Férfi kosár Eurokupa: fontos győzelmet arattak Golománék

2023.01.31. 21:58
Golomán György ezúttal három pontig és négy lepattanóig jutott (Fotó: Árvai Károly, archív)
A reménybeli playoffszereplés szempontjából fontos mérkőzést nyert meg Golomán György litván csapata: a Lietkabelis 77–75-re győzött egyik közvetlen riválisa ellen Kolozsváron a férfi kosárlabda Eurokupa keddi játéknapján. A Bajnokok Ligájában is pályán volt egy honfitársunk, Váradi Benedek szintén litván csapata, a Rytas Vilnius is győzött.

Az első félidőben jobbára a hazaiak, a másodikban a vendégek vezettek. A kolozsváriak nagy hajrája nyomán a meccs a végső dudaszóig nyílt volt, az utolsó másodpercben Kristian Kullamäe büntetője tette biztossá a Lietkabelis sikerét. Fontos győzelem volt, a litván csapat oda-vissza legyőzte az U-BT-t, ami holtverseny esetén nagy nyereség lesz.

A vendégeknél megint Gediminas Orelik volt az egyik kulcsember, a Törökországból visszatérő erőcsatár 20 pontot szerzett. Golomán György többnyire az ő cseréjeként lépett pályára, 13:32 percnyi játékideje alatt 3 pontot szerzett (1/3 dupla, 1/2 büntető), négy védőlepattanó és egy kiharcolt fault került még a neve mögé.

12948–1113 0.077

A *-gal jelölt csapatok már bejutottak a rájátszásba.

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).

BAJNOKOK LIGÁJA. A FIBA szervezésében zajló Bajnokok Ligájában a második csoportkör zajlik, a legjobb 16 csapat van versenyben. Váradi Benedek klubja, a litván Rytas Vilnius kedden hazai pályán 95–88-ra győzött a török Bahcesehir College ellen. Váradi 23:35 percet játszott, 10 pontját jegyzőkönyvezték (2/2 dupla, 1/7 tripla, 3/4 büntető), 3-3 védőlepattanó és assziszt, 1-1 labdaszerzés és -eladás, valamint három személyi hiba került még a statisztikai lapjára. A Rytas két forduló után egy-egy győzelemmel és vereséggel áll a J-csoportban.