SEHA-liga: győzelemmel zárta a Veszprém az alapszakaszt

I. SZ.I. SZ.
2019.12.14. 22:24
Dragan Gajic a kispadról beszállva négy gólt dobott (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
Győzelemmel zárta a Telekom Veszprém a férfi kézilabda SEHA-liga alapszakaszát, és biztosan az élen zárja a B-csoport küzdelmeit, amivel továbbjutott a negyeddöntőbe.

A veszprémiek idei utolsó tétmérkőzésükön 13–13-as első félidő után a másodikban maguk mögé utasították vendéglátójukat, így hatpontosra növelték előnyüket a Breszttel és a Zagrebbel szemben.

Bár a két üldözőnek még van egy-egy alapszakaszmeccse, az már biztos, hogy nem érhetik utol a Veszprémet, amely a rájátszásból várja negyeddöntős ellenfelét.

A SEHA-ligában a két csoport első két helyezettje jut a negyeddöntőbe, amelyért a többi csapat még külön mérkőzéseket vív.

KÉZILABDA SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ
PPD ZAGREB–TELEKOM VESZPRÉM 23–26
(13–13)
Zágráb, 1000
néző. V.: Mitrevszki, Todorovszki (északmacedónok)
ZAGREB:
Asanin – Horvat 2 (2), Hrastnik, Stojnic 2, Mandic 1, Hrstic 2, GADZA 4. Csere: Risztanovics (kapus) – Eres, SIPIC 5, Mrakovcic 1, Vistorop 1, Bicanic 3 (1), Ravnic 2, Vlah, Beciri. Edző: Veszelin Vujovics
VESZPRÉM:
SZÉKELY – Gasper Marguc 2, J. Omar 5, Lauge 1, Moraes 1, Mackovsek 2, Manaszkov 3. Csere: GAJIC 4, Nenadics 2, BOROZAN 5, A. Nilsson 1, Terzic. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása: 4. perc:
1–0. 7. p.: 2–2. 13. p.: 4–5. 21. p.: 8–8. 24. p.: 8–10. 28. p.: 12–11. 35. p.: 13–14. 39. p.: 15–17. 46. p.: 18–18. 49. p.: 18–20. 53. p.: 19–22. 59. p.: 23–25