Golomán György ezúttal tíz pontot szerzett (Fotó: Árvai Károly, archív)

 

Golomán György tagja volt a kezdő ötösnek, 10 pont (4/5 a mezőnyből, 2/2 a büntetővonalról), két lepattanó, egy-egy assziszt és dobásblokkolás, egy-egy kiharcolt és elkövetett fault került a neve mellé, csapatában az övé volt a második legjobb teljesítményindex (12).

Maronka Zsombornak ezúttal csupán 3:48 perc jutott a Joventut Badalonában, amely eleinte vezetett, ám végül simán kikapott Kolozsváron.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROKUPA
ALAPSZAKASZ – 7. FORDULÓ
A-CSOPORT

U-BT Cluj-Napoca (román)–Joventut Badalona (spanyol) 98–82
Lietkabelis (litván)–Germani Brescia (olasz) 79–70
Bourg Basket–
Prometej (ukrán) 92–85
Reyer Venezia (olasz)–Bursaspor (török) 78–65
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Ratiopharm Ulm (német) 108–78
B-CSOPORT
Promitheasz Patrasz (görög)–London Lions (angol) 67–77
Türk Telekom Ankara (török)–Gran Canaria (spanyol) 81–88
Hamburg Towers (német)–Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 98–91
Slask Wroclaw (lengyel)–Paris Basketball (francia) 69–77
Buducsnoszt VOLI Podgorica (montenegrói)–Dolomiti Energia Trento (olasz) 73–58

AZ ÁLLÁS 
A-CSOPORT
  1. Bourg Basket
7
6
1
566–546 0.857
  2. Venezia7
5
2
546–504 0.714
  3. Joventut Badalona7
4
3
564–536 0.571
  4. Bursaspor7
4
3
581–563 0.571
  5. Lietkabelis7
4
3
567–570 0.571
  6. U-BT Cluj-Napoca7
3
4
612–6010.429
  7. Prometej7
3
4
595–613 0.429
  8. Ulm7
3
4
568–610 0.429
  9. Brescia7
2
5
535–5540.333
10. Olimpija Ljubljana 7
1
6
590–627 0.143
          
B-CSOPORT
  1. Buducsnoszt7
5
2
549–489 0.714
  2. Gran Canaria7
5
2
595–563 0.714
  3. Türk Telekom Ankara7
5
2
587–558 0.714
  4. Paris Basketball7
5
2
589–577 0.714
  5. London Lions7
4
3
563–547 0.571
  6. Patrasz7
4
3
572–567 0.571
  7. Hapoel Tel-Aviv7
3
4
577–5360.429
  8. Hamburg7
3
4
563–592 0.429
  9. Trento7
1
6
499–579 0.143
10. Slask Wroclaw7
7
518–604 0.000

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).