Férfi kosár Ek: tízpontos varsói sikerével továbbjutó a Körmend

2019.11.20. 21:57
Továbbjutást érő körmendi siker (Fotó: fiba.basketball)
Az első, illetve a harmadik negyedben kiváló teljesítményt nyújtott az Egis Körmend Lengyelországban, így simán legyőzte a Legia Warszawát. A 78–68-as sikert arató Vas megyei alakulat ezzel máris továbbjutott, egyszersmind vezeti a férfi kosárlabda Európa-kupa H-csoportját.

Az Egis Körmend szerda este Lengyelországba, a H-csoport sereghajtójához látogatott, amelyet közel egy hónapja hazai környezetben 14 pontos különbséggel múlt felül. Akkor a mérkőzés végét húzták meg a körmendiek, ezúttal azonban már a meccs elejétől nagy nyomást gyakoroltak a varsóiakra.

Az első negyedet rögtön nagy rohammal kezdte a magyar csapat (2–15), és úgy tűnt, erre sehogy sem tudnak reagálni a hazaiak. A folytatásban azért összeszedték magukat, és az első negyedet végül csak hatpontos hátrányban zárták. Ebben a mederben folytatódott tovább a meccs a félidőig, hiszen a második játékrészt két ponttal már a lengyel csapat nyerte meg.

A harmadik negyedben megint a Vas megyeiek akarata érvényesült, köszönhetően főleg a cserepadról érkező Justin Edwardsnak, aki itt már 19 pontnál és öt sikeresen értékesített hárompontosnál járt. Az utolsó játékrészre fordulva már 15 pont volt a körmendiek előnye (46–61). Ennek megfelelően ezt a játékrészt is dominánsan kezdte a magyar együttes, egy 8–0-s rohanással szinte teljesen eldöntötte a találkozó sorsát, és bár a folytatásban még zárkóztak a varsóiak, az eredményt érdemben már nem tudták megváltoztatni.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
H-CSOPORT, 5. FORDULÓ
LEGIA WARSZAWA (lengyel)–EGIS KÖRMEND
6878 (18–24, 18–16, 10–21, 22–17)
Varsó, 300 néző. V: Stoica (román), Putyenko (orosz), Prpa (szerb)
LEGIA: Saczewski 5, Matczak 9/3, Michalak 7, Niziol 10/6, Milovanovics 2. Csere: Brandon 2, Finke 5, Kuzkow 14/6, Linowski 4, Nowerski 4, Sadowski 6. Edző: Tane Spasev
KÖRMEND: Turner 15/3, Edwards 23/15, Oroszi, Varnado 11/3, Taylor 12. Csere: Durázi, Ferencz 9/9, Kastrati 3/3, Németh Á. 5/3, Kiss M. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–15. 7. p.: 11–15. 12. p.: 20–27. 16. p.: 26–33. 17. p.: 32–33. 19. p.: 32–38. 23. p.: 41–45. 28. p.: 43–57. 32. p.: 46–69. 37. p.: 58–71