Férfi kosár Euroliga: a Barca után a Realt is megverte idegenben az Olympiakosz

K. Zs.K. Zs.
2022.10.19. 23:07
A szerdai játéknapon az Alba Berlin, a Baskonia és az Olympiakosz is megőrizte hibátlan mérlegét az európai férfi kosárklubok elitbajnokságában, az Euroligában.

Chris Jones (a labdával) dobta a valenciai győzelmet eredményező utolsó két pontot (Fotó: AFP)

Hármójuk közül utóbbi idegenben nyert, nem is akárhol: a Real Madrid otthonában. A 23 pontig és 12 lepattanóig jutó Szasa Vezenkov vezérelte pireusziak remek hajrával gyűrték le a madridiakat, akiknél még mindig nem játszhatott a sérülésből gyógyuló Hanga Ádám. Az Olympiakosz a nyitányon a másik spanyol klassziscsapatot, a Barcelonát is idegenben győzte le.

A Baskoniában az amerikai Markus Howard ismét remekelt, hét triplát hintett, és 30 ponttal zárt.

SZLUKASZ 3 MÁSODPERCCEL A VÉGE ELŐTT DÖNTÖTT, NYERT AZ OLYMPIAKOSZ

A BASKONIA 19 TRIPLÁT BEDOBVA VERTE A ZVEZDÁT

LUKE SIKMA 16 PONTTAL ÉS 15 LEPATTANÓVAL ZÁRT AZ ALBÁBAN

KEDDEN TÖRTÉNT

Megszerezte első győzelmét a Zalgiris és a Valencia: a litván csapat hazai pályán a Virtus Bolognát gyűrte le végletekig kiélezett küzdelemben (68–65), míg a spanyol klub a címvédő Anadolu Efes otthonában nyert ugyancsak körömrágós csatát (92–91). A Fenerbahce három játéknap után is hibátlan, a Monaco ellenben – 19 pontos előnyről elszenvedte első vereségét. A Bayern München és a Partizan Beograd még vár az első sikerére: előbbit a Barcelona, utóbbit a Milan verte meg idegenben.

A két vereséggel kezdő Zalgiris a harmadik negyed derekán, 42–41-nél vezetett először, de a folytatásban megint üldözni kényszerült a vendég Bolognát – egészen az utolsó percig: 13 másodperccel a vége előtt Ignas Brazdeikis fordított, majd ő süllyesztette el a litvánok előnyét növelő két büntetőt. Egy olasz támadást azért még ki kellett védekezni a győzelemért. A Zalgiris utolsó 10 pontjából nyolcat Brazdeikis szerzett, a meccset 14-gyel, valamint hat lepattanóval és öt assziszttal zárta. (68–65)

Az Anadolu Efes jól kezdett, hamar megugrott tíz ponttal (17–7), de a Valencia nem hagyta lerázni magát, és az első negyed második felétől végig öt ponton belül volt a különbség – hol az egyik csapat vezetett, hol a másik. A végjátékra a 16 sikeres triplával operáló vendégek fordultak minimális előnnyel, ám 14 másodperccel a vége előtt Rodrigue Beaubois is beszórt egy hármast, amellyel fordított. Öt másodperccel a vége előtt azonban Chris Jones értékesített két büntetőt – ezekkel nyert a Valencia. (91–92)

209–2410.000

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.