Férfi kosár Euroliga: régóta várt az athéni publikum egy ilyen bravúros dobásra – videók

K. Zs.K. Zs.
2022.11.24. 02:01
Régen várt győzelmet aratott a Panathinaikosz a férfi kosárlabda Euroligában: az elmúlt hetekben vergődő athéni zöldek izgalmas hajrát követően, hosszabbításban 88–85-re legyűrték a Virtus Bolognát szerda este. A Baskonia a Zalgiris legyőzésével lépett feljebb a tabellán, míg a Bayern München értékes franciaországi diadallal tudta le az európai elitliga 9. fordulóját.

A Real Madrid légiósa, Dzanan Musa (labdával) 28 pontot szórt a narancsmezes valenciaiaknak (Fotó: Getty Images)

PANATHINAIKOSZ–BOLOGNA 88–85

Az utolsó helyen várták az athéni zöldek a Virtus látogatását, és sokáig úgy tűnt, ezúttal sem lesz okuk ünnepelni. Két és fél negyeden át a bolognaiak úton voltak zsinórban harmadik győzelmük felé, és bár a Pao felzárkózott, majd fordított, tíz másodperccel a rendes játékidő vége előtt megint a Virtus vezetett. Akkor jöttek a nagy hazai pillanatok: Lee Paris (15 pont) hosszabbításra mentette a meccset, a ráadás vége előtt 15 másodperccel Derrick Williams (26) az ötödik gyönyörű triplájával fordított, majd a közelmúltban igazolt Dwayne Bacon (14) két büntetővel biztossá tette a sikert. A csalódást keltő eddigi szereplés miatt ötezresre apadt publikum egy rossz olasz dobást még kiszurkolt, de aztán tényleg kezdődhetett az ünneplés. Persze csak röviden, hiszen a zöldek szép diadaluk ellenére még mindig utolsók...

ASVEL–BAYERN MÜNCHEN 74–75

Az alsóházban várta a két csapat a lyoni mérkőzést, amelyen sokáig biztosnak ígérkezett a Bayern győzelme – a bajorok 17 ponttal is vezettek az első félidőben. Azonban az ASVEL szépen visszakapaszkodott, aminek végletekig kiélezett utolsó negyed lett a következménye: 13-szor fordult az állás – utoljára mégis csak a bajorok javára...

BASKONIA–ZALGIRIS 93–73

A litván csapat ötöt megnyert a megelőző hat mérkőzéséből, az arány imponáló, csakhogy e győzelmek egy kivétellel mind hazai pályán születtek. Három negyeden át úgy tűnt, Kazys Maksvytis vezetőedző mágiája ezúttal idegenben is működhet, de az utolsó negyedre elfogyott a szufla, és a 19-19 pontig jutó Matthew Costello, Darius Thompson duó fölényes győzelemre vezette a baszkokat.

KEDDEN TÖRTÉNT

Hanga Ádám csapata, a Real Madrid – kedd este a magyar irányító nélkül – sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte, győzött a Barcelona is, így mindkét spanyol óriásklub a közvetlen élbolyban nyomul. Az éllovas Fenerbahce rangadót nyert Monacóban, vendégként diadalmaskodott a címvédő Anadolu Efes és a Crvena zvezda is, míg az Olympiakosz idegenbeli mérlegébe a Maccabi Tel-Aviv tette be az első rossz pontot.

VALENCIA–REAL MADRID 73–80

A múlt héten idő előtt kiszállni kényszerülő Hanga Ádám nélkül lépett pályára a Real Madrid Valenciában, és ha nem is könnyedén, de megnyerte sorozatban a negyedik meccsét is. A hazaiak két triplával feljöttek három pontra a hajrában (71–74), azonban a madridiak két vezére, Gabriel Deck és Dzanan Musa keze akkor sem remegett meg. Musa 28 pontos Euroliga-karriercsúccsal zárt, Deck 16 pontos,10 lepattanós dupla duplát tett be a közösbe.

MONACO–FENERBAHCE 93–96

A ligaelső a harmadik helyezett otthonában – egyértelmű, hogy ez a csata ígérkezett a forduló rangadójának, és a történtek tökéletesen meg is feleltek a várakozásoknak. A legelejét leszámítva végig a tabellát vezető Fenerbahce állt jobban, a harmadik negyed végén 19 ponttal is (54–73), csakhogy a Monaco nem nyugodott bele, egy pontra felkapaszkodott (93–94). Marko Gudurics két büntetője után aztán Mike James triplakísérlete már nem hullott be a gyűrűbe… A 21 pontos Nigel Hayes-Davis mellett további négy Fener-játékos dobott 10 pont fölött, ugyanez megvolt a Monacónál is, ott Jordan Loyd dobta a legtöbbet (18).

MACCABI TEL-AVIV–OLYMPIAKOSZ 90–84

A mezőny egyetlen olyan csapata látogatott Tel-Avivba, amelyik a korábbi összes (4) idegenbeli meccsét megnyerte – nos, ennek a szériának vége! Többnyire a pireusziak vezettek, a harmadik negyedben tíz pont fölé is kúszott a különbség, 60–69-nél azonban következett egy 13–2-es hazai roham, és Martin Jarrel triplájával már a Maccabi járt előrébb (73–71). A palánk alatt hagyományosan erős tel-aviviak sokkal jobban lepattanóztak (40–28), osztották a sapkákat is (5–2), és három vereség után újra győztek.

BARCELONA–PARTIZAN 79–68

Remek formába lendülő Partizan érkezett Barcelonába, soraiban a korábbi barcással, Dante Exummal, aki azonban most nem jutott többre hat pontnál, Kevin Punter nem dobott egyetlen mezőnykosarat sem – így nem győzhetett a csapatuk. A Barca a második negyed derekától végig vezetett, olykor tekintélyes különbséggel, és magabiztosan húzta be a meccset.

MILAN–EFES 51–80

Három vereség után meglesz-e a Milan első hazai győzelme? Ehhez elsősorban a katasztrofális támadójátékon kellett volna javítani (70 pontos átlag, a legrosszabb a ligában), ami a kiegyenlített első félidőben még csak-csak körvonalazódni látszott, azonban a folytatásban… A címvédő Efes 46–17-re nyerte meg a második húsz percet, és a 24 pontot, kilenc lepattanót jegyzőkönyvező Will Clyburn vezérletével már-már megalázó különbséggel győzött.

ALBA BERLIN–CRVENA ZVEZDA 84–88

Egyik csapat sincs csúcsformában, de úgy tűnik, a Zvezda jót húzott az edzőcserével: Dusko Ivanoviccsal már a második Euroliga-meccsét nyerte meg. A rosszul büntetőző, 21 labdát elszóró Alba zsinórban hatodszor kapott ki, és megszakadt a Cz elleni hetes győzelmi sorozata is. Luca Vildoza 21, Nemanja Nedovics 17 pontot dobott a vendégeknél.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
November 22., kedd

Monaco (francia)–Fenerbahce (török) 93–96
Alba Berlin (német)–Crvena zvezda (szerb) 84–88 – h. u.
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Olympiakosz Pireusz (görög) 90–84
Valencia Basket (spanyol)–Real Madrid (spanyol) 73–80
Emporio Armani Milan (olasz)–Anadolu Efes Istanbul (török) 51–80
Barcelona (spanyol)–Partizan Beograd (szerb) 79–68
November 23., szerda
Panathinaikosz (görög)–Virtus Segafredo Bologna (olasz) 88–85 – h. u.

November 24., csütörtök
Crvena zvezda (szerb)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Alba Berlin (német)
Emporio Armani Milan (olasz)–Fenerbahce (török)
Real Madrid (spanyol)–Partizan Beograd (szerb)
November 25., péntek
Barcelona (spanyol)–Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol)
Panathinaikosz (görög)–ASVEL Villeurbanne (francia)
Virtus Segafredo Bologna (olasz)–Anadolu Efes Istanbul (török)
Valencia Basket (spanyol)–Zalgiris Kaunas (litván)
Monaco (francia)–Bayern München (német)

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.