Férfi kosár NB I: 100 pontot szerezve nyert a Szedeák

CS. M.CS. M.
2021.11.03. 20:11
100 pontig jutott a Szedeák (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Naturex-SZTE-Szedeák 100–83-ra nyert a Sopron KC ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján, s ezzel elmozdult az utolsó helyről.

Rendkívül szorosan indult a mérkőzés, ugyanis az első negyed döntetlennel ért véget, a második játékrészt pedig két ponttal húzta a játéknap előtt sereghajtó Szedeák. A folytatásban aztán átgázolt ellenfelén a szegedi csapat, amely végül 100–83-ra nyert a Sopron ellen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 100–83 (21–21, 26–24, 24–16, 29–22)
Szeged, 700 néző. V: Papp P., Ádám, Makrai.
SZEGED: PERSONS 31/15, COOK 14/3, Szatmári, BOGNÁR 16, Filipovics 4. Csere: Alston 8, Polányi, Hunt 5, Keller I. 10/6, Balogh Sz. 8, Kerpel-Fronius B. 4, Mayer. Edző: Szrecsko Szekulovics
SOPRON: MYERS 29/6, Diggs 15/12, Sitku M. 8, Q. Ford 13, MONTGOMERY 17. Csere: Csendes, Werner 1, Schöll. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 8–18. 12. p.: 27–23. 16. p.: 31–40. 18. p.: 43–41. 22. p.: 49–49. 28. p.: 60–59. 33. p.: 79–69. 37. p.: 91–75
Szrecsko Szekulovics: – Érthetetlen az első negyedben nyújtott gyenge teljesítményünk. A második félidőben elkaptuk a ritmust, karakteres volt a védekezésünk és jól támadtunk. Minden tekintetben felülmúltuk ellenfelünket. Boldog vagyok, hogy sikerült megszereznünk első hazai győzelmünket.
Dzunics Braniszlav: – Amíg erővel bírtuk, ellenálltunk. A második félidőben szellősen védekeztünk, megakadt a támadójátékunk, nem tudtuk megállítani a hazaiakat. Ezen a napon ennyire futotta erőnkből, a Szeged megérdemelten nyert.