Férfi kosár BL: hazai sikerrel esett ki a Falco

V. J.V. J.
2022.12.21. 20:10
Boris Barac volt a Falco egyik legjobb dobója (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, archív)
A Falco 89–71-re legyőzte a francia Strasbourgot a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában, az A-csoportban.

A szerdai meccsen kiegyenlített volt az első két negyed, a nagyszünetben döntetlenre álltak a felek, ezt követően viszont el tudott távolodni Milos Konakov együttese amely a záró felvonásban pedig megőrizte a különbséget. A Falco a négyes utolsó helyén végzett.

KOSÁRLABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SIG STRASBOURG (francia) 89–71 (24–23, 18–19, 28–10, 19–19)
Szombathely, 2960néző.V:Zapolski (lengyel), Yalman (török), Manheim (izraeli).
SZOMBATHELY:POT14/3,COWELS12/12,Z. Brown5/3,TIBY11/3,Keller Á.6. Csere:PERL17,BARAC17/3,Kovács B., KRIVACSEVICS7,Verasztó, Sövegjártó, Takács Zs.Edző:Milos Konakov
STRASBOURG:Keene3,Lansdowne10/3,Cavaliere8,KURUCS14/6,BERZINS13/9. Csere:Maille, Massa4,Belle2,Pietrus4,BEAUFORT12/6,Correa, Ilvovskiy1. Edző:Luca Banchi
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–11.7. p.:16–19.9. p.:23–23.14. p.:32–31.18. p.:39–40.20. p.:42–42.24. p.:55–44.27. p.:62–50.30. p.:70–52.35. p.:78–60.38. p.:85–63
Milos Konakov:– Szép győzelmet arattunk, de kicsit keserédes ez a siker, mert kis szerencsével, eggyel több győzelemmel tovább is juthattunk volna a csoportból – és bizony vesztettünk el olyan meccseket, amikor volt esélyünk a sikerre. Azt előzetesen is tudtuk, hogy roppant nehéz a csoportunk. Puhán kezdtünk, de aztán rendeztük a sorainkat, főleg a védekezésünket, sok labdát szereztünk. Szerettük volna karácsony előtt győzelemmel megörvendeztetni szurkolóinkat, örülök, hogy sikerült.
Luca Banchi:– Gyengén kezdtünk, és a folytatásban is gyengén játszottunk. Sok labdát adtunk el, sok második esélyt engedtünk ellenfelünknek – ez a küzdés és a koncentráció hiányát mutatja. Bármennyire is felforgatott csapattal léptünk pályára, a teljesítményünk elfogadhatatlan, nem méltó hozzánk. Folytatódik nekünk a Bajnokok Ligája, de a folytatásban ennél lényegesen több kell.