Férfi kosár Euroliga: fordított a Barca, nyert a Milan, hengerelt az Olympiakosz – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.01.31. 23:53
Rokas Jokubaitis (középen) 14 pontot szerzett a Barcelonában (Fotó: Getty Images)
Az Olympiakosz Pireusz magabiztosan, 93–73-ra győzött a Fenerbahce vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga 22. fordulójának keddi játéknapján, és megerősítette helyét a tabella élén. A múlt heti el Clásico elvesztését a Maccabi legyőzésével feledtette a Barcelona, a Valencia sorozatban az ötödik Euroliga-meccsét nyerte meg, míg a Milan öt vereség után győzött újra. A playoffért még versenyben lévő Partizan és Virtus Bologna fontos sikert húzott be.

FENERBAHCE–OLYMPIAKOSZ 73–93

Majdnem négy és fél percbe telt, mire a hazaiak megszerezték az első pontjaikat, addigra odaát Kosztasz Papanikolau és Isaiah Canaan is bevert egy-egy triplát, s persze Szasa Vezenkov is megszerezte első kosarát. A kezdéshez hasonló volt a folytatás, idővel az Olympiakosz majdnem 30 pontig pumpálta az előnyét. A Fenernek volt egy utolsó nekibuzdulása, de Melih Mahmutoglu két gyors hármasa után is 13 pont maradt a különbség, ráadásul válaszul Thomas Walkup is hintett egy triplát, lehűtendő a fellelkesedő publikumot. A 21 pontos Papanikolau vezetésével hat pireuszi játékos jutott tíz pont fölé, Vezenkov 12 ponttal és 11 lepattanóval végzett. Marko Gudurics 24 ponttal vezette az isztambuliak lőlapját.

BARCELONA–MACCABI 83–78

Eddig egyedül a Barcelona volt képes idegenben legyőzni a Maccabit ebben az Euroliga-idényben, a maga nemében az is meglepetés volt – hát még az mekkora lett volna, ha a tel-aviviak nyernek Katalóniában, méghozzá a sérült Lorenzo Brown nélkül! Márpedig a második félidő nagy részében vezetett a Maccabi, Darrun Hillard első húsz percet lezáró dudaszós triplájának szele sokáig repítette a vendégcsapatot. A Barcának egy erőteljes, 21–11-es utolsó negyedre volt szüksége a papírforma érvényesítéséhez. Cory Higgins 15, Rokas Jokubaitis 14 ponttal finiselt a Barcában, Jalen Adams 20-at dobott a Maccabiban.

MILAN–BASKONIA 89–83

A Valencia december végi legyőzése után sorozatban öt Euroliga-meccset vesztett el a Milan, és az élet úgy hozta, hogy a rossz széria a spanyol liga egy másik csapata ellen szakadjon meg. Majdhogynem végig a jobban lepattanózó Milan vezetett, de nagyon szoros meccs volt, 72–72 után Billy Baron két büntetője és Johannes Voigtmann negyedik sikeres triplája adta meg a végső lökést a hazaiaknak. A napokban igazolt korábbi NBA-kosaras, Shabazz Napier is fontos pontokat szerzett a végjátékban. Timothé Luwawu-Cabarrot 17 ponttal, Voigtmann 16-tal, Napier tízzel zárt a hazaiaknál, a Baskoniában Darius Thompson 19, Rokas Giedraitis és Markus Howard 18-18 pontot szerzett.

VALENCIA–BAYERN MÜNCHEN 82–73

Mindkét csapat jó formában várta a meccset, három negyeden keresztül nem is tudtak elszakadni egymástól. A negyedik elején aztán, Shannon Evans tripláival megléptek a hazaiak, és 1:12-vel a vége előtt újra egy hármas, Jonah Radebaugh dobása (82–70) döntötte el a meccset. A hazai csapat zsinórban ötödször nyert, Radebaugh 14 ponttal volt a legeredményesebb a sok lábon álló valenciai tüzérségben, a Bayern fő pontgyárosa Cassius Winston (22) volt.

PARTIZAN–ASVEL 92–71

A Partizan remekül kezdett, az első 15 mezőnydobásából kilenc betalált, közülük három tripla volt, miközben az ASVEL játékosai sokáig nem igazán találták a gyűrűt. A második félidőben tíz pont alá egyszer sem csökkent a belgrádi előny, és volt, hogy elérte a 29-et... Kevin Punter 22 pontot szerzett a hazai csapatban, Dante Exum 13-at, Mathias Lessort 12-t,a vendégeknél Youssoupha Fall és Yves Pons termése 14-14 volt.

VIRTUS BOLOGNA–CRVENA ZVEZDA 84–72

Az olasz csapat nemcsak megnyerte végig vezetve a mérkőzést, hanem a különbségre is figyelt, amely nagyobb lett, mint amennyivel a Cz győzött a belgrádi meccsükön – azonos mérlegű csapatoknál ez nem mindegy! Toko Sengelija 15, Kyle Weems 13 pontot könyvelt el a hazaiaknál, Luca Vildoza 20-at a csalódást keltő játékot nyújtó vendégeknél.

Február 1., szerda
Anadolu Efes Istanbul (török)–Zalgiris Kaunas (litván)
Alba Berlin (német)–Monaco (francia)
Real Madrid (spanyol)–Panathinaikosz (görög)