Férfi kosár Ek: hosszabbítás után nyert a Körmend

F. Z.F. Z.
2020.01.08. 21:38
Megszerezte első győzelmét a 2. csoportkörben az Egis Körmend, miután a 3. fordulóban hosszabbítást követően idegenben 94–90-re legyőzte a holland Zwollét a K-csoportban.

A vasi gárda elsöprő lendülettel kezdett, a labdaszerzések után indított gyors lefutásgólokkal már az első negyedben tíz pont fölé nőtt az előnye. A házigazda lassan ocsúdott, de a nagyszünetre egyre közelebb araszolt a piros-feketékhez, akik kicsit elkényelmesedtek a jelentős vezetés tudatában, s mert rengeteg hárompontost rontottak.

Fordulás után is folytatódott a hollandok zárkózása, s mivel továbbra is pocsékul céloztak távolról a vendégek (26 tripla kísérletükből csak öt ért célba), fordítani is tudtak, de a meccs nem ért véget a 40. percben, ugyanis egyenlő volt a dudaszó pillanatában az állás.

A hosszabbításban egyértelműen jobb volt a Körmend, amely két vereség után megnyerte első meccsét a csoportban, és versenyben maradt a továbbjutásért.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA, MÁSODIK CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, K-CSOPORT
LANDSTEDE HAMMERS ZWOLLE (holland)–EGIS KÖRMEND 90–94 (14–25, 21–17, 27–23, 16–13, 12–16) – hosszabbítás után
Zwolle, 800
néző. V: Putyenko (orosz), Jacobs (belga), Bittner (német)
ZWOLLE: L. Van Oostrum, S. WALKER 22/3, M. Walker 11/3, Kherrazi 7, DAHLMAN 16. Csere: De Pagter 6, D. Van Oostrum 20/9, Schilder 8, Bleeker. Edző: Herman van den Belt
KÖRMEND: TURNER 17/9, Edwards 9, Takács K., VARNADO 28, TAYLOR 17. Csere: Ferencz 13/6, Durázi, Kastrati 6, Németh Á. 4. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 5. p.: 5–17. 9. p.: 10–21. 14. p.: 16–27.
17. p.: 26–33. 23. p.: 37–49. 26. p.: 50–54. 35. p.: 68–70. 38. p.: 72–76. 40. p.: 77–76. 42. p.: 82–87. 45. p.: 85–90
Kipontozódott: Edwards (45. p.)
Matthias Zollner:
– Jól védekeztünk, hetvennyolc kapott pont negyven perc alatt idegenben elfogadható. Sajnos távolról borzasztóan dobtunk, ennek ismeretében bravúrnak számít, hogy győztünk. Versenyben maradtunk a továbbjutást érő második helyért, ennek örülünk.