Férfi kosár Eurokupa: Golomán dupla duplája is kevés volt

K. Zs.K. Zs.
2023.01.11. 20:47
Golomán György dupla duplájával hirdetett eredményt klubja a Facebookon
Golomán György (Lietkabelis) és Maronka Zsombor (Joventut Badalona) csapata egyaránt vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Eurokupa kedden és szerdán megrendezett 10. fordulójában. Golomán 13 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el litván csapatában.

Golomán György csapata az első félidőben végig vezetett az ukrán Prometej ellen, a másodikban viszont futott az eredmény után. Úgy tűnt, sikerrel teszi, Golomán utolsó pontjaival egy pontra felzárkózott, Stefan Peno duplájával fordított is (62–61), sőt 2:43 perccel a vége előtt még egyszer egyenlített (67–67), ám a hajrá a Prometejé volt (72–80).

Golomán tagja volt a kezdő ötösnek, 31:29 percet töltött a pályán, 13 pontja (6/10 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntetőt) és 10 lepattanója mellett három labdaszerzés, egy dobásblokkolás, egy kiharcolt és négy elkövetett fault került a neve mellé. A magyar légiós összesített teljesítménymutatója volt a legjobb a litván csapatban.

Maronka Zsombor csapata, a Joventut Badalona kedd este lépett pályára Bresciában, szinte végig hátrányban volt, és tíz ponttal kikapott (85–75). A fiatal magyar játékos nem kapott játéklehetőséget.

750–855 0.100

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).