Férfi kosár Ek: würzburgi gálába „fulladt” a Szolnok meccse

2019.01.09. 20:54
Vojvoda 14 pontjával csapata legeredményesebbje lett (Fotó: Fiba.basketball)
A Würzburg kiütötte a második csoportkörben továbbra is nyeretlen, óriási zakóba beleszaladó Szolnokot, amely a szezon leggyengébb játékával 47 ponttal kapott ki.

Nem tudjuk, hogy a saját csapatuk és a közönség feltüzelésére, vagy a Szolnok elrettentésére, de a meccs előtt 20 perccel a csarnok óriás kivetítőjén Dirk Nowitzki magasztalta korábbi klubját egy néhány perces interjúban. A város büszkesége, a Dallas Mavericks 40 éves NBA-bajnok centere Würzburgban született, s vele jutott fel a klub először az élvonalba 1997-ben.

A FIBA Európa-kupa 2. csoportkörében még eddig veretlen csapattól tarthatott kissé az Olaj, amelyet mintegy 20 szolnoki drukker buzdított a meccsen, ami számukra is megdöbbentően kezdődött. Az egész pályás letámadást alkalmazó Würzburg csírájában elfojtotta a vendégek támadásait, már az első félidőben 12 eladott labdára kényszerítette az Olaj játékosait, akik teljesen megzavarodtak.

A labdaszerzések mellett a faultokat is gyűjtögették az agresszíven védekező hazaiak. Dragan Alekszics, a szolnokiak edzője 15–7-nél kért időt először, de sem a szünet, sem a magyar cserék nem állították meg a lavinát, így a katasztrofális első negyedet 37 kapott ponttal fejezte be a Szolnok.

Elképesztően jól dobtak a németek, persze ehhez kellett a mieink szellős védekezése is – harminc pontra nőtt a különbség a 17. percre. Sztrahinja Milosevics borzasztóan hiányzott, a szerb motivátor saroksérülése miatt csak a kispadról szenvedte meg a többiek vergődését – csapata hitehagyottan és pocsékul kosárlabdázott.

Vojvoda Dávid talált magára először a fordulást követően, szűk négy perc alatt szerzett tíz pontjával kapaszkodott a Szolnok, de harminc pont alatt a harmadik negyedet sem úszta meg, s elkerülhetetlenül haladt a kiütés felé. Védekezésben és támadásban is a szezon eddigi leghaloványabb teljesítménye volt ez a Szolnoktól, amelynek 19 pontos volt a legnagyobb veresége a szezonban – szerdáig.

A német bajnokságban gyengélkedő, 13 forduló során mindössze négyszer nyerő hazai gárda a 32. percben már ötven (!!!) ponttal vezetett, s lejátszotta a parkettről a magyar bajnokot, amely így harmadik csoportmeccsét is elvesztette, s már szinte csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra.

KOSÁRLABDA
FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
I-CSOPORT
Würzburg (német)–Szolnoki Olaj 118–71
(37–19, 30–16, 30–17, 21–19)

Würzburg, 2300 néző. Vezette: Maliszewski (lengyel), Buedic (bosnyák), Valejev (orosz)

WÜRZBURG: WELLS 4, Bowlin 3, Hoffmann 2, COOKS 25/15, Morrison 8. Csere: OLASENI 14, ELLIS 16/3, Obiesie 8/6, Koch 10/6, HULLS 16/12, Richter 5, Buck 7. Edző: Denis Wucherer
SZOLNOK: Airington 5/3, Vojvoda 14/6, Benke 10/3, N. Milosevics 11/3, Andric 9. Csere: Rowsey 12/6, Tóth Á 8, Kovács P. 2, Csák. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 6. p.: 17–7. 8. p.: 25–10. 12. p.: 41–21. 15. p.: 49–25. 18. p.: 60–28. 23. p.: 74–35. 26. p.: 80–49. 28. p.: 90–49. 32. p.: 102–52. 37. p.: 106–60
Denis Wucherer:
– Nem számítottunk arra, hogy ilyen korán ekkora előnybe kerülünk. Ha hagytuk volna a Szolnokot kibontakozni, akkor szoros lett volna a meccs. Agresszív védekezéssel nagy nyomás alá helyeztük őket, tudtuk, ez sikerre vezet, mert a magyar bajnokságban nem találkoznak hasonlóval.
Dragan Alekszics: – A szezon legrosszabb meccsét játszottuk, a Würzburg a legjobbat. Már az első negyedben bajban voltunk, a hazaiak átrohantak rajtunk. Sajnos az elmúlt hónapban több gondunk volt, sérülésekkel bajlódtunk, most a legjobb játékosunk, Sztrahinja Milosevics nem játszhatott. Össze kell kapnunk magunkat és talpra állnunk. Elnézést kérünk a szurkolóinktól a teljesítményünk miatt.