátékunkban mutatkozott meg, emellett nem tudtuk felvenni a saját ritmusunkat. Az első félidőben sok második esélyes kosarat és lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek és ezen a második játékrészben sem sokat tudtunk javítani. Ezeket a hibákat mindenképpen ki kell küszöbölnünk a jövőben. Jelenleg 5–4-es mérleggel állunk, amivel nem vagyunk elégedettek, mivel ebben a játékoskeretben több van.