Erős kezdés: majdnem 30-at vert ellenfelére az Olaj és az Alba

2011.04.09. 20:14
A hazai pályán kezdő csapatok győzelmével indult, majd váratlan vendégsikerrel folytatódott szombaton a férfi kosárlabda NB I felsőházi rájátszása. Az első kiemelt Szolnok és a második kiemelt Albacomp nagy különbséggel, a Körmend sokáig bizonytalan kimenetelű csatában győzte le ellenfelét,ellenben az Atomerőmű nem tudott élni a pályaelőnnyel – nagyon kikapott a címvédő Zalaegerszegtől.

KÖRMEND–KECSKEMÉT 72–58KÖRMEND–KECSKEMÉT 72–58

A vendég kecskemétiek négy percen keresztül képtelenek voltak a gyűrűbe találni, így Németh István duplája után már 8–0-ra vezetett a Körmend. Ennek azonban nem volt jelentősége, hiszen a következő nyolc pontot a vendégek termelték – és ez így ment sokáig a későbbiekben is.

Rashad Bell 32 ponttal vezette

győzelemre a Körmendet (Fotó: Pej László)
Rashad Bell 32 ponttal vezette győzelemre a Körmendet (Fotó: Pej László)

Rashad Bell vezérletével a vasiak tíz pont fölé tornázták előnyüket (27–16), ám, ha lassabban is, ez az előny is elfogyott; a 27 percben Ivan Siriscevic triplája után már a Kecskemét vezetett (37–38).

Siriscevic újabb dupláját követően a Körmend kilencpontos rohama következett, majd 55–50 után Bell kézbe vette az irányítást: két tripla, egy dupla, egy sikeres büntető, újabb 9–0 – és el is dőlt a mérkőzés.

Bell 32 pontot szerzett a találkozón.

ATOMERŐMŰ–ZALAEGERSZEG 67–88

A nyitány legnagyobb meglepetését a paksi mérkőzés, a tavalyi bajnoki döntő visszavágója hozta. Noha a ZTE a bajnoki címvédő, a két egylet alapszakasz végi mérkőzése (29 pontos paksi győzelem) nem az ő sikerét jövendölte – és mégis! Vertetics Ádám triplájával a ZTE a 6. percben átvette a vezetést (8–11), és többé ki sem engedte a kezéből.

A 13. percben Kámán Tamás közép távoli dobásával megvolt a „közte tíz" (17–27). A szünet után az Atomerőmű megkezdte a felzárkózást, a biztos kézzel büntetőző Kovács Ákos kétszer is felhozta két pontra csapatát (47–49, 49–51). Előzni azonban nem sikerült, és amikor Kámán triplával kezdte a negyedik játékrészt, megint tíz felett volt a differencia (54–65).

A végére az Atom összeomlott, a meccset 13–4-es szakasszal záró ZTE több mint húszpontnyi különbséggel győzött. A zalaiaknál fontos szerepet játszott a két Tóth: az öt hárompontossal záró Tóth Gergely és az éppen az Atomba tartó fiatal center, a 15 pontig jutó Tóth Ádám.

ALBACOMP–FALCO 92–64

A Falco 7–6-ra vezetett, az Albacomp Antonio Crocker vezérletével 8–0-s rohammal felelt. A második negyed elején, Jonathan Jones zsákolása után volt meg először a tízpontos különbség (27–17), és ezt követően csak a különbség volt a kérdés.

A második félidő elején Hanga Ádám triplája után már húsz pont felett volt a differencia (51–29), és Hanga két büntetője után lett meg a harminc is (72–42).

A szombathelyiek végül harminc alá tuszkolták a hátrányt, Hanga 21 ponttal lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

SZOLNOK–PÉCS 97–68

Nem férhetett kétség az első helyen kiemelt szolnokiak győzelméhez sem: az Olaj már az első negyedben húszpontos előnyre tett szert (31–11). A következő negyedet – az akkor 16 pontot szerző Muhammad El-Amin vezérletével – meglehetősen magabiztosan hozták, sőt a második félidő elején felzárkóztak négy pontra (48–44).

Akkor azonban 13–0-s szolnoki ellencsapás következett, és onnantól nem volt kérdés, mi lesz a végeredmény. A hazaiaknál Obie Trotter tripla duplát ért el (21 pont, 10 lepattanó, 12 gólpassz), a legtöbb pontot a pécsi El-Amin szerezte (29).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
SZOLNOKI OLAJ KK–PVSK-PANNONPOWER
97–68 (31–11, 14–25, 24–14, 28–18)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. V: Benczur T. Gorka. Balog Gy.
OLAJ KK: TROTTER 21/3, HORVÁTH Á: 12/6, Budimir 2, CLARK 7/3, BÁDER 18. Cs: Fodor M. 13/3, Trepák 9/3, Vesztergom 4, Grebenár 1, Szabó P. 3/3, Gaál 4, Szögi 3/3. Szakmai igazgató: Pór Péter
PVSK: Glavinic 8/3, Kovács P. 5/3, EL-AMIN 29/9, Tóth N. 2, Egemonye 7. Cs: Hosszú, Szőke B. 4, Eilingsfeld 4, Deák 9/9. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 15–4. 8. p.: 25–8. 15. p.: 42–20. 18. p.: 44–29. 22. p.: 48–44. 24. p.: 55–44. 28. p.: 63–48. 34. p.: 74–57. 38. p.: 86–65
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára.
PÓR PÉTER: – Igazi play-off mérkőzés volt, az elején jól és koncentráltan játszottunk, ezáltal jelentős előnyt szereztünk. A folytatásban egy kis megingástól eltekintve tudtuk hozni a mérkőzést.
SZRECSKO SZEKULOVICS: – Rossz kezdés után nem adtuk fel, és visszajöttünk a mérkőzésbe, a jól játszó Szolnok azonban megérdemelten nyert.
ALBACOMP–FALCO-SZOVA KC
92–64 (23-15, 21-12, 28-15, 20-22)
Székesfehérvár, 2800 néző. V: Hartyáni, Győrffy, Jakab
ALBACOMP: SIMON B. 14, HANGA 21/6, CROCKER 16/9, Hendlein 2, J. JONES 16. Cs: Hollis 7, Keller Á. 6, Bódi, Antal Sz. 2, MADÁR 8/6, Somogyfoki, Keller V. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
FALCO KC: Kálmán L. 4, Doyne 9/3, Gosa 8, Harazin 4, Alekszejev 10. Cs: Will 3/3, Jarosevits 3, SIMON L. 13/3, Hajmásy 8/6, Borszéki 2. Vezetőedző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Doyne (23. perc), Alekszejev (37. perc)
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5, 6. p.: 12–7, 9. p.: 19–13, 13. p.: 29–13, 16. p.: 39–23, 19. p.: 44–25, 23. p.: 51–29, 26. p.: 60–34, 29. p.: 70–39, 32. p: 79–48, 35. p.: 86–50, 38. p.: 90–61
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Albacomp javára
MESTERMÉRLEG:
DZUNICS BRANISZLAV: – Az első pillanattól kezdve megtaláltuk a védekezés és a támadás összhangját, és megérdemelten nyertük meg a találkozót.
BENCZE TAMÁS: – A meglepetés elmaradt, reális eredmény született, nem tudtunk mit kezdeni az Albacomp gyors indításaival. Amikor pedig közel kerültünk hozzájuk, ziccereket hibáztunk.
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–T. O. M. CONTROLL KECSKEMÉTI KSE
72–58 (18–14, 15–13, 13–16, 26–15)
Körmend, 2000 néző. V: Vígh, Cziffra, Frányó
KÖRMEND: Ruják A. 7, NÉMETH I. 14/9, Ferencz 2, BELL 32/15, Dies 5. Cs: Hegedűs 7/6, Boldizsár, Sonyák, Dávid G. 5/3. Edző: Sabáli Balázs
KECSKEMÉT: LaGrange 2, WITTMANN 14/12, Orsulic, Dénes 8/6, Bencze Z. 4. Cs: Csorvási 10, Siriscevic 11/3, Cseh 9/9, Lakatos, Csabay. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–0. 6. p.: 8–8. 9. p.: 15–12. 14. p.: 27–16. 17. p.: 30–27. 22. p.: 33–29. 27. p.: 37–38. 31. p.: 48–46. 34. p.: 55–48. 36. p.: 64–50. 39. p.: 67–52.
Dobószázalék. Mezőny: 48 (24/50), ill. 36 20/56. Büntetők: 59 (13/22), ill. 80 (8/10)
Lepattanók: 25, ill. 33. Legtöbb lepattanó: Ruják, Dies 6-6, ill. LaGrange, Csorvási, Orsulic, Bencze 5-5
Legtöbb gólpassz: Ruják 4, ill. Wittmann 7
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Körmend javára
SABÁLI BALÁZS: – Inkább a küzdés, mint a szép játék mérkőzése volt. Két jól védekező csapat találkozott. Több jó extra dobásunk volt, ezért győztünk. Kecskeméten is nyerni szeretnénk.
SZOTJAN IVKOVICS: – Látszott, hogy van három olyan játékosunk, aki még a rájátszásban sohasem lépett pályára. Kicsit idegesek voltunk a fontos pillanatokban, az eladott labdák döntöttek. Van még keresnivalónk.
ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA-ZTE KK
67–88 (17–23, 17–20, 20–19, 13–26)
Paks, 800 néző. V: Pálla, Szabó G., Söjtöry.
ASE: Kovács Á. 14, Hodges 11/6, Vojvoda 5, Körtélyesi 2, Sales 18/3. Cs: I. Johnson 13/3, Pavlík 4. Edző: Horváth Imre
ZTE: Vertetics 9/3, Baki 9, GÁSPÁR 12/3, KÁMÁN 19/6, TÓTH Á. 14. Cs: Kinter 8, TÓTH G. 17/15, Délity. Edző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Kovács Á. (38.), I. Johnson (39.)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–4. 5. p.: 8–11. 8. p.: 13–21. 12. p.: 17–27. 16. p.: 25–40. 23. p.: 41–45. 27. p.: 47–49. 33. p.: 56–72. 36. p.: 61–75. 38. p.: 66–80
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a ZTE javára.
HORVÁTH IMRE: – A mutatott játék alapján egyértelműen megérdemelte a győzelmet a ZTE. Nagyon rossz napot fogtunk ki, mind dobóformában, mind mentálisan. Fel kell állnunk ebből a nagy pofonból!
VÖLGYI PÉTER: – A csapat extrán teljesített ma, nagyon jól dobtunk, s nem engedtük kibontakozni az ASE-t. Elvettük a pályaelőnyt, csak remélni tudom, hogy bírni fogjuk erővel.