Férfi kosár Eurokupa: rangadót nyert Maronka csapata

K. Zs.K. Zs.
2023.01.18. 23:37
Golomán Györgyék sorozatban negyedszer vesztettek ebben az Eurokupában (Fotó: Árvai Károly, archív)
Maronka Zsombor csapata, a Joventut Badalona rangadót nyert, Golomán György klubja, a Lietkabelis viszont simán kikapott a férfi kosárlabda Eurokupa e heti fordulójában. A spanyol csapat versenyben van a csoportelsőségért, a sorozatban negyedszer veszítő litván klub pillanatnyilag nincs továbbjutást érő helyen.

Golomán György tagja volt a kezdő ötösnek, és 16:34 percet játszott a litván Lietkabelisben, amely már az első negyedben 15 pontnál nagyobb hátrányba került Ulmban, s bár a másodikban visszakapaszkodott, a harmadikban gyakorlatilag elment a meccs. A magyar válogatott játékos hat pontot szerzett (2/4 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), három védőlepattanót szedett, egyszer eladta a labdát, az egy kiharcolt fault mellé három elkövetett került.

Maronka Zsombor ezúttal sem lépett pályára a Badalonában, amely az elején futott a Bursaspor után, aztán a nagyszünetig 17–6-os rohanással fordított. A második félidőben tíz pontig nőtt a hazai előny, de a kiélezett végjátékban, 1.5 másodperccel a vége előtt nagyon kellett Andrés Feliz bedobott büntetője, hogy megszülessen a győzelem.

821–937 0.091

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).