Férfi kosár Ek: győzelemmel kezdett a Szolnok

V. CS.V. CS.
2021.10.13. 19:56
A Szolnoki Olajbányász sikerrel vette a Porto jelentette akadályt (Fotó: Mészáros János)
Hatalmas csatában a Szolnoki Olajbányász 81–64-re legyőzte az FC Portót a férfi kosárlabda Európa-kupa H-csoportjában.

Legutóbb 2019. február 6-án játszott nemzetközi kupameccset hazai pályán a Szolnoki Olajbányász, amely akkor 92–83-ra kikapott a német Würzburgtól.

Tehát 31 hónap múltán újra a Tiszaligetben léptek pályára Kovács Péterék a tizenkétszeres portugál bajnok, az FC Porto elleni FIBA Európa-kupa rajtján, amelyen nagyon bekezdtek a vendégek. A holland játékmester, Charlon Kloof vezérletével el is húzott a vendéggárda, s többször is tíz pont fölötti előnyre tettek szert a portóiak.

A második negyedben vége elkapta a fonalat az Olaj, az amerikai Markeith Cummings jó betöréseivel és a Bojan Szubotics, Marjan Cakarun centerpáros találataival megközelítették vetélytársukat. A nagyszünet után fej fej mellett haladtak a felek, aztán a záró felvonásban szurkolói fergeteges biztatása közepette előbb tízpontos előnyt harcolt ki a szolnoki csapat, amit bravúros játékkal tovább növelt a lefújásig.

„Jól felkészített bennünket a szakmai stáb a mérkőzésre. Nagy energiával játszottunk, a második félidőben összeállt a védekezésünk, és feljavultak a dobásaink is. Nem utolsósorban igazi csapatként játszottunk” – nyilatkozta a meccs után Markeith Cummings, a Szolnok amerikai erőcsatára.

FÉRFI EURÓPA-KUPA, 1. FORDULÓ
H-CSOPORT
Szolnoki Olajbányász–FC Porto (portugál) 81–64
(15–21, 21–18, 17–14, 28–11)
Szolnok 1200 néző. Vezette: Jurkevic (horvát), Parlak (bolgár), Gracin (horvát)
SZOLNOK: Rogic, Kovács P. 3, CUMMINGS 16/3, SZUBOTICS 16/12, CAKARUN 18. Csere: BADZIM 18/9, Rudner, Pallai, Pongó Máté 2, ZSÍROS 8/6. Edző: Gasper Potocnik
PORTO: KLOOF 3/3, Amarante 6/3, Odomes 10/3, Arledge 9/6, S. Barro 6. Csere: LANDIS 19/15, Correia 3/3, Queiroz 4, Soares, PURIFOY 4/3, Voytso. Edző: Ramón Suárez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 8. p.: 10–19. 14. p.: 22–31. 18. p.: 35–39. 24. p.: 46–42. 28. p.: 51–53. 34. p.: 62–58. 37. p.: 69–61. 39. p.: 78–62. Kipontozódott: Rogic (33. p.)
Gasper Potocnik: – Elismerésem a fiúknak, mert végig nagyszerűen küzdöttek és a második félidőben már a játék is jól ment. Hullámhegyek és hullámvölgyek is voltak a játékunkban, de az egész csapat nagyon jól teljesített a kuparajton.
Ramón Suárez: – Kiváló hangulatban játszottunk a mérkőzésen. A második félidőben felkeményítette védekezését a szolnoki csapat, amely Szubotics és Cakarun vezérletével győzött le bennünket. Nekünk is hasonlóan kell játszanunk és küzdenünk a jövőben, mint ahogy a hazai együttes tette.