Férfi kosár Eurokupa: nagy meccset nyertek Golománék egy pazar dobással – videó

K. Zs.K. Zs.
2023.03.22. 22:08
Golomán György nyolc pontot szerzett a szoros meccsen (Fotó: Árvai Károly, archív)<br />
Tartja kiváló formáját Golomán György litván csapata a férfi kosárlabda Eurokupában: a Lietkabelis hazai pályán 88–85-re megverte a Bursasport szerda este, azaz immár hat forduló óta nyerésben van. Golománék már korábban kiharcolták a playoffba kerülést, most a pályaelőnyre hajtanak.

Szoros, fordulatos mérkőzést vívott a két csapat, és bár a törökök egyszer megugrottak tíz ponttal (35–45), a litván csapat ezt gyorsan ledolgozta, és a hajrában már inkább nála volt az előny. Tizenhét másodperccel a vége előtt, 85–85-nél a vendégek két büntetőt rontottak, Golomán Györgyé lett a lepattanó, támadhatott a Lietkabelis, és Jamel Morris (21 pont) gyönyörű triplája – már a negyedik a meccsen – beakadt. Alig egy másodperc maradt hátra, a vendégek erejéből csak egy célt tévesztő dobásra futotta.

Golomán 18:28 percet játszott a cseresorból, nyolc ponttal, négy lepattanóval és egy dobásblokkolással járult hozzá a sikerhez. Ellene követték el a legtöbb faultot (6), a büntetőket 6/7-tel dobta.

161251–14620.059

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).

BAJNOKOK LIGÁJA. Váradi Benedek klubja, a litván Rytas nagy csatában 96–95-re legyőzte a Manresát, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy a két csapat összesített mérlegét megfordítsa – azaz a spanyol csapat jutott tovább a második csoportkörből a sorozat negyeddöntőjébe. Váradi 12:50 percet játszott, és öt ponttal zárta a mérkőzést.