Férfi kosár: már felismerik az utcán a Litvániában légióskodó magyar válogatott játékost

N-P. T.N-P. T.
2022.11.15. 09:19
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 14 ponttal legyőzte Csehországot világbajnoki selejtezőn Szombathelyen. A mérkőzés után a legeredményesebb magyar játékossal, a Németországban is remek formában játszó Filipovity Márkóval beszélgetett az NSO Tv stábja, illetve azzal a Váradi Benedekkel, aki a nyáron hagyta el a Falcót a litván Rytas Vilnius kedvéért, de most tétmeccsen térhetett vissza Szombathelyre. Kameránk előtt nemcsak a mérkőzésről, hanem a légiós életről is meséltek nekünk.

Filipovity Márkó szerint a legfontosabb a győzelem.

„Az a lényeg, hogy győztünk. A bosnyák meccs után az volt a fontos, hogy itthon egy jó hangulatú meccset játszunk, aztán majd számolgathatunk, de nem ismerem a többi eredményt. Itt tényleg az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk.”

Videónkban szóba kerül a bosnyákok elleni vereség is, illetve németországi karrierje is, ami miatt kihagyta az Európa-bajnokságot, de a jelek szerint ez a döntés igen jól sült el, hiszen azóta klubjában és a válogatottban is remek formában játszik.

Váradi Benedek hazatért a mérkőzés helyszínére, hiszen csak a nyáron igazolt el a Falcoból.

„Nagyon örültem, amikor kiderült, hogy Szombathelyen fogunk játszani, nyilván mindig örömmel fogok ide visszatérni. Itt nőttem fel, itt vált belőle profi játékos, örülök annak, hogy sikerült győzelmet ünnepelnünk, köszönjük a szurkolóknak a támogatást.”

Videónkban beszél arról, bízik-e még a világbajnokságra jutásban, de elmeséli, hogyan érzi magát légiósként Litvániában, ahol egyébként már az utcán is felismerik.

FÉRFI KOSÁRLABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 83–69
(18–21, 18–12, 31–10, 16–26)
Szombathely, 2751 néző. Vezette: Mazzoni (olasz), Yilmaz (török), Jevtovics (szerb)
MAGYARORSZÁG: Váradi 5/3, Vojvoda 7/3, BENKE SZ. 8/3, FILIPOVITY 15/9, HOPKINS 11/3. Csere: SOMOGYI 8/6, KELLER Á. 9, Perl 7/3, Golomán 9, Lukács N. 2, Pongó Marcell, Kiss D. 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
CSEHORSZÁG: KYZLINK 21/6, Pulpan 2, Peterka, Kríz 7/3, BALVIN 10. Csere: BÁLINT 16/9, Pekarek, Bohm 3/3, Palyza 8/6, Kovar, Samoura, Svec 2. Szövetségi kapitány: Ronen Ginzburg
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–5. 8. p.: 11–14. 12. p.: 21–27. 17. p.: 32–31. 20. p.: 36–33. 22. p.: 43–33. 27. p.: 55–40. 30. p.: 67–43. 34. p.: 70–52. 37. p.: 81–60
Kipontozódott: Vojvoda (38. p.)
Ivkovics Sztojan: – Már szinte hagyomány, hogy a vb-selejtezős ablakokban mindig a második meccsen játszunk jobban – most is ez történt. Nagyon jó közönség előtt játszottunk, köszönöm mindenkinek!
Ronen Ginzburg: – Elismerésem a magyar csapatnak. Elég fiatal csapattal érkeztünk, ennek ellenére az első félidőben jól tartottuk magunkat. A második félidőben azonban már egyre nőtt a különbség, végül megérdemelten nyert a házigazda.

További eredmények: Montenegró–Litvánia 56–65, Franciaország–Bosznia-Hercegovina 92–56

A csoport állása: 1. Franciaország 18 pont (831–620), 2. Litvánia 18 (770–718), 3. Montenegró 16, 4. Bosznia-Hercegovina 15 (776–834), 5. Magyarország 15 (720–788), 6. Csehország 13