Férfi kosár: Hangáék a döntő első meccsén megverték a Realt

M. D.M. D.
2021.06.13. 20:44
Cory Higgins vezérletével előnyben a Barcelona a bajnoki döntőben (Fotó: Barca Basket)
Hanga Ádámmal a soraiban a Barcelona 89–75-re nyert idegenben a Real Madrid ellen a spanyol kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén, ezzel elvette a fővárosi együttes pályaelőnyét, és 1–0-s előnybe került az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

A döntő első meccsén – amely a két együttes 20. egymás elleni párharca az ACB-liga rájátszásában – az első félidőben egy nagyon rövid időszakot leszámítva (32–32) végig a Real Madrid vezetett, ám Hangáék a harmadik negyedben egy 17–0-s(!) szériával 37–44-ről 54–44-re megfordították az állást. A Barca ezt követően már kézben tartotta a találkozót, a záró felvonásban 10 pontnál kisebb különbség egyszer sem volt a két csapat között.

A Barcelona ebben az idényben ötödször győzte le a Real Madridot a felek hetedik összecsapásán.

Hanga Ádám csaknem 18 percet töltött a pályán a vasárnapi mérkőzésen, ez idő alatt 6 pontot, 6 lepattanót és 2 gólpasszt ért el. A mezőny legeredményesebb játékosának a katalánok amerikai légiósa, Cory Higgins bizonyult 25 ponttal.

A döntő második meccsét kedden Barcelonában rendezik.