Videó: Görbicz könnyei potyogtak, a közönség tombolt, a mezét visszavonultatták

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2021.06.04. 20:50
Mint beszámoltunk róla, a Győri Audi ETO korszakos legendája, Görbicz Anita befejezte pályafutását. A 233-szoros válogatott irányító-balszélső a Mosonmagyaróvár elleni idényzáró bajnokival tett pontot kivételes karrierjére. A lefújás után Bartha Csaba klubelnök bejelentette, hogy visszavonultatják Görbicz 13-as számú mezét. Nézze meg velünk a találkozó utáni megható, egyben ünnepi pillanatokat!

ÍGY BÚCSÚZTAK A SZURKOLÓK A TALÁLKOZÓ ELŐTT

GÖRBICZ A TALÁLKOZÓ UTÁN

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 26–20 (15–10)
Győr, 3813 néző. Vezette:
Marton Zs., Szabó E.
GYŐR: LEYNAUD – Lukács V. 3, Nze Minko 3, S. Oftedal 3, Edwige, E. AMORIM 4, GÖRBICZ 3. Csere: Glauser, Silje Solberg (kapusok), V. Kristiansen 4 (1), Brattset 2, Anne M. Hansen 2, Fodor Cs. 1, Faluvégi D. 1. Edző: Ambros Martín
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona, Hudák 1, Tóth Eszter 2, Horváth B., Kovács P. 4, Hajtai. Csere: HERCZEG L. (kapus), Gyimesi, Szarková 1, Lancz 2, Sirián 2, STRANIGG 8 (4), Domokos D., Kellermann, Holesová. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–1. 11. p.: 5–1. 20. p.: 11–1. 25. p.: 14–5. 36. p.: 19–14.44. p.: 24–15. 51. p.: 25–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4
Ambros Martín:
– Miután minden fontos kérdés eldőlt, a mérkőzés eredménye már nem volt fontos. Ez a nap és meccs búcsúzó játékosainkról, Görbicz Anitáról és Eduarda Amorimról szólt, az eseménynek az ünneplések sorozata adta a különleges jelentőséget.
Gyurka János: – Úgy készültünk, hogy legyen ez egy gálamérkőzés, tiszteljük meg az ETO-t helytállással. A kezdeti megilletődöttség után sikerült a csapatot megnyugtatni, és a második félidőben bizonyítottuk harmadik helyünk jogosságát.